Neler Yeni

❌İndirim Bitti! Visa ile iPhone 15 47099₺

mdaghan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Muhammet Dağhan
Şu anda Samsung ve Google Pixel serilerinde bir sorun yok. Hatta Pixel iPhone’dan daha yüksek çözünürlüklü görsel yüklüyor. Diğer Android cihazlarda aeroinsta uygulaması kayıpsız hikaye ve reels yükleme özelliğine sahip.
Samsung eskiye kıyasla daha iyi pixel trde satılmıyor değerlendirmeye gerek bile yok. Samsung hala iphone ile aynı seviyede değil. Öyle olduğunu düşünüyorsanız instagramı açıp story ekranından video çekerken zoom in out yapıp o şekilde story atın yani bu kimileri için önemsiz olabilir ben saygı duyuyorum fakat hala uygulama optimizasyonu olarak iphone daha önde doğal olarak senede bir telefon çıkarıyorlar varyasyonları ile ve tüm uygulamalar ona özel stabilizasyon yapıyor.

Ömer Murat KARACA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
930
İsim
Ömer Murat KARACA
Ama taksit yok herhalde.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir android kullanıcısı olarak eski telefonum 60hz suan 120hz. Arasında fark hiç hissetmedim sahsen. 50klık telefon 120hz olamlı bence de ama ınanılmaz hıssettıren bırsey de degıl. Belkı oyunlar ıcındır. Ama oyun oynamadıgım ıcın hıc fark yaratacak bır durum olmadı.
Uzun süre 120HZ kullanıp cihazı ayarlardan 60HZ'e çektiğinizde fark fazlasıyla anlaşılıyor. Ki dediğiniz gibi 6-7K'lık cihazlarda bile 90-120hz ekran varlen 50K'lık cihazda 60HZ olması başlı başına saçmalıktan ibaret.

Dahası  
Reaksiyon skoru
251
İsim
Aşko Kuşko

Göktürk ArdaHan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
862
İsim
Arda doğan
Bu fiyata iphone leş

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Eren Uzun
Samsung eskiye kıyasla daha iyi pixel trde satılmıyor değerlendirmeye gerek bile yok. Samsung hala iphone ile aynı seviyede değil. Öyle olduğunu düşünüyorsanız instagramı açıp story ekranından video çekerken zoom in out yapıp o şekilde story atın yani bu kimileri için önemsiz olabilir ben saygı duyuyorum fakat hala uygulama optimizasyonu olarak iphone daha önde doğal olarak senede bir telefon çıkarıyorlar varyasyonları ile ve tüm uygulamalar ona özel stabilizasyon yapıyor.
Optimizasyon konusunda iOS işletim sisteminin Android tarafından yadsınamaz seviyede artıları var fakat iPhone cihazları arş dağına çıkaran arkadaşlara katlanamıyorum. Ben şu anda 15 kullanıyorum ve Android tarafında bahsettiğiniz tüm konuları bizzat tecrübe ettim. Android net bir şekilde iOS ile genel anlamda rekabet edebilecek ve birçok noktada da üstünlük sağlayabilecek bir işletim sistemi.

ZodiacArs01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
477
İsim
Yusuf Kaplan
Uzun süre 120HZ kullanıp cihazı ayarlardan 60HZ'e çektiğinizde fark fazlasıyla anlaşılıyor. Ki dediğiniz gibi 6-7K'lık cihazlarda bile 90-120hz ekran varlen 50K'lık cihazda 60HZ olması başlı başına saçmalıktan ibaret.
120hz olmaması dedıgım gıbı sacmalık bence de. Ama benım farkettıgım bır durum olmadı. DEdıgın yaparsam fark olabilir. Dedenemedim. haklısınızdır. 50k cıhazda 60hz gormek acıklanabılır bır durum maalesefe degıl. Hıcbır markanın fanboyu olmamak gerek. Sonucta hepsı uretıcı bız de tuketıcı. elestırmezsek ıyısını yapamazlar. Apple tarafında bu durum yuzunden bu tarz durumlar goz ardı edılıyor dıye dusunuyorum.

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,142
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Paranız var ise iphone alın son kuruşuna kadar zorlayıp düz iphone alınca anlamı kalmıyor alacaksan en baba modelini alacaksın ama şöyle Pro - Pro max serilerini kast ettim baba model der iken.

Ömer Murat KARACA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
930
İsim
Ömer Murat KARACA
Animasyonla kapanır vs diyen de olmuş da fiziksek bir donanım farkını animasyon ile kapatamazsınız. HZ farkı hissetmemek için özür dileyerek söylüyorum ama gerçekten kör olmak lazım ya da telefonla 50-60 yaşındaki insanlar gibi sadece konuşmaya eline alan birisi falan olması lazım. Sorun burada 60 olması da değil, 30HZ olsa yine donuyormuş gibi görmeyecek gözlerimiz. Ama o kadar para bayılıp da markanın bize 60HZ layık görmesi hoş değil.
Tek bununla da bitmiyor; çoğu kullanıcı için önemli bir detay olmasa da USB 2.0 bağlantı noktası ile geliyor cihazlar (tüm 15 serisi)
Kameralar adam akıllı zoom yapamıyor düz 15'te 2x optik zoom, 10x normal zoom var. 15 serisi öncesi hiçbir cihazda kablosuz ters şarj yok, bi saati veya kulaklığını telefondan şarj edemiyorsun. Android'tekiler gibi hızlı şarj olmuyorlar, en babası 20W destekliyor. Samsung bile Note 7'deki patlama faciasına rağmen 45W (bence hala çok az) kullanıyor, Xiaomi falan girmiyorum bile. Yani göze pek batmayacak şeyler olsa da lazım olunca bu niye yokmuş diyebileceğimiz yazdıklarım gibi çok şey var. Şu rakama yurtdışından resmi olmayan yollarla açtırma dahil 1TB 15 Pro Max alırsın. Daha alt rakamlara yurtdışı 1TB S24U, yurtiçi 256GB S23U gibi cihazlar alırsın. Bütçe çıkışıyorsa en son 64-65'e 15 Pro'lar vardı 128'lik, onlar da alınabilir ama düz seriler mereden tutarsak tutalım bence mantıksız.

Sosyal medya işi de Samsung tarafında çözüldü. S23 ve S24 serisinde anlaşma yapıldı. Mendebur Lemur'un instagram sayfasına bakarsanız S24U çıktığından beri onunla paylaşım yapıyor, öyle demişti bir videosunda. Son aylarda paylaşılmış bir tane kötü foto-video yok. Güncelleme muhabbetine de el attılar, Samsung A serisinde 4 ana android güncellemesi, 5 sene de güvenlik paketi garanti ediyor. S serisinde 5 ana android güncellemesi garantilediler. Şahsen bu duruma karşıyım ama AndRoIdDe gÜncELlEme yOk diye kendini paralayanlar rahatlarlar diye düşünüyorum 😂
Artık Iphone'un tek artısı satarken para etmesi. Başka avantajı kalmadı gibi duruyor. En azından benim açımdan bu şekilde.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada 47K piyasaya göre iyi, daha arefe günü 50K'ya aldık arkadaşa 128'lik düz 15'i

Son düzenleme:

EsdeathSama

80+ Bronze
Dostum tercih meselesi. Ben şu anda iPhone 15 kullanıyorum ve 15’den önce Google Pixel 8 gibi tepe modeller de kullandım. İphone kadar pahalı ya da iPhone fiyatının yarısı fiyatında alacağın hiçbir Android cihaz kasma falan yapmaz. Fanatik ve önyargılısın, abartıyorsun.
Buradaki tek sorun fanatiklik değil aslında. Andorid kötü algım var çünkü android şuan note 9s'e de hizmet ediyor s24 ultraya da.
Bunların bir şekilde çalışması lazım telefon üreticileri ayrı güncelleme yayınlıyor andorid işletim sistemi ayrı güncelleme yayınlıyor cart curt, telefon kısacası çorba oluyor.
Appleda böyle bir dert yok gayet stabil her şey düzgün çalışıyor.

ZgrSmsk0

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
445
İsim
özgür şimşek
Ben olsam s23 alırdım. H.o
en büyük etken 6 taksit vade farksız olması tabii de. s23 aldın kablo adaptor aldın, kap map derken 28 i bulduk yine tek seferde odemesi cabası. ondan boyle bi tercih yaptım sagolasın.

ZodiacArs01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
477
İsim
Yusuf Kaplan
en büyük etken 6 taksit vade farksız olması tabii de. s23 aldın kablo adaptor aldın, kap map derken 28 i bulduk yine tek seferde odemesi cabası. ondan boyle bi tercih yaptım sagolasın.
telefonda vadesiz 6 taksit yapılıyor mu? Ben de yoktu hnagi kart?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,539
Üyeler
156,511
Son üye
Cisseko
Top Bottom