Neler Yeni

İnceleme Victus 16 neden alınmamalı? Kötü yanları nelerdir?

Sizce hayla Nitro 16 vs. Yerine tercih edilebilir bir laptop mu?

• Tercih Edilir

• Tercih edilmez

• Kararsızım

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.

NZXT

80+ Bronze
Hocam casper excalibur monster victus gibi marka veya modeller o kadar fazla sponsor alıyor ki akıl durur YouTube da fark etmiyor uyarı vermiyor neden sponsorluk vardır diye işaretlemedin diye G870 in Quanta kasası fiyatına göre aşşağıda kalıyor G770 kat kat dibine giriyo zaten o fiyatla
Mesaj otomatik birleştirildi:

HP Victus 16 sanırsam LG kullanıyordu birgün açar bakarım

Birde sadece CPU GPU bakmayalım içindeki bileşenleride katmak lazım excaliburun compenantına iyi dememişler bakmak lazım ama şuan gözümde Excalibura yaklaşılmaz

Övünmek sayılmasın ama şuan en tarafsız eleştiriyi @yasincaglar ve ben yapıyoruz sanırım herkes kendi malını övmeye çalışıyor şu sıralar halbu ki ben içinde yanan mux anahtarlarınıda biliyorum 😁 excaliburunda kalır yanı fazla yoktu gene çinli firmaların ürettiği parçalar HP kendi parçasını takar çoğunlukla kasasınıda kendi üretir ama iyi mi hayır iyi sayılmaz fiyatı uygun sadece
1 haftadır ortalıklarda yoktuk, bayağı azalmış sanki victus önerileri. Bu iyiye gidişattır. PL1 ve PL2 limit yemekten duramayan victus kullanıcısına ne desen boştur. O throttle'ı köküne kadar hissediyor gerek anakart gerek diğer limitler olsun. EDC Limiti anlatmaya gerek yok zaten bariz var. Ama ısrarla kendi cihazlarını savunanları anlamak çok zor, bir kerede alışın şu cihazın kronik limit sorunlu olduğunu anlamayı. Bana kimse bu kanıtlardan sonra victusu övemez ve övende açık ara fanboydur.

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
997
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Hocam, kullanıcısı olarak benim görüşüm Batuhan abi ile aynı. Kasası Quanta gibi duyulmamış ve fason duran bir kasaya göre güzel. Ama dediğiniz gibi inanılmaz sponsorlu videolar var zaten aklım o yüzden duruyordu taaki Batuhan abinin incelemesini görene kadar. :D
Adam yanlışa yanlış, doğruya doğru demiş yani kullanıcısı olarak ben bu kadar objektif inceleme yapamazdım. Ciddi söylüyorum bu adamın incelemesi hafife alınmamalı. Tabii hataları olabiliyor özellikle ilk videolar ama eksiği yok videolarının ufo testi hariç. Compenantina kalitesi tartışılır ama diğer konularda netim. G770 ile alakası yok bence.
Hocam compenantlar kötü olursa cortlar bilgisayar bir arkadaşın G870 mi G770 mi neydi cortladı geçenlerde açılmıyo ne ışık yanıyo ne bişey

• Beğen
Reaksiyonlar: NZXT

NZXT

80+ Bronze
Hocam compenantlar kötü olursa cortlar bilgisayar bir arkadaşın G870 mi G770 mi neydi cortladı geçenlerde açılmıyo ne ışık yanıyo ne bişey
Işık yanıp yanmama sorunu zaten eski kasa excalibur cihazlarda neredeyse kronik sorun denilebilir. Bu anakarttan veya klavyedeki kompanentlerin kalitesizliğinden kaynaklanır. Eski kasa excalibur cihazların alayı kronik sıkıntılı zaten ama yeni kasalara lafım yok.

Senerr

80+ Bronze
Hocam, teknoloji şansı çok önemli bir şey. Şimdi açıp bakmadan Compenant kalitesini ben size nasıl söyleyeyim ? G870'in Compenant kalitesi yıl geçtikçe değişiyor olabilir. Bu laptop modeli 2021 yılından beridir var ve 3060 ile çıktı diye biliyorum sonra yenilendi deyip 4060 modeli çıktı. Bu nereye varıyor dersen ben panelinin değiştiğini bile gördüm iki aynı laptopun farklı ısı değerleri ve farklı ufo test değerleri çıkabiliyor. Uzaktan aynı G870 gibi duruyor ama aslında değil. Kısacası her cihaz için bir şey demem yanlış olur. Lakin global markalar varken Casper almak saçmalık, Monster'ın tongfang kasaları bence çok daha iyidir. Casper sadece bütçesi çıkmayanlar tercih eder genelde (Casper pekte ucuza gelmiyor farkındayım) alternatifi olanlar tabii ki almalı demem veya önermem ancak olmayan bir şeyi var deyip eleştirmek saçmadır.

Işık yanıp yanmama sorunu zaten eski kasa excalibur cihazlarda neredeyse kronik sorun denilebilir. Bu anakarttan veya klavyedeki kompanentlerin kalitesizliğinden kaynaklanır. Eski kasa excalibur cihazların alayı kronik sıkıntılı zaten ama yeni kasalara lafım yok.
Arkadaşlarımdan biri Victus 16 aldı onun da şansına klavyesi arızalı geldi, ışığı yanmıyordu. Tamir ettiler bu seferde klavyenin ışığını açınca ötme problemi çıktı.

Son düzenleme:
  • Beğen

NZXT

80+ Bronze
Hocam, teknoloji şansı çok önemli bir şey. Şimdi açıp bakmadan Compenant kalitesini ben size nasıl söyleyeyim ? G870'in Compenant kalitesi yıl geçtikçe değişiyor olabilir. Bu laptop modeli 2021 yılından beridir var ve 3060 ile çıktı diye biliyorum sonra yenilendi deyip 4060 modeli çıktı. Bu nereye varıyor dersen ben panelinin değiştiğini bile gördüm iki aynı laptopun farklı ısı değerleri ve farklı ufo test değerleri çıkabiliyor. Uzaktan aynı G870 gibi duruyor ama aslında değil. Kısacası her cihaz için bir şey demem yanlış olur. Lakin global markalar varken Casper almak saçmalık, Monster'ın tongfang kasaları bence çok daha iyidir. Casper sadece bütçesi çıkmayanlar tercih eder genelde (Casper pekte ucuza gelmiyor farkındayım) alternatifi olanlar tabii ki almalı demem veya önermem ancak olmayan bir şeyi var deyip eleştirmek saçmadır.

Arkadaşlarımdan biri Victus 16 aldı onun da şansına klavyesi arızalı geldi, ışığı yanmıyordu. Tamir ettiler bu seferde klavyenin ışığını açınca ötme problemi çıktı.
Türkiyede hemen hemen tüm markalarının teknik servisleri doğru düzgün iş yapmıyor zaten, birde ortaya victus kalitesizliği eklenince kullanıcı mağdur olması normal. Adamlar kullanıcıyı çekmek için soğutma ve donanımdan kandırmaya çalışsada kasa kalitesi ve EDC, PL1,PL2 Limitlerinin oluşu bir gerçektir. Adamlar GPU'ya bile Power Limit koymuş, Üzerine cihaz üzerinde yoğun PPT limit var, drop yemeden duramaz o cihaz imkanı yok.

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
997
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Türkiyede hemen hemen tüm markalarının teknik servisleri doğru düzgün iş yapmıyor zaten, birde ortaya victus kalitesizliği eklenince kullanıcı mağdur olması normal. Adamlar kullanıcıyı çekmek için soğutma ve donanımdan kandırmaya çalışsada kasa kalitesi ve EDC, PL1,PL2 Limitlerinin oluşu bir gerçektir. Adamlar GPU'ya bile Power Limit koymuş, Üzerine cihaz üzerinde yoğun PPT limit var, drop yemeden duramaz o cihaz imkanı yok.
Frametime bende dolar kuru gibi 😂 ucuzluk bahane droplar şahane diyebilirim

• Beğen

omerfaruk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Ömer Faruk Altınova
%1 %0.1 FPS konusundaki bilgiler doğru. Cinebench R23 test puanlarında fark var fakat bu fark söylenen kadar çok değil ben 15,6-15,7k civarı puan alabiliyorum 7840HS ile. Güç limiti konusunda ise işlemci tek başına 65W çekebiliyor fakat hem ekran kartı hem işlemcinin yüksek kullanıldığı durumlarda işlemci 60W'ı geçmiyor. 4070'li Victus kullanıyorum fakat FPS droplar yüzünden oyun oynanmıyor yani sürekli drop sürekli düşük FPS. Aldığım FPS bir anda yarıya iniyor. Oynayabildiğim birkaç oyun var o kadar. 33K'ya almasaydım iade ederdim. Özet olarak bilgisayardan kesinlikle kağıt üstündeki performansı alamadığımı söyleyebilirim.

Eyüphan.10

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Eyüphan DEMİRCİ
Başarılı ve detaylı anlatımınız için teşekkürler benim attığım konudan daha başarılı olmuş diye bilirim hadi toplanın victus fanboyları bu konuya :D.
Sahsi düşüncem f/p olarak gayet basarılı ben 1.5 yildır kullaniyorum fiyatina göre başarılı bence

NZXT

80+ Bronze
Sahsi düşüncem f/p olarak gayet basarılı ben 1.5 yildır kullaniyorum fiyatina göre başarılı bence
f/p olarak başarılı olabilir fakat bu cihazdaki kronik sorunların gerçeğini değiştirmez. Sizde bir sorun olmayabilir fakat cihazı alan başka birinde problem çıkabilir bunu düşünmenizi öneririm. Cihazınızdan belirli testleri istesem şaşırırsınız, belkide daha cihazınızınızı keşfedememişsinizdir ?

Eyüphan.10

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Eyüphan DEMİRCİ
f/p olarak başarılı olabilir fakat bu cihazdaki kronik sorunların gerçeğini değiştirmez. Sizde bir sorun olmayabilir fakat cihazı alan başka birinde problem çıkabilir bunu düşünmenizi öneririm. Cihazınızdan belirli testleri istesem şaşırırsınız, belkide daha cihazınızınızı keşfedememişsinizdir ?
Yok hocam fazlasiyla kesfettim 4 kez garantiye gittim 14 ay sıkintısız kullandiktan sonra sıkintı çıkartmaya basladı benimki şuan değişim sürecinde bu hafta yeni bilgisayarimi alacağım omen serisi vericekler değişimde kullandığım 14 ay boyunca cinebench vs testlerinide cihazda yapmıştım diğer ayni idlemciye sahip cihazlardan az cikiyodu fakat fiyatida ona gore azdi o yuzden bi sikıntı yoktu bana gore bu arada 16 modelini kullanıyodum sikıntısız kullandığım 14 aydan memnunum faka sikintılı gecen 3 ayı ne siz sorun ne ben söyliyim herkesde benim yaşadığım sıkıntılar olacak diye bişeyde yok diye düşünüyorum şuanki f/p durumu nedir onuda takip etmiyorum fiyat olarak uygunsa halen tercih edilebilir. Ama ben olsam kaliteli bi marka almayı tercih ederidm bi dahakine

• Beğen

NZXT

80+ Bronze
Yok hocam fazlasiyla kesfettim 4 kez garantiye gittim 14 ay sıkintısız kullandiktan sonra sıkintı çıkartmaya basladı benimki şuan değişim sürecinde bu hafta yeni bilgisayarimi alacağım omen serisi vericekler değişimde kullandığım 14 ay boyunca cinebench vs testlerinide cihazda yapmıştım diğer ayni idlemciye sahip cihazlardan az cikiyodu fakat fiyatida ona gore azdi o yuzden bi sikıntı yoktu bana gore bu arada 16 modelini kullanıyodum sikıntısız kullandığım 14 aydan memnunum faka sikintılı gecen 3 ayı ne siz sorun ne ben söyliyim herkesde benim yaşadığım sıkıntılar olacak diye bişeyde yok diye düşünüyorum şuanki f/p durumu nedir onuda takip etmiyorum fiyat olarak uygunsa halen tercih edilebilir. Ama ben olsam kaliteli bi marka almayı tercih ederidm bi dahakine
Yorumunuz için sağolun, aynı düşüncedeyim. Dersenizki sorun varmı görelim benle DM'den iletişime geçebilirsiniz detaylı analiz için.

Senerr

80+ Bronze
Frametime bende dolar kuru gibi 😂 ucuzluk bahane droplar şahane diyebilirim
Frametime nasıl açılıyor ? Bende açmak isterdim.
Edit: Açtım. FG ile oynadığım oyunlar dolar kurundan beterdi.

Son düzenleme:
Top Bottom