Neler Yeni

Rehber Witcher 3 Next-Gen Modlama (4.04)

Mr.White

80+ Bronze
Modlarla beraber 1080p imzamdaki sistem her şey ultra dlss kalite ile 130+ alıyorum

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Modlarla beraber 1080p imzamdaki sistem her şey ultra dlss kalite ile 130+ alıyorum
İyi oyunlar! Modlar deneyimi ciddi seviyede arttırıyor. Birkaç tavsiye de vereyim. Oyunun ilk saatleri -Novigrad'a kadar olan kısım- biraz sıkıcıdır. Oyuna alıştırır sizi. Yaklaşık 10 saat sabretmeyi deneyin o bataklıkta. Açılıyor sonradan. Yan görevleri de ihmal etmeyin. Zorluk olarak ise Hikaye ve Kılıç öneririm. Yeni başlamışsınız, başlarda zorlar en üst seviye. Lakin Novigrad'a geldikten sonra en az Kan ve Kırık Kemikler zorluğunda oynayın. Ayarlardan değiştirilebiliyor. İkinciye başlarsanız Ölüm Marşı altı kesmez zaten. :D

Mr.White

80+ Bronze
İyi oyunlar! Modlar deneyimi ciddi seviyede arttırıyor. Birkaç tavsiye de vereyim. Oyunun ilk saatleri -Novigrad'a kadar olan kısım- biraz sıkıcıdır. Oyuna alıştırır sizi. Yaklaşık 10 saat sabretmeyi deneyin o bataklıkta. Açılıyor sonradan. Yan görevleri de ihmal etmeyin. Zorluk olarak ise Hikaye ve Kılıç öneririm. Yeni başlamışsınız, başlarda zorlar en üst seviye. Lakin Novigrad'a geldikten sonra en az Kan ve Kırık Kemikler zorluğunda oynayın. Ayarlardan değiştirilebiliyor. İkinciye başlarsanız Ölüm Marşı altı kesmez zaten. :D
Tavsiyeler için teşekkür ederim, ellerinize sağlık tekrardan, ilkini umarım sıkılmadan bitirebilirim ardından ölüm marşıyla enis cherryson gibi gezmeyi umuyorum :kekw:

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,977
İsim
Sinan Aba

Mr.White

80+ Bronze
Hocam oyun içi ss atabilir misin
Discorda atmıştım kalite düşmüş olabilir akşam dilerseniz tekrar paylaşabilirim, henüz başlamadım bakınıp çıktım

1711538465830.png

Keyfen

80+ Bronze
Evet, grafik modları da var. Geralt'tan tutun, zırhlara, aydınlatmaya vs. pek çok şeyi değiştim. Zevkime göre çoğu. Ayrıca kitapları da okumuş biri olarak mümkün mertebe evrene bağlı kaldım. Misal, Geralt'ın saçları beyazlaştırıldı. Cilt rengi solgunlaştırıldı. Striga yarası eklendi falan. FPS'ye pek etkisi yok. RX 6700 her türlü altından kalkar. 100 FPS civarı oynarsınız tahminime göre.
oo harika eline koluna sağlık hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu oyun kesinlikle en zor modda oynanması lazım o oyunun başındaki kurtlar bile bi vuruşta 3/4 can alıyor ya ohoo çok keyifli

Son düzenleme:

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,860
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Ellerine sağlık dostum, müsait olduğum bir zaman diliminde deneyeceğim.

majorw0w

80+ Silver
hocam suan cyberpunk oynuyorum elinize sağlık sizce sarar mı kimisine gitmiyor diyorlar bir adet kuş mudur nedir onu yokediyorduk sonra next gen çıktı bırakmıştım oyunu

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
hocam suan cyberpunk oynuyorum elinize sağlık sizce sarar mı kimisine gitmiyor diyorlar bir adet kuş mudur nedir onu yokediyorduk sonra next gen çıktı bırakmıştım oyunu
10 saat bir sabretme süresi var. Başlar biraz sıkıcı. Sonradan açıyor. 100+ saat sürdüğünü düşünürsek normal. Diyalog olayı da çok derin. Yan görevler de derya deniz. Rol yapmayı seven ve saatlerini gömebilecek biri anca sever. Sürekli aksiyon, vurdu kırdı arayana pek gitmez. Zaten savaş mekaniği öyle çok gelişmiş değil, basit seviye. İnsanlar evreni için oynuyor, sarıyor.

Knnmw

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,193
İsim
kaan-şahin
Açıklama:
Selamlar. Witcher 3 uzunca bir süredir oynadığım bir oyun. Pek çok kere bitirdim. Bir noktadan sonra mod işine giriştim, deneme yanılma yoluyla kendimce en iyi modları biriktirdim. Şu an 100+ mod var. Görsel, oynanış, bug düzeltmeleri vs. her telden mod var. Vanilla hâli artık çok ucubece geliyor. Sizinle de paylaşmak istedim. İsteyen kurabilir, deneyimi arttıracaktır. Modlama yaparken dikkat ettiğim iki husus vardı: oyunu gerçekçilik sınırından çok kopartmamak ve aşırı kolaylaştırmamak. Bundan ötürü otomatik lootlama, sınırsız envanter kapasitesi, elinde kılıçla savaşırken dahi meşale kullanabilme gibi absürt modlar kurulu değil. İsteyen kurabilir. Ayrıca oyun içi yazı fontunu kalın bulduğumdan ötürü ince versiyonunu ekledim. Varsayılan hâlini isteyen BetterFont adlı modu silebilir. Resmî çeviri yerine de W3TR V5 eklendi. Zira daha başarılı.

Kurulum aşaması oldukça basit, size yapacak pek bir şey bırakmadım. Her şey hazır, sadece sürükleyip bırakacaksınız. Oyun içinden mod ayarlarını yahut grafik ayarlarını yapmak zorunda değilsiniz. Hepsi optimize edildi. Yüksek donanımı olanlar oyun içi tüm ayarları Ultra+ yapabilir. Gerekli mi? Bana sorarsanız pek değil. Zira FPS fazlaca düşmesine rağmen pek kayda değer bir görüntü farkı olmuyor. AMD kart kullanıcılarını da düşündüğüm için bazı Nvidia özelliklerini kapattım:
  • RTX kapalı geliyor. Destekleyen güçlü bir kartınız varsa açabilirsiniz. Aynı şekilde DLSS de kapalı geliyor. Destekleyen kartınız varsa açabilirsiniz. Nvidia Hairworks de kapalı geliyor. İsteyen açabilir, şahsım beğenmiyor. Nvidia Reflex ayarı da açık değil. Destekleyen kartınız varsa açabilirsiniz. Gama ayarına da ellenmedi. Zira monitörden monitöre değişiyor. Kendiniz ayarlayın. Maksimum FPS, 144 olarak ayarlandı. Tam Ekran olarak geliyor. İsteyen değiştirebilir. Onun haricinde her şey ayarlı.
Normalde olmayan, modlarla eklenmiş birkaç tane tuşun oyun içindeki işlevini de tanıtmak isterim. İşinize yarar:
  • Klavyede TAB tuşunun üstünde, 1 tuşunun solunda yer alan "é" tuşuna basarsanız komut satırı açılır. Buraya internetten erişebileceğiniz Witcher 3 hilelerini girebilirsiniz.
  • Klavyenin sağ tarafındaki Numpad kısmında bulunan 0 tuşuna basarak haritada işaretlediğiniz herhangi bir alana ışınlanabilirsiniz. 0 tuşuna harita açıkken basmalısınız.
  • Klavyedeki PageUp/PageDown ve ok tuşlarıyla kameranın açısını keyfinize göre ayarlayabilirsiniz. End tuşuna basarsanız yaptığınız kamera ayarları sıfırlanır.
  • Gwent oynarken N tuşuna basarsanız Axii kullanarak rakibi anında yenebilirsiniz. Gwent sevmeyenler için hızlı çözüm.
  • CTRL tuşuna art artda iki kere basarsanız 20 metrelik alandaki meşaleleri otomatik yakıyor. Bu modu kurma sebebim bazen mağaralarda ışığa ihtiyaç duyuşumuz. Zira etraf karanlık, elimizde sürekli meşale ile de gezemiyoruz. Duvarlardaki meşaleleri yakmak gerekiyor yanına gidip. Fakat hepsine ayrı ayrı bunu yapmak uğraştırıcı. Dolayısıyla bu özellik işi bayağı rahatlatıyor.

Kurulum:
Linkini verdiğim .RAR dosyasını indirin, klasöre çıkartın:

Evvela oyunu indirin ve masaüstü kısayoluna tıklayıp açın. RedLauncher açılacak, DX12 seçili olsun. Fakat "Oyna!" demeden RedLauncher'i kapatın. to Documents klasörünün içindekileri Windows'ta Belgelerim kısmındaki The Witcher 3 klasörüne atın. to Game Directory klasörünün içindekileri oyunun kurulu olduğu klasöre atın. Daha sonra oyunun kurulu olduğu klasörü açın ve Script Merger klasörüne girin. WitcherScriptMerger.exe'yi çalıştırın. Steam'den indirdiyseniz ve C diskindeki varsayılan lokasyondaysa oyun, otomatik halledecek işini. Başka bir konuma kuruluysa sizden kurulu olduğu klasörü seçmenizi isteyecek. Seçin. Seçtikten sonra otomatik halledecek. Tüm bunlardan sonra oyuna girebilirsiniz. Şayet yeni modlar indirecekseniz indirdiklerinizi mods klasörüne attıktan sonra mods klasöründeki mod0000_MergedFiles klasörünü ve Script Merger klasöründeki MergeInventory.xml dosyasını silin. Daha sonra tekrar WitcherScriptMerger.exe'yi çalıştırın. Yeni indirdiğiniz modda çakışma sorunu varsa çözecektir.

Son Söz:
Envanterinizdeki kılıçlar ve zırhlar otomatik olarak seviyenize ölçekleniyor. Normalde böyle bir özellik yok. Mod ile ekledim. Bu modu kurmamdaki asıl sebep oyunun en başındaki zırhı seviyor olmam. Zannımca oyunda en iyi gözüken zırh, aşırı estetik ve Geralt'a yakışıyor. Oyunun başındaki kılıçların görünümünü de değiştirdim, yuvarlak ve ucube bir kabzaya sahipti. Şu an estetik duruyor. Kısacası oyun boyunca başka zırh ve kılıç arayışına girmenize gerek yok. Fakat tabii ki size kalmış.

Kartınız Nvidia ise muhakkak DLSS kullanmanızı öneririm lakin oyunun DLSS versiyonu biraz eski. Ondan ötürü manuel güncellemeniz faydanıza olur. Zira DLSS kalitesi artıyor. Güncellemek oldukça basit. Güncel nvngx_dlss ve nvngx_dlssg dosyalarını indirip C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\The Witcher 3\bin\x64_dx12 konumuna atacağız:

Diğer bir önerimse FSR 3 modu kurmak. Zira RTX 4000 karta sahip olmadan Frame Generation açmanıza olanak sağlıyor. Kurulum oldukça basit. Vereceğim linkteki .RAR'ı indirip içindekileri C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\The Witcher 3\bin\x64_dx12 konumuna atacağız.

Not: FSR 3 modunu kurduktan sonra oyun içindeki ekran ayarlarından kare oluşturmayı açmayı unutmayın.

Anlatacaklarım bu kadar, iyi oyunlar! Kafanıza takılan olursa yahut herhangi bir noktada yardıma ihtiyaç duyarsanız aşağı yazabilirsiniz.
witcher 3 ü hiç oynamadım verebileceğiniz tavsiyeler var mı hocam ?

Top Bottom