Neler Yeni

X870 ANAKARTLAR TESTE ÇIKTI ÜSTÜNE PİYASAYA DÜŞTÜ

Volkan:/

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
755
İsim
Volkan

LaZz61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
951
İsim
mehmet ali oğuz
o daha fenaymış linklere bakmamıştım
Mesaj otomatik birleştirildi:

ama msi proda alltaki besleme kablosu neyin nesi
HArbi şimdi baktım bende tomohawk da müq fiyat ikisin de var o besleme girişi kardeşim. Bak meraklandım bende :D

Volkan:/

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
755
İsim
Volkan
Msi pro serisi de güzel :) fiyatıda çok tatlı
aorus ve tomahawkta iyiymiş x700 sizlere ömür bu saatten sonra :D

HArbi şimdi baktım bende tomohawk da müq fiyat ikisin de var o besleme girişi kardeşim. Bak meraklandım bende :D
tamam işte neyin nesi neyi besliyor o :D

aorusta yok mesela :D

LaZz61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
951
İsim
mehmet ali oğuz
aorus ve tomahawkta iyiymiş x700 sizlere ömür bu saatten sonra :D

tamam işte neyin nesi neyi besliyor o :D
700 serisine noldu ara modelde çıkmadı neden yani x770 degilde 870 :)

Valla bilmiyorum bak meraklandım msi birşeyler deniyor gene

zellwade

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Umut Avcı
Vade farksız bi x870e carbon wifi bulsam çekicem ancak gel gelelim maalesef bulunmuyor. İlk çıktığı andan itibaren bakıyorum.

goksel53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
192
İsim
Göksel
hangisi alınır şimdi

asko56

80+ Silver

quistin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
539
İsim
Fırat divitci
Msi pro ve Tomahawk yeni çipsete göre fiyatı şu an için güzel konumda bnce . Gerçi kazıkçı itopya daki aorus da fena değil fiyat olarak. Fiyatlar satıcılara göre zamanla değişir biraz daha uygun a verende olur bunları indirmlerde.

Çıkartacağı 9000 X3d işlemcilerle umarım bekleneni verecek Amd am5 sokette 9600x 9700x lere göre. Diğer sistemdeki zayıf b 650 yi değiştirmek istiyordum da bu vesileyle :)
Paylaşım için teşekkürler @asko56
X670e tomahawk ve x870 tomahawkın vrm'leri birebir aynı. İkisi de pcie 5.0 destekliyor zaten. 3 artısını gördüm. Ses kartı daha iyi, clear cmos tuşu gelmiş arkaya, daha yüksek ram hızları. Yani bir b650e'si veya x670e'si olan kişiler bence am5'i onlarla bitirmeli.

Göktürk ArdaHan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
864
İsim
Arda doğan
Ben neden aynı fiyata x670 chipsetini aldım? Peki

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Erhan Akçay
X670e tomahawk ve x870 tomahawkın vrm'leri birebir aynı. İkisi de pcie 5.0 destekliyor zaten. 3 artısını gördüm. Ses kartı daha iyi, clear cmos tuşu gelmiş arkaya, daha yüksek ram hızları. Yani bir b650e'si veya x670e'si olan kişiler bence am5'i onlarla bitirmeli.
Denilenler doğru , soket aynı olduğundan bazı şeyler çok fark etmez. İyi bir vrm faz yapısına sahip olan b650/e veya x670/e gibi kişiler 800 serisine geçmesine gerek yok. Ama bndeki gibi zayıf faz yapısı ve vrm soğutucusu iyi olmayan b 650 anakart sahipleri daha iyi güçlü işlemci alacak olanlar geçebilirler.

Yoksa bazı sağlam x670 ve x870 anakartlar sadece aynı koltuğun laciverti olur gibime geliyor. Büyük fark ram destek hızları olabilir. Fakat ramini zırt pırt değiştirmeyecek olanlar için büyük bir sorun olmaz.

quistin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
539
İsim
Fırat divitci
Denilenler doğru , soket aynı olduğundan bazı şeyler çok fark etmez. İyi bir vrm faz yapısına sahip olan b650/e veya x670/e gibi kişiler 800 serisine geçmesine gerek yok. Ama bndeki gibi zayıf faz yapısı ve vrm soğutucusu iyi olmayan b 650 anakart sahipleri daha iyi güçlü işlemci alacak olanlar geçebilirler.

Yoksa bazı sağlam x670 ve x870 anakartlar sadece aynı koltuğun laciverti olur gibime geliyor. Büyük fark ram destek hızları olabilir. Fakat ramini zırt pırt değiştirmeyecek olanlar için büyük bir sorun olmaz.
R9 veya bir işlemci takmayacaksanız ve overclock atmayacaksanız değiştirmek gene lüzumsuz. Anakartınız zayıf olsa bile rahatça 7800x3d takıp kullanabilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Erhan Akçay
R9 veya bir işlemci takmayacaksanız ve overclock atmayacaksanız değiştirmek gene lüzumsuz. Anakartınız zayıf olsa bile rahatça 7800x3d takıp kullanabilirsiniz.
Anakart linkteki ürün elimde 7500f var aslında yetiyor 2 de m2 slotu var yeterli bana. Buna gerçi 7800x3d veya yeni gelecek 9000 serisi x3dler de takılır. Ama kullanırken işlemci iyi bir soğutucu ile vrmler ısınır mı? gözlemlemek gerekir. Isınıp cpu throttling olur mu ? ( olabilir büyük ihtimalle)

Şimdi 7500f ve 7600 gibi işlemcilerle sorun olmuyor doğal olarak. Ama tdp değeri çok yüksek işlemci takılmayacaksa saydığım işlemciler gibi, oc ve işlemciyi sürekli %100 stress teste sokulmayacaksa olabilir. Oyunlar işlemcileri % 100 kullanmadığından pek sorun olmayabilir.
Ekran kartını kolay kolay değiştiremeyecem den 4070 super i, 2 k da 7500 f bile yeterli aslında. Elimdeki anakartla.

Top Bottom