Neler Yeni

İnceleme Victus 16 sen necisin hacı ?

Sizce hayla Nitro 16 vs. Yerine tercih edilebilir bir laptop mu?

• Tercih Edilir

• Tercih edilmez

• Kararsızım

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.

vampirelf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Mehmet
Victus Amd serileri ısınmayan ve Amd nin önerdiği limitlerde çalışan özellikle ssd okuma yazma hızı çok iyi olma sebebi ile kod gelistirme için gayet yeterli laptoplardir.özellikle derleme süresinde emsallerini geçtiği bile olmuştur. Bütçenize uygun fiyata bulunursa alınabilir.
yaygın olduğu için ikinci elde cok daha ucuza bile alınabilir. Oyunlarda da toplam watta lenovo ile ayni acerdan ise kayda değer (ortalama 5w) şekilde geri kalmadığı için en fazla %1 fps kaybi yaşatabilir.
Victus fani değilim ama insanlarada doğru bilgi vermek gerekiyor. Bi 8 bin fazla parasi olan elbette nitro 16 alsin ekran ve soğutma için ama bütçe buna yetiyorsa fiyat performans bir laptop.İntel serilerini ise önermiyorum.

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
650
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Victus Amd serileri ısınmayan ve Amd nin önerdiği limitlerde çalışan özellikle ssd okuma yazma hızı çok iyi olma sebebi ile kod gelistirme için gayet yeterli laptoplardir.özellikle derleme süresinde emsallerini geçtiği bile olmuştur. Bütçenize uygun fiyata bulunursa alınabilir.
yaygın olduğu için ikinci elde cok daha ucuza bile alınabilir. Oyunlarda da toplam watta lenovo ile ayni acerdan ise kayda değer (ortalama 5w) şekilde geri kalmadığı için en fazla %1 fps kaybi yaşatabilir.
Victus fani değilim ama insanlarada doğru bilgi vermek gerekiyor. Bi 8 bin fazla parasi olan elbette nitro 16 alsin ekran ve soğutma için ama bütçe buna yetiyorsa fiyat performans bir laptop.İntel serilerini ise önermiyorum.
Monster Tulpar şuan Victusdan daha iyi durumda Tulpar öneriyorum victus yerine fark %1 görünen yüzü frametime değeri low fps değerleri bunlar yerlerde monster tulpar incelemesinde işlemcinin tek çektiği güç Victusun çektiğinden fazla acaba daha neyi savunmaya çalışıyorsunuz fiyatıda uygun değil gerçekden sizi anlamıyorum kendi malınızı savunmayı bırakın sabır falan bırakmadınız insanda gerçekleri konuşan biri varsa oda birkaç kişi ama sen değilsin kusuruma bakma.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Açtığım tulpar konusuna bakın oraya bir inceleme attım tulpar incelemesi 154 watt çekmiş manyak bir şey ve sadece 93 watt görmüş tabi termal macunu değişmiş mx-4 yerine thermal grizzly kyranout sürmüş ve sadece bu değişimle neler yapmış R23 testinde alması gerek puan tam almış 18 bin küsüratlı bir puan ve o bu puanı almış fakat victusda ve ya omen da bu testi yap yerleri öpecek bir sonuç elde edersin ve intellilerde drop yaşarsın şunu tekrarlamayın bana "biz zaten intelde sorun olduğunu kabul ediyoruz" siz kendi dediğinize inanmıyorsunuz ki daha AMD de bile bu kadar limit fazla ve bunun sadece ısınma ile alakası yok eğer ki bu limit olmasa Excalibur gibi anakartı yanardı yüksek ihtimal çünkü limit sadece ısıdan dolayı yapılmaz anakart kaliteside etken rol oynar yani bu laptop ömürlü değil anakartı kalitesiz ise fazla gitmez nasıl şuan excalibur dan anakart yandı şikayetleri geliyor yakında bizde victusdan duyarız omen dan duyuyoruz zaten kronik bir problemi var 2021 lerin.

Son düzenleme:

vampirelf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Mehmet

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
650
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler

Hp sitesinde 250nit yazmış her modele ama bazilarinda BOE0B9F panel var. Ben baktim s0053nt benim model omendeki ile ayni panel. BOE0B9F 350 nit 13 ms tepki suresi var %52 RGB olmasi kötü kırmızı ve mavi zirve doygunluk noktalari zayif kalıyor.
güzel panelmiş (!)

Hp sitesinde 250nit yazmış her modele ama bazilarinda BOE0B9F panel var. Ben baktim s0053nt benim model omendeki ile ayni panel. BOE0B9F 350 nit 13 ms tepki suresi var %52 RGB olmasi kötü kırmızı ve mavi zirve doygunluk noktalari zayif kalıyor.
Omen savunmaya çalışma kronik sorunlu bir cihaz attığım mavi kablo hall effect sensörü ve bu kablo heatsinklerin yanında olduğu için saçmalıyor kendi kendine uyku moduna alıyor bilgisayar klavye çalışmıyor tek çözümü bu kabloyu çıkarmak ama dikkatlice ama bu sefer bilgisayarda ayarlanan hiç bir komut çalışmaz.

çinliler bile bu problemden şikayetçi ThundeRobot dan geçen adam bile şikayetçi.

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-05-01 113406.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-01 113406.png
    337.9 KB · Hit: 10
  • Ekran görüntüsü 2024-05-01 000926.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-01 000926.png
    47.9 KB · Hit: 12

vampirelf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Mehmet
buyrun buda donanimhaber nitro 16 kullanıcıları. Teknolojide şansın olmazsa sağlam teknik destek veren firman olacak yoksa ortada kalıyorsun bu panelle.

Capture+_2024-05-01-16-35-43.png
Capture+_2024-05-01-16-33-49.png

Benim amacim victusu övmek değil ama yerin dibinde demek yanlış olur diyorum.
36 bine victus, 37 bine loq var ayni özelliklerde bütçe varsa 43 bine nitro alınır ama 36 bini olan adama 7840 4060 victus alma git çöp 12650h 4060 nitro 5 al demek saçma bi yaklaşım. %1-2 civari performans eksikliği dışında tek kusuru ekran renk gamı düşük. Varsa bi 6500 daha verilip 42500e nitro alınır ekran için ama çoğu insan bi 2000 daha vereyim 44500e rtx 4070 victus alayım diyor bu yüzden victus çok satıyor F/P cihaz ve işlemci ekran kartı gami cok geniş

Son düzenleme:

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
650
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
buyrun buda donanimhaber nitro 16 kullanıcıları. Teknolojide şansın olmazsa sağlam teknik destek veren firman olacak yoksa ortada kalıyorsun bu panelle.

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Benim amacim victusu övmek değil ama yerin dibinde demek yanlış olur diyorum.
36 bine victus, 37 bine loq var ayni özelliklerde bütçe varsa 43 bine nitro alınır ama 36 bini olan adama 7840 4060 victus alma git çöp 12650h 4060 nitro 5 al demek saçma bi yaklaşım. %1-2 civari performans eksikliği dışında tek kusuru ekran renk gamı düşük. Varsa bi 6500 daha verilip 42500e nitro alınır ekran için ama çoğu insan bi 2000 daha vereyim 44500e rtx 4070 victus alayım diyor bu yüzden victus çok satıyor F/P cihaz ve işlemci ekran kartı gami cok geniş
madem şikayetlerden konu açıldı https://www.technopat.net/sosyal/konu/hp-victus-ekran-sorunlari.2500073/ https://www.technopat.net/sosyal/konu/hp-victus-7z586ea-16-s0015nt-ekrani-koetue-mue.2736900/ https://forum.donanimarsivi.com/konu/hp-victus-16-isinma-problemi-var-mi.789140/page-3 https://www.google.com/url?sa=t&rct...usg=AOvVaw3wJ-UwQF0drYpcF0JlrugE&opi=89978449 https://www.technopat.net/sosyal/konu/hp-victus-16da-fps-duesueyor.2203721/ https://www.google.com/url?sa=t&rct...usg=AOvVaw1efO0H0tmYYkaw3cwrNLvA&opi=89978449 https://forum.donanimarsivi.com/konu/hp-victus16-fps-drop.768467/

Böyle binlerce konu var hani diyorsunuz ya monster alacağıma global marka alırım buyur global marka HP Victus çöpü Nitro 5 e çöp demek saçmalık victus kadar berbat bir laptop var iken.

daha savunmaya devam edicekmisiniz bu berbat laptopu ?

Nitro 16 nın kasa kalitesine kötü demek için ya Ailenware,MSI Vector, MSI Creator kullanmak lazım.

Son düzenleme:

Equa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
190
İsim
Berkay
Her ürün için illa şikayet bulursunuz acerdeki şikayetlerin hiç birini ben yaşamadım pilide gayet uzun gidiyor victusda herkes drop yaşamıyor

Ayrıca bilgisayarı fortmalayıp r23 testi yaptım 17k civarı puan aldı wattlara bakmadım ama tahminen 80+ watt ve 91 derece ortalama ile çalıştı çip yoğunluğu çok yüksek olduğu için ciddi ısı üretiyor 60wda 16k puanlar alabilecekken boş yere 1k puan için %50 civarı güce gerek yok oyunlar için hala tek çekirdek performansı önemli zaten gerçek hayatta bu wattlara nadiren çıkar ayrıcaki çıksa bile saçma boş yere ısıdan başka bir şey değil

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
650
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Her ürün için illa şikayet bulursunuz acerdeki şikayetlerin hiç birini ben yaşamadım pilide gayet uzun gidiyor victusda herkes drop yaşamıyor

Ayrıca bilgisayarı fortmalayıp r23 testi yaptım 17k civarı puan aldı wattlara bakmadım ama tahminen 80+ watt ve 91 derece ortalama ile çalıştı çip yoğunluğu çok yüksek olduğu için ciddi ısı üretiyor 60wda 16k puanlar alabilecekken boş yere 1k puan için %50 civarı güce gerek yok oyunlar için hala tek çekirdek performansı önemli zaten gerçek hayatta bu wattlara nadiren çıkar ayrıcaki çıksa bile saçma boş yere ısıdan başka bir şey değil
hayır hocam ne kadar watt o kadar performans siz gaza yarım basarsanızmı daha hızlı gider tam basarsanızmı? (sürtünme patinaj olmaksızın)

zaten R23 sonucu işimize yarayan şey değil sadece bilgisayarı yüke sokuyoruz ve gereken puanımı alıyor yoksa yüksek mi alıyor ona bakıyoruz ve bu düşük skor açıklıyor ki bu bilgisayarda bir problem var.

sizin ki nitro 16 zaten pili uzun gitmesi gerek Nitro 5 in pili hiç gitmez ama zaten gaming laptop.

Equa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
190
İsim
Berkay
hayır hocam ne kadar watt o kadar performans siz gaza yarım basarsanızmı daha hızlı gider tam basarsanızmı? (sürtünme patinaj olmaksızın)
Belli bir değere kadar dediğiniz geçerli aynı 4050/4060/4070de 100 w dan sonra fark etmemesi gibi %50 daha fazla güç çekmesi sadece %6 performans arttırıyor boş yere işlemciyi soğutmayı ve anakartı yoruyor

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
650
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
artık Victus 16'nın gaming laptopdan sayılmaması gerekir ofis laptopu diye geçse daha makul olur.

Belli bir değere kadar dediğiniz geçerli aynı 4050/4060/4070de 100 w dan sonra fark etmemesi gibi %50 daha fazla güç çekmesi sadece %6 performans arttırıyor boş yere işlemciyi soğutmayı ve anakartı yoruyor
limitler sadece soğutma ile alakalı değil anakart ile alakalıda sizin nitro 16 nız kaliteli anakartı güzel limit olmamasının sebeplerinden biri bu soğutmasıda güzel sadece ısıya bağlamayın olayı.

yeşil siteye girin orada 2 kişi var erengore ve littlewarlocc onlara sorun onlar her daim performanscılar uyutulmaya yatkın koyun gibi değil gözü açık her daim parasının hakkını isteyen kişiler.

Equa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
190
İsim
Berkay
artık Victus 16'nın gaming laptopdan sayılmaması gerekir ofis laptopu diye geçse daha makul olur.

limitler sadece soğutma ile alakalı değil anakart ile alakalıda sizin nitro 16 nız kaliteli anakartı güzel limit olmamasının sebeplerinden biri bu soğutmasıda güzel sadece ısıya bağlamayın olayı.

yeşil siteye girin orada 2 kişi var erengore ve littlewarlocc onlara sorun onlar her daim performanscılar uyutulmaya yatkın koyun gibi değil gözü açık her daim parasının hakkını isteyen kişiler.
Nitronun anakartının kaliteli olduğunu düşünmüyorum bios menüsün grafikleri bile çok eski ayrıca bu işlemci hs serisi ve bu cihaz laptop tabii ki ısı ve güç tüketimine bakılacak

Top Bottom