Neler Yeni

Wattman hatası aldım yardım lütfen!!!!

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Ata Yüksel
1 hafta önce teslim aldığım sistemde pcyi uyku moduna aldığımda ya da kapattığımda ekran kapanmasına rağmen bazen kasa çalışmaya devam edip fanlar da dönüyordu. Bugün de aynı sorunu yaşadım, uyku moduna aldım ve yine kasa çalışmaya devam etti. Biraz bekledim ve sonra kapandı fakat uyku moduna almadı direkt kapatmış sanıyorsam. Pcyi tekrar çalıştırdığımda masaüstünde bilgisayar dondu hiçbir komutu veremedim sadece fare hareket ediyordu. Sonra kasanın power tuşuna basılı tutup pcyi tekrar çalıştırdığımda 'default radeon wattman settings have been restored due to unexpected system failure' bildirimini aldım. Sizce yaşamış olduğum problemlerin sebebi wattman hatası mı yani ekran kartından mı kaynaklanıyor? Ayrıca iade ettirmeli miyim yoksa kesin bir çözümü var mıdır? Yardımcı olursanız sevinirim.

demirspor

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,784
İsim
.
1 hafta önce teslim aldığım sistemde pcyi uyku moduna aldığımda ya da kapattığımda ekran kapanmasına rağmen bazen kasa çalışmaya devam edip fanlar da dönüyordu. Bugün de aynı sorunu yaşadım, uyku moduna aldım ve yine kasa çalışmaya devam etti. Biraz bekledim ve sonra kapandı fakat uyku moduna almadı direkt kapatmış sanıyorsam. Pcyi tekrar çalıştırdığımda masaüstünde bilgisayar dondu hiçbir komutu veremedim sadece fare hareket ediyordu. Sonra kasanın power tuşuna basılı tutup pcyi tekrar çalıştırdığımda 'default radeon wattman settings have been restored due to unexpected system failure' bildirimini aldım. Sizce yaşamış olduğum problemlerin sebebi wattman hatası mı yani ekran kartından mı kaynaklanıyor? Ayrıca iade ettirmeli miyim yoksa kesin bir çözümü var mıdır? Yardımcı olursanız sevinirim.
Kartınız ne ve overclock yaptınız mı?

KeReM 1963

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,730
İsim
Kerem ORUÇ
İlgilendiği Kategoriler
Yurtdışı Alışverişi
Instagram
oruckereem
Steam
Kerem1963
Discord
Kerem1963 #8121

aydin.

80+ Gold
En İyi Cevap
1

KeReM 1963

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,730
İsim
Kerem ORUÇ
İlgilendiği Kategoriler
Yurtdışı Alışverişi
Instagram
oruckereem
Steam
Kerem1963
Discord
Kerem1963 #8121
Ben de buna güvenerek amd ekran kartı aldım ama iade etmek zorunda kalacağım sistemi galiba...
Ekran kartını değiştirmelerini iste yada biraz Core clock ve voltaj düşürünce sorun çözülüyordu ama tam ayarı bilmiyorum @RevDeisDou

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Ata Yüksel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartını değiştirmelerini iste yada biraz Core clock ve voltaj düşürünce sorun çözülüyordu ama tam ayarı bilmiyorum @RevDeisDou
Kasada da titreşim sesine benzer problemler var zaten, çözüm iade gibi
Hangi oyunda aldın?
Oyunda almadım, dediğim gibi pcyi kapattığımda ya da uyku moduna aldığımda kasa kapanmıyor muhtemelen sorun bu wattman ile ilgili. Kasadaki power butonuna basılı tutup sonra yeniden başlatınca masaüstünde donuyor pc.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,115
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)

Oyunda almadım, dediğim gibi pcyi kapattığımda ya da uyku moduna aldığımda kasa kapanmıyor muhtemelen sorun bu wattman ile ilgili. Kasadaki power butonuna basılı tutup sonra yeniden başlatınca masaüstünde donuyor pc.
Driver sürümün hangisi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Ata Yüksel

Ayrıca oyun oynadıktan sonra pcyi kapatınca oluyor bu sorun genelde.

Top Bottom