Neler Yeni

X3440 mantıklı mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
89
İsim
Eren Bayram
Rx 570 ekran kartım var
Islemcim x4 860k
Cok fazla psram yok x3440 ve bi anakart alsam
Rx 570i tam brsleyebilir mi işlemci oyunlarda kasarmi?
Şuan ki sistemimden yuksek fps alirmiyim?

Gripen

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Overclock ile besler rx 570'i

Ensar

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,125
İsim
Ensar
Anakart elinde varsa olabilir. Ama ikinci el alacaksan tavsiye etmiyorum. İleride upgrade edemezsin...

Son düzenleme:

Ensar

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,125
İsim
Ensar
Anakart yok alıcaktim
Bence alma.. Ben aldım ikinci el anakart aldığım için pişman oldum. Herkesin aldığı ikinci el anakart arızalanacak diye bir şey yok tabii ki, sen bilirsin.
Donanım Arşivinin 1400 TL ikinci el sistem toplama videosundan yola çıkarak bir bilgisayar topladım.

Öncelikle Topladığım Sistem:
Xeon X3440
Asus P7H55-M PRO
4 GB 1600MHz DDR3 RAM
SilverStone Strider 80Plus Sertifikalı 500W Güç Kaynağı
Sapphire RX 560 Pulse OC 4GB
Dark Freezer X94BL

Topladığıma bin pişman oldum. Anakartı 300 TL'ye bir bilgisayarcıdan aldım. Ekran kartını Sahibinden'den ikinci el test edip 500 TL'ye aldım. İşlemci ve RAM'i AliExpress'ten aldım. Güç Kaynağını sıfır olarak 300-350 TL civarına aldım. Bu arada ben bu parçaları tek tek aldım. Bu yüzden sistemi toparlamam biraz zaman aldı. Anakartı eniştem aldı onun çalıştığı yere yakın olduğu için test edip aldı. Evde eski bilgisayar parçalarımla test ettim çalışıyordu ses geliyordu. Geçen sene almıştım zamanı tam hatırlamıyorum. Ama anakartı aldıktan 3-6 ay sonrada bilgisayarı topladım. Bu arada eski bilgisayarımdaki 2 GB 800MHz RAM'ide taktım. İlk gün sorunsuz kullandım daha doğrusu ses dışında bir sorun yoktu. Ses gelmiyordu. Daha sonra 1 günün sonunda 2. Gün açmaya çalıştım açılmadı. RAM'leri çıkartıp taktım. Yeni aldığım RAM'den hiç şüphelenmedim. Mecbur mahalledeki sözde bilgisayarcıya götürdüm. Bu arada bilgisayar kasası almamıştım. Bilgisayarı oraya bıraktım. Birkaç gün sonra dediler ki yeni aldığım RAM ve RAM slotu arızalanmış. Bir de yamuk yumuk kapağı tam oturmayan bir kasaya koymuşlar 100 TL istediler. Neyse RAM'i geri gönder kargo masrafı vs... Yenisini gönderdiler. Bu sürede bir anda CS:GO oynarken bir adet USB gitti. Daha sonra yaklaşık 3 hafta sonra komple gitti. Hiç açılmadı. Açmaya çalıştım hiçbir tepki vermedi. İlk başta mahalledeki RAM arızalanınca getirdiğim bilgisayarcıya götürdüm. Sorun anakarttan olabilir dediler. Ellerinde 1156 pin anakart yokmuş. Geri aldım eve götürdüm. Eve gittiğimde ekran kartının 2 adet vidasının olmadığını gördüm. Ekran kartım daha büyük bir kart olsa eve götürürken sallanıp anakarta ve ekran kartına zarar verebilirdi. Takmayı unutmuşlar herhalde... Daha sonra daha iyi biryere götürdüm. Onlar da anakart arızalı 400 TL'ye yaparız format falan atarız dediler. Bir daha bilgisayar alırsam bir şey olursa buraya götürmeyi düşünüyorum. Bazıları gibi ekran kartı vidası vs. unutmuyorlar! Ama benim 400 TL param olmadığı için anakart tamiri yapan bir yer buldum. Bize çok da yakın değildi ben de tek başıma kocaman kasayı götüremediğim için 50 TL servis ücreti verdim gönderdim. Bir de bir gün içinde arıza tespiti yapıp arıyorlarmış. 2-3 Gün oldu belki de daha fazla ben arayıp sordum. Anakart chipset arızalanmış daha önce tamir görmüş tamir olmuyormuş yeni anakart 700 TL dediler... Şaka değil gerçekten 1156 pin anakarta 700 TL dediler. Sonra yanlış hatırlamıyorsam 650 TL'ye kadar düştüler. Bu arada 1156 pin sıfır bir anakart takacaklarmış kabul edersem, ne marka Allah bilir... Alırken satan kişi bir sıkıntı olursa getirin demişti uzak olduğu için 25 TL kargoya verdim (4 ay oldu bekliyorum) gönderdim. 4 aydır elime 1156 pin ana kart gelmedi diyor. 2 Ay önce anakart aldığı yerde kaza olmuşta 2 kişimi ne ölmüş öyle bir şeyler diyordu. Ama Sahibinden ilanlarında 1156 pin anakartlar var... Bu bilgisayarcılara asla güvenilmez. Kısacası mecbur kalmadıkça asla gitmeyin! Hepsi için söylemiyorum ama %90'ı genel olarak böyle... Ben de sıfır bilgisayar almaya karar verdim. Aldığım her şeyi aldığım fiyatın altına sattım. Bir tek RAM kaldı. Paramı biriktirince Donanım Arşivi, PC Hocası vb. gibi kanalların hazır sistemini almayı düşünüyorum. En iyisi sıfır almak. :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,183
Üyeler
140,611
Son üye
amaldkai52
Top Bottom