Neler Yeni

Xbox series x mi playstation 5 mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Burak
Arkadaşlar Ps5 mi xbox series x mi kararsız kaldık acaba hangisini önerirsiniz ve xbox da sanırım gamepass tarzı bişey var ps de var mı ona benzer bişey ?

Method

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
390
İsim
Alperen Eymen Altunoğlu
Ben normalde xbox kullanıyorum ve xboxu daha çok seviyorum ama oyunlarına bakacak olursan uncharted last of us falan ps de mükemmel oyunlar. Yani istersen ps alabilirsin

121709

80+ Silver
Playstation'ın özel yapımları daha iyi, fps anlamında neredeyse aynılar ben ps5 derim.
Peki gamepass ler hakkında ne diyorsun
Xbox gamepass'de düzgün oyun yok ama ps plus'da çok iyi oyunlar var. Kullanıyorum.

halitxct

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,031
İsim
Halit KÖK
Arkadaşlar Ps5 mi xbox series x mi kararsız kaldık acaba hangisini önerirsiniz ve xbox da sanırım gamepass tarzı bişey var ps de var mı ona benzer bişey ?
xbox almana gerek yokki pcdede tüm oyunlarını oynayabiliyosun ps5 apayrı konsol ben net ps5 alırdım

MSI aşığıyimm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,069
İsim
Ali Batmaz
Sırf The last of us ve god of war ragnarok için ps5

sezerbey98

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
499
İsim
Sezer Aktaşlı
Xbox Series X'in herhangi bir artısı yok. Tek artısı stokları var çünkü satışı PS5 gibi gitmiyor. Quick Resume ve internete girme olayları da bir artı denebilir ama çok gerekli değil

Bu devirde iki konsol alınır

1- Bütçesi olana PS5
2- Olmayana Series S

Series X ile PS5 %99 aynı grafiği veren iki konsol. Yer yer PS5 yer yer Xbox Series X geçiyor. Normalde PS5 daha düşük güce sahip olsa da RE Village gibi birçok oyunda PS5 harbiden daha iyi olabiliyor.

PS5'in bi diğer artısı PS Plus kataloğu . Bana kalırsa PS Plus bu konuda cidden çok iyi. Az öz ama sağlam oyunlar konuyor. Üstüne de her ay 3 tane sapasağlam oyun veriyor benim bile Steamden alamadığım oyunları PS5'ten edinmişliğim oldu gerisini sen düşün. Xbox Gamepass ortalama oyunlar koyup Day0 veriyor. Elbette bir Spiderman GOW tarzı oyun koymazlar veya Mafia Definitive gibi oyunlar koymazlar . Daha çok kendi firmaları oluyor çünkü.

Dualsense ... anlatmama gerek yok . Yaşaman lazım. Buraya yazamam

360 Kulaklık desteği sayesinde çok güzel bir şehir ambiyansı yaşatabilir. Resmen oyunu içinde yaşayablirsin. Japonlar konsol üretirken fikirlerini de katıyor. Nintendo gibi PS5 de cidden sadece konsolu geliştirmek değil çeşitlendirmeye de zaman harcayan firma .

PS5'in Türk topluluğu ve 2.el pazarı daha aktif. Hatta dünyada da bu oran çok büyük.

PS5 sana çok sade ve çok güzel bir arayüz sunuyor. Xbox maalesef Xbox One'ın işletim sistemini kullanmakta

Dilersen VR2, özel direksiyonlar satın alıp PS5'i bir oyun salonuna çevirebilirsin.

PS5'in çıkardığı exvlusive oyunlar her zaman TOP 10 listesine girecek oyunlar oluyor. Belki nadiren herkese hitap etmeyen Horizon gbi oyunlar olabiliyor ama geneli başından kaldırmayacak derecede olabiliyor. Örneğin TLOU oynarken içimden geçmişim uyumak istemedim resmen . 12 saat oynadığım nadir oyunlardan ( yemek yeme molam da oldu elbet )

PS5'in karşısında Xboxın asla şansı yok ama düşük bütçede Series S , PS4 Prodan daha iyi elbet
Mesaj otomatik birleştirildi:

Zaten PS5 alabilenler Xbox mı PS5 mi sormaz. Genellikle PS5 alınamadığı için Xbox alınır veya Xbox'ı olup PS5 alabilecekler böyle bir soru sorar. Sıfırdan bir konsol alırken PS5 ile XSX arasında kalınmaz asla

Method

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
390
İsim
Alperen Eymen Altunoğlu
Top Bottom