Neler Yeni

Web sitesi için fikriniz

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Azad TARHAN
Bir web sitesi oluşturmak istiyorum. Bu web sitesinin ana fikri;
Siteye giren kullanıcılar hesap açma zorunluluğu olmadan basit ve sade bir arayüz ile istediği bir oyunu seçebilecek,
Seçtiği oyunu seçen diğer kullanıcılar ile bir sunucuya aktarılacak.
Burada ister diğer oyuncular ile eşleşebilir, takım kurabilir, sesli konuşabilir, ya da genel o oyunu seçen kişilerin olduğu yazışma bölümünde yazışabilir.
Sitede sürekli olarak her ay her oyunda belli turnuvalar olup kazanana para ödülü gibi etkinlikler vs.
Dikkat ediyorum da insanlar bazen sıkılabiliyor. Discord gibi siteler var elbet. İnsanların sosyalleşebileceği siteler lakin Discord gibi sitelerde oturum açma, sunucu bulma, arkadaş edinme, ve sunucu rütbeleri gibi karmaşık bir arayüz var.
Benim tasarlamak istediğim site her yaşa uygun sade arayüz ile istediği oyunu seçip o oyunda ister 2 ister 10'lu odalara katılıp diğerleri ile konuşabilecek, ister kendi odasını kurup diğer oyuncuların o odaya gelmesini isteyebilecek.
Sitemin ana fikri bu şekilde tabii bunun için güçlü bir sermaye gerek ama orası risk kısmı.
Size sormak istediğim şey sizce böyle bir site tasarımına, riske gerek var mı?
Böyle bir site başarılı olur mu, değer mi sizce bu zahmete?
Okuyan ve cevaplayan herkese teşekkür ederim.

Claw's

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
684
İsim
bitmiyobxe
Bir web sitesi oluşturmak istiyorum. Bu web sitesinin ana fikri;
Siteye giren kullanıcılar hesap açma zorunluluğu olmadan basit ve sade bir arayüz ile istediği bir oyunu seçebilecek,
Seçtiği oyunu seçen diğer kullanıcılar ile bir sunucuya aktarılacak.
Burada ister diğer oyuncular ile eşleşebilir, takım kurabilir, sesli konuşabilir, ya da genel o oyunu seçen kişilerin olduğu yazışma bölümünde yazışabilir.
Sitede sürekli olarak her ay her oyunda belli turnuvalar olup kazanana para ödülü gibi etkinlikler vs.
Dikkat ediyorum da insanlar bazen sıkılabiliyor. Discord gibi siteler var elbet. İnsanların sosyalleşebileceği siteler lakin Discord gibi sitelerde oturum açma, sunucu bulma, arkadaş edinme, ve sunucu rütbeleri gibi karmaşık bir arayüz var.
Benim tasarlamak istediğim site her yaşa uygun sade arayüz ile istediği oyunu seçip o oyunda ister 2 ister 10'lu odalara katılıp diğerleri ile konuşabilecek, ister kendi odasını kurup diğer oyuncuların o odaya gelmesini isteyebilecek.
Sitemin ana fikri bu şekilde tabii bunun için güçlü bir sermaye gerek ama orası risk kısmı.
Size sormak istediğim şey sizce böyle bir site tasarımına, riske gerek var mı?
Böyle bir site başarılı olur mu, değer mi sizce bu zahmete?
Okuyan ve cevaplayan herkese teşekkür ederim.
Onu yapmak yerine donanim arsiv gibi bir forum kursan orayı gelişirsen daha iyi.

Makinecii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Umutcan Güngür
Böyle bir ortamda düzgün bir şekilde davranacak bir oyuncu topluluğumuz olduğunu düşünmüyorum. Olsa çok şahane olur ama kısa sürede insanları rahatsız eden, taciz eden insanlar türeyecektir. Gruplaşmalar olacaktır. Çocuklara karşı zorbalamalar hatta daha kötüsü olabilme ihtimali var. Bunların önünde geçmek için iyi bir moderasyon gerekli diye düşünüyorum. Bunu da mali olarak sürdürebilmek bence zor olur .

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Azad TARHAN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Böyle bir ortamda düzgün bir şekilde davranacak bir oyuncu topluluğumuz olduğunu düşünmüyorum. Olsa çok şahane olur ama kısa sürede insanları rahatsız eden, taciz eden insanlar türeyecektir. Gruplaşmalar olacaktır. Çocuklara karşı zorbalamalar hatta daha kötüsü olabilme ihtimali var. Bunların önünde geçmek için iyi bir moderasyon gerekli diye düşünüyorum. Bunu da mali olarak sürdürebilmek bence zor olur .
Diyelim ki moderasyon ekibini ayarlayabilidim benim için önemli olan sadece sitenin fikri böyle bir siteye kullancıların gelme ihtimali var mıdır. Discord gibi popüler olmuş bir platform varken bu siteye gelen insanlar olur mu.

Makinecii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Umutcan Güngür
Diyelim ki moderasyon ekibini ayarlayabilidim benim için önemli olan sadece sitenin fikri böyle bir siteye kullancıların gelme ihtimali var mıdır. Discord gibi popüler olmuş bir platform varken bu siteye gelen insanlar olur mu.
Güzel reklam ve güvenli bir ortam güvencesi ile insanlar gelebilir. Ben böyle bir site olsa boş zamanlarımda girebilirdim. Ama mutlaka bir kullanıcı sistemi olması gerekiyor. Ayrıca böyle bir sitenin karlı bir iş olabileceğini pek düşünmüyorum.

Alihanyilmaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
273
İsim
Alihan YILMAZ
Güzel bir fikir. Bence bir başkası bu fikri çalıp senden önce piyasayı ele geçirmeden, hemen işe başla. Geç kalırsan Armut toplarsın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,605
Üyeler
158,144
Son üye
abdullahefee
Top Bottom