Neler Yeni

Xbox 9.Nesil Kontrolcü Analog GAP ve Drift?

Armi3067

80+ Bronze
Dün elime ulaştı, itopya üzerinden xbox 9.nesil kontrolcü aldım hiç bir sıkıntı yok kontrol ettim, (https://hardwaretester.com/gamepad) Bu site üzerinden de kontrol ettim yavaş çevirince %9 hata payı var analoglarda, çok yavaş çevirince %0-1 arası, çok hızlı çevirince %10 fakat konumuz bu değil 2 saat boyunca oyunlarda denedim sorun yok. Fakat analoglarda boşluk var analoga basıyorum önce 2mm hareket ediyor ve yarım basma hissi geliyor yani bir feedback var biraz daha basınca tuşa basıyor ve basma sesi çıkıyor yani daha önce ps3 vardı ondan buna geçtim fakat analoga bastın mı direk tık tık basma sesi gelirdi bunda yarım bir ses ve his geliyor sonra biraz daha bastırınca key sesi gelip tuşa basıyor normal mi yoksa analogla ile tuş arasında gap (boşluk) mu mevcut? Kullanan oldu mu daha önce tam dediğimi o zaman anlar.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,339
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Bahsettiğin şey benim sağ analogda var. 9. nesil kol ama bayağı kullanıldı tabii.

Armi3067

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Böyle bir ezme hissi var hatta sol analogta daha sert iki analoğa aynı gücü uygulayıp basıyorum sağ analog basarken sol basmıyor çok az daha basmam gerek. İade etmekten değil almışım sıfır kol ve kullanıyorum da ama dediğim gibi en son 2 yıl önce kol kullandım oda ps3 koluydu bunda o olay hoşuma gitti diyemem garip geldi, alışmam gerek. Onun dışında taş gibi kol.

Armi3067

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bir sorun daha var çok ufak bir deadzone var ufak dediğim de 0.000001437 gibi bir değer hiç bir oyunda sorun yok ama apexte deadzone ayarını kapatıyorum bunun yüzünden de kendi kendine hareket ediyor çar, tek sorum şu olacak her kolda illa benimki gibi çok düşükte olsa bu sorun var mıdır hiç bir oyunda yok apex default ayarında da sorun yok ben direk linear yapıp deadzone kapatınca oluyor. bildiğimiz drift sorunu.

enokeno

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
634
İsim
Enes Sayar
hocam benim kolda da vardı o, ps4 controller'ına kıyasla bir tık daha fazla deadzone var

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,839
Üyeler
140,706
Son üye
Kayra Işık
Top Bottom