Neler Yeni

Windows edge ram kullanımı normal midir

Wersty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
İbrahim Tünger
1713982772776.png

arkada 4 sekme açık videoyu daha başlatmadım 1 gb kullanıyor 2 gb ye yakın kullandığını görmüştüm normal gibi gözükmüyor ama virüs taraması filanda yaptım temiz çıktı ne yapmam lazım

Splixson

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
761
İsim
Furkan ŞENGÜL
Bisey yapma gayet temiz

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
406
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar oyunlar teknoloji

LastFreak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Can Ergün
Eklenti vs. çalışıyor olabilir. Girdiğiniz siteler önbellekleme yapıyor olabilir. Olmadı edge dışı bir şey kullanın.

Bilgisayardaki toplam ram miktarı 4 gb değilse 4 sekme için çok bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.

Wersty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
İbrahim Tünger
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eklenti vs. çalışıyor olabilir. Girdiğiniz siteler önbellekleme yapıyor olabilir. Olmadı
Bilgisayardaki toplam ram miktarı 4 gb değilse 4 sekme için çok bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum
16 gb ram var hocam şuan 1.5 gb kullanıyor şuan ss alamadım nedense ama 2 gb kullandığını da görmüştüm

Dahası  
Reaksiyon skoru
129
İsim
Dogancan
Eğer istersen açık kaynak tarayıcılara geç , gizlilik yönünden kötü bir tarayıcı da.

LastFreak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Can Ergün
Bilgisayarınız boştayken ram kullanımının bu şekilde olması sorun değil. Muhtemelen sekmelerde girdiğiniz siteleri ön belleğe alarak, tarayıcıyı daha hızlı kullanmanızı sağlıyor.
Boşta olan ram miktarı için herhangi bir tasarrufunuz bulunmuyor. Sistemin boşta ram kullanması sistem hızı için gerekli.

Herhangi bir oyuna girdiğinde bu ön belleğe alınmış verileri sistem silip, ram havuzunu boşaltır. Eğer oyun sırasında sıkıntı yaşanıyorsa ( anlık takılma vs.) o zaman problem var demektir.

O noktada tarayıcı ayarlarını kurcalayabilirsin. Donanım hızlandırması, hızlı başlatma gibi seçeneklerle oynayıp ram kullanımını kontrol edebilirsin. Fakat oyundayken vs. bir sıkıntı yaşadığında yaparsın bunları.

Onun haricinde edge dışı bir browser deneyebilirsin. Opera, brave vs.

Wersty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
İbrahim Tünger
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilgisayarınız boştayken ram kullanımının bu şekilde olması sorun değil. Muhtemelen sekmelerde girdiğiniz siteleri ön belleğe alarak, tarayıcıyı daha hızlı kullanmanızı sağlıyor.
Boşta olan ram miktarı için herhangi bir tasarrufunuz bulunmuyor. Sistemin boşta ram kullanması sistem hızı için gerekli.

Herhangi bir oyuna girdiğinde bu ön belleğe alınmış verileri sistem silip, ram havuzunu boşaltır. Eğer oyun sırasında sıkıntı yaşanıyorsa ( anlık takılma vs.) o zaman problem var demektir.

O noktada tarayıcı ayarlarını kurcalayabilirsin. Donanım hızlandırması, hızlı başlatma gibi seçeneklerle oynayıp ram kullanımını kontrol edebilirsin. Fakat oyundayken vs. bir sıkıntı yaşadığında yaparsın bunları.

Onun haricinde edge dışı bir browser deneyebilirsin. Opera, brave vs.
anladım hocam teşekkür ederim. Operada denemiştim operada da 1400-1700 mb arası kalıyordu

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,373
İsim
Mehmet Aslan
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,421