Neler Yeni

İnceleme Victus 16 neden alınmamalı? Kötü yanları nelerdir?

Sizce hayla Nitro 16 vs. Yerine tercih edilebilir bir laptop mu?

• Tercih Edilir

• Tercih edilmez

• Kararsızım

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.

Shourd

80+ Silver
Hocam ben gerçek ne ise merak ediyorum :)
hiçbirini kullanmama rağmen , tabii ki HP ye karşı önyargım var onu da açıkça yazayım
6 yıldır hp kulanıyorum bi sıkıntı yaşamadım ön yargı konusunda haklı olabilirsiniz benim şuana kadar kulandığı iki modeldede amd+amd kombinasyonu vardı diğerlerini pek bilmiyorum

Emsal

80+ Silver
valla başından okumaya üşendim hocam kısaca açıklar mısınız arkadaşlar neyi tartışıyor
Hocam victus 16 kullanan @Ruffian kendi laptopu ve de 5-6 kişiden aldığı testlerle Victusun(yüksek ihtimalle de anakart sebepli) limit yediğini söylüyor , bazı arkadaşlar da kendi cihazlarının normal olduğunu söylüyor

Bunun yanında limiti loq un da yediğini söyleyen arkadaşlar var ben de tam olarak belgeli olsun diye aynı testlere loq kullanıcı arkadaşların da yapıp limit yiyip yemediğini belgelendirmek istedim:)

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
Toprak
hocam ben diyorum ki GPU ile CPU yu aynı anda besleyemediği için yapıyor bu limiti ama güzel bir adaptör ile bu limiti koymaz ısınsaydı o limit olmayıp test de ısınırdı değil mi?
Hocam testden gram bahsetmiyorum hiçbir alakası yok. Sadece bu CPU + gpu da daha yüksek bi adaptör ile 105 görür ki zaten soğutması nitronun 3x altında sen buna nitro kadar güç verim diyorsun eee neyle soğuyacak bu? Bilerek yapılmış arkadaşlar besbelli belki yüksek adaptör ile bile fazla watt cekmeyebilir ki çekerse performansı throttle yiyeceği için dahada düşer. Bunlara rağmen loq hala alınir her şey fiyatına göre..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam victus 16 kullanan @Ruffian kendi laptopu ve de 5-6 kişiden aldığı testlerle Victusun(yüksek ihtimalle de anakart sebepli) limit yediğini söylüyor , bazı arkadaşlar da kendi cihazlarının normal olduğunu söylüyor

Bunun yanında limiti loq un da yediğini söyleyen arkadaşlar var ben de tam olarak belgeli olsun diye aynı testlere loq kullanıcı arkadaşların da yapıp limit yiyip yemediğini belgelendirmek istedim:)
Ama testin CPU +gpu olmasına dikkat edin oyun performansı adına

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
997
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Hocam testden gram bahsetmiyorum hiçbir alakası yok. Sadece bu CPU + gpu da daha yüksek bi adaptör ile 105 görür ki zaten soğutması nitronun 3x altında sen buna nitro kadar güç verim diyorsun eee neyle soğuyacak bu? Bilerek yapılmış arkadaşlar besbelli belki yüksek adaptör ile bile fazla watt cekmeyebilir ki çekerse performansı throttle yiyeceği için dahada düşer. Bunlara rağmen loq hala alınir her şey fiyatına göre..

Ama testin CPU +gpu olmasına dikkat edin oyun performansı adına
tamam hocam bitsin şu artık dejavu yaşıyorum çok fazla tekrarlıyor kendini bu konu.

sadece CPU da zaten limiti çok az yediği aşikar.

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
Toprak
tamam hocam bitsin şu artık dejavu yaşıyorum çok fazla tekrarlıyor kendini bu konu.

sadece CPU da zaten limiti çok az yediği aşikar.
45 w azmı hocam :D

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
997
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
sizin için kötü alınmaz ama insanları yanlış yönlendirmemelisiniz
ben insanları tam tersine doğru yönlendiriyorum millete "GRAM ISINMIYORRR" diye satılan victusların gerçeğini ortaya çıkarıyoruz.

45 w azmı hocam :D
sadece CPU da yapılan testi kast ettim ama hayla güzel bir adaptör ile bu limiti de yemeyeceğini destekliyorum.

MiroSeto

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Miraç Setenci
Ya da söyle bi durum vardır benim arkadaşlarımın cihazları sorunludur limit onlara etki etmiyordur sizin arkadaşlarınız (8 kişi 😎) onlarınki sorunsuzdur limit yiyodur bu durumda victus alınmaz

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
997
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Ya da söyle bi durum vardır benim arkadaşlarımın cihazları sorunludur limit onlara etki etmiyordur sizin arkadaşlarınız (8 kişi 😎) onlarınki sorunsuzdur limit yiyodur bu durumda victus alınmaz
:ROFLMAO:limit etki etmiyor ha %1 lik fps ini kontrol ette gel.

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
Toprak
ben insanları tam tersine doğru yönlendiriyorum millete "GRAM ISINMIYORRR" diye satılan victusların gerçeğini ortaya çıkarıyoruz.

sadece CPU da yapılan testi kast ettim ama hayla güzel bir adaptör ile bu limiti de yemeyeceğini destekliyorum.
Onun gerçeği ortaya çıktı herkesde kabullendi. Loqunda gerçeğini açığa çıkaralım ama loqun alınmayacağı analamina gelmiyor tabii.

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
997
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Aylar geçti. Konudan konuya konuşuldu bu konu. Power limit mevzusu hala bitmedi. Hala devam ediyor. :)
hayla bazı kişileri aydınlatamadım ama çoğu kişi artık bu ısınmamasının sebebini biliyor.

tek istediğim şey burda kavga çıkmasın konu kapatılmasın emeğimiz boşa gider.

MiroSeto

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Miraç Setenci
:ROFLMAO:limit etki etmiyor ha %1 lik fps ini kontrol ette gel.
sence normal değil mi çoğu laptopun yaşadığı bir durum bu git intel al limitle ilgili problemin varsa

hem evin ısınır

Top Bottom