Neler Yeni

İnceleme Victus 16 neden alınmamalı? Kötü yanları nelerdir?

Sizce hayla Nitro 16 vs. Yerine tercih edilebilir bir laptop mu?

• Tercih Edilir

• Tercih edilmez

• Kararsızım

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.

omerfaruk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Ömer Faruk Altınova
Yok bios updatele yapılcak bişey değildir bir kere ayarlamışlar böyle belli limitlerde, malum soğutma gücü belli adaptör belli.
Ben BIOS update ile yapılabileceğini düşünüyorum fakat o zaman sessiz ve serin çalışan Victus olmaktan çıkacaktır. Ama hiç performans alamamaktansa birazcık daha sıcak olmasına tamamım. Ama oyunlarda performans modunda 80 derece gören bir cihazın LOQ seviyesine çıkabileceğini düşünmüyorum.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2

Gördüğüm kadarıyla loqta combo limit var gibi, forza testinde sabit 45W da kalmış işlemci ekran kartıda 80W civarı geziyor. İşlemci daha çok güç tükettiği yerde mesela pubg de ekran kartını kısıyor gibi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

45W limit en net CP 2077 testinde anlarsınız.

Yani limit değer konusunda victus 16 ile lenovo loq 15 benzer gibi. Ama işlemcide 65W üstüne çıkma olabili onu bilmiyorum, fakat oyunda 45W geçmiyor o kesin.

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
Toprak

Gördüğüm kadarıyla loqta combo limit var gibi, forza testinde sabit 45W da kalmış işlemci ekran kartıda 80W civarı geziyor. İşlemci daha çok güç tükettiği yerde mesela PUBG de ekran kartını kısıyor gibi.

45W limit en net CP 2077 testinde anlarsınız.
Galibada yoksa 230w adaptör yetemez aynı donanımlara Acer 330w koyuyor mesela.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
Toprak

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2

Lenovolarda victus gibi combo limit olduğunu bilmiyordum ben lenovo 45W üstüne çıkar sanmıştım oyunda. Bu durumda lenovo loq ile victus 16 oyun performansları, işlemici ve ekran kartı performansları denk gibi. Tabii victus ekrandan kaybediyor :D.

omerfaruk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Ömer Faruk Altınova
Lenovolarda victus gibi combo limit olduğunu bilmiyordum ben lenovo 45W üstüne çıkar sanmıştım oyunda. Bu durumda lenovo loq ile victus 16 oyun performansları, işlemici ve ekran kartı performansları denk gibi. Tabii victus ekrandan kaybediyor :D.
Bu limitler düşük gibi geldi :( Oyunu rahat oynayamayacaksam o donanıma sahip olmanın ne anlamı kaldı?

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Bu limitler düşük gibi geldi :( Oyunu rahat oynayamayacaksam o donanıma sahip olmanın ne anlamı kaldı?

Rahat oynuyorum ben ya, limit konusu zaten belli model ve donanımlarda geçerli, RTX 4060 ile ryzen 7 de lenovoda victus 16 da akarsın.

Victus 16 da 4070 sıkıntı işte.

Ama 4070 li victus 16 ın var ise yine yapabilceğin bir şey var bu konuda.

MctCan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Mecit Can Horasan
İlgilendiği Kategoriler
sıcak fırsatlar
Bende Hp Victus 16-D1047NT var . 1 senedir kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadım hatta monitör olarak dellinki 280hz aldım sorunsuz şekilde oyunları oynuyorum. Garantisi bitmeden satmayı düşünüyorum masaüste geçicem.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Bende Hp Victus 16-D1047NT var . 1 senedir kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadım hatta monitör olarak dellinki 280hz aldım sorunsuz şekilde oyunları oynuyorum. Garantisi bitmeden satmayı düşünüyorum masaüste geçicem.

Şu sıralar nitro 16 ve lenovo loq ların fiyatlarında bir düşüş olduğu için victusla aynı fiyata aynı özellikte neredeyse bulunmasından dolayı ben olsam victus 16 tercih etmezdim bu bir gerçek.

Ama victus 16 fiyatlarıda bunlara nazaran biraz daha düşer ise AMD işlemcililer kesinlikle tercih edilir.

İntel işlemcililer sıkıntı bana göre onları tavsiye etmem.

Bu açında victus 16 ların AMD işlemcililerin hakkının biraz yendiğini düşünüyorum fiyatına göre. Evet harika bir alet değil ama ucuz olduğunda biçilmiş kaftan.

omerfaruk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Ömer Faruk Altınova
Rahat oynuyorum ben ya, limit konusu zaten belli model ve donanımlarda geçerli, RTX 4060 ile ryzen 7 de lenovoda victus 16 da akarsın.

Victus 16 da 4070 sıkıntı işte.

Ama 4070 li victus 16 ın var ise yine yapabilceğin bir şey var bu konuda.
Ne yapabilirim 4070'li Victus ile?

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Ne yapabilirim 4070'li Victus ile?

Ekran kartına biraz UV :D.

Ama hiç çekirdek hızı düşmeden, hatta birazda bellek OC ettinmi hem ekran kartının çektiği güç düşer hemde performans artar böylece 95W limitine çok takılmazsın.

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
Toprak
Loq larinda ekranı çok iyi değil zaten. Ama victus kadar kötü müdür orası tartışılır 😀

Top Bottom