Neler Yeni

Xiaomi Almayın! Aldırtmayın!

Dostlar Selam, ben FIRAT

Konu başlığında da gördüğünüz üzere uzun zamandır Xiaomi kullanıcısıyım, Xiaomi mi 6 Mi9 ve son olarak şuan ki model Mi 11...

Telefonu ilk aldığımda canavar gibi hissettiriyor, kamera performansıyla beni keza büyülüyordu... Zaman geçtikçe fark ettim ki telefon donanımsal olarak değil de, yazılımsal olarak çok kasmaya başladı ve bu durumdan aşırı şikayetçi olmaya başladım... Zamanında tabiri caizse paranın biraz daha değerli olduğu zamanda 15 bin lira verip aldığım bu cihaz şimdi kamera performansı yağlı boya niteliğinde ve yazılımsal olarak zorlanıyor...

İphone pazarlama sistemini ele almaya başlamış Xiaomi, hatırladığım kadarıyla Xiaomi kâr payımız %10 u geçmeyecek mi ne diyordu sonra bir açıklama yaptı ve şartlar, pahalılık derken bu oranı yükseltti, çizgisinde durmayan ve yanlış rotayı izleyen Xiaomi alınmaz dostlar, xiaomi cloud özelliği vardı, fotoğraflarımızı hesabımıza bulut üzerinden yedekleme yapabiliyorduk fakat şimdi google fotoğraflara yedeklemek zorundayız... gizli dosyalarımızı gizli bir şekilde yedekleyemiyoruz, dostlar, uzun zamandır Xiaomi kullanıcısı olarak söylüyorum ki

Xiaomi AL-MA-YIN!!!!!!

Son düzenleme:

Vitor Pereira

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dostlar selam, konu başlığında da gördüğünüz üzere uzun zamandır Xiaomi kullanıcısıyım, xiaomi mi 6- mi9 ve son olarak şuan ki model Mi 11...

Telefonu ilk aldığımda canavar gibi hissettiriyor, kamera performansıyla beni keza büyülüyordu... Zaman geçtikçe fark ettim ki telefon donanımsal olarak değil de, yazılımsal olarak çok kasmaya başladı ve bu durumdan aşırı şikayetçi olmaya başladım... Zamanında tabiri caizse paranın biraz daha değerli olduğu zamanda 15 bin lira verip aldığım bu cihaz şimdi kamera performansı yağlı boya niteliğinde ve yazılımsal olarak zorlanıyor... İphone pazarlama sistemini ele almaya başlamış Xiaomi, hatırladığım kadarıyla Xiaomi kâr payımız %10 u geçmeyecek mi ne diyordu sonra bir açıklama yaptı ve şartlar, pahalılık derken bu oranı yükseltti, çizgisinde durmayan ve yanlış rotayı izleyen Xiaomi alınmaz dostlar, xiaomi cloud özelliği vardı, fotoğraflarımızı hesabımıza bulut üzerinden yedekleme yapabiliyorduk fakat şimdi google fotoğraflara yedeklemek zorundayız... gizli dosyalarımızı gizli bir şekilde yedekleyemiyoruz, dostlar, uzun zamandır Xiaomi kullanıcısı olarak söylüyorum ki

Xiaomi AL-MA-YIN!!!!!!
okumadim ama haklısın

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
791
İsim
ahmet ali özmert
Dostlar selam, konu başlığında da gördüğünüz üzere uzun zamandır Xiaomi kullanıcısıyım, xiaomi mi 6- mi9 ve son olarak şuan ki model Mi 11...

Telefonu ilk aldığımda canavar gibi hissettiriyor, kamera performansıyla beni keza büyülüyordu... Zaman geçtikçe fark ettim ki telefon donanımsal olarak değil de, yazılımsal olarak çok kasmaya başladı ve bu durumdan aşırı şikayetçi olmaya başladım... Zamanında tabiri caizse paranın biraz daha değerli olduğu zamanda 15 bin lira verip aldığım bu cihaz şimdi kamera performansı yağlı boya niteliğinde ve yazılımsal olarak zorlanıyor... İphone pazarlama sistemini ele almaya başlamış Xiaomi, hatırladığım kadarıyla Xiaomi kâr payımız %10 u geçmeyecek mi ne diyordu sonra bir açıklama yaptı ve şartlar, pahalılık derken bu oranı yükseltti, çizgisinde durmayan ve yanlış rotayı izleyen Xiaomi alınmaz dostlar, xiaomi cloud özelliği vardı, fotoğraflarımızı hesabımıza bulut üzerinden yedekleme yapabiliyorduk fakat şimdi google fotoğraflara yedeklemek zorundayız... gizli dosyalarımızı gizli bir şekilde yedekleyemiyoruz, dostlar, uzun zamandır Xiaomi kullanıcısı olarak söylüyorum ki

Xiaomi AL-MA-YIN!!!!!!
redmi note 8 pro 128gb kullanıyorum aldığımdan beri en son bir güncelleme getirdiler o güncellemeden beri telefonun ne şarjı tutuyo nede performansı yerinde çıldırtıyor

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Her daim derim, markalar dostunuz değil onlarda belli politikada ilerler. Fakat her daim işin sonunda kendi çıkarlarına bakarlar. Benim kanaatimce (Bende xiaomi redmi 9T kullanıyorum) Androidde giriş - orta segment telefonlar almak pek mantıklı değil, xiaomi nin yazılımsal sorunlarını bence çektim ve muhtemelen bi daha xiaomi almam. Ama Android alırkende çok giriş-orta seviye almamaya çalışmak lazım çünkü diğer markalardada aşağı yukarı aynı durum var. Artık eskisi gibi telefonlara çok uzun destekler vermek istemiyorlar. Devir tüketim devri, devir kapitalizmin iyice kudurduğu devir :D.

axion55

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
627
İsim
Oguzhan yılmaz
android ....................

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Yok mu şurada Şagumi savunacak birisi? Hayatımda gördüğüm en dandik firma ya. Sarjı hızlı bitiyor, güncelleme sorunu var, 2 sürümden sadece 1 tanesi kararlı, kamerası rezalet. 10 yıl önceki kameramı buldum Olympus diye o bile daha güzel çekiyor.

habbassaka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,062
İsim
Berk

Telefonu ilk aldığımda canavar gibi hissettiriyor, kamera performansıyla beni keza büyülüyordu... Zaman geçtikçe fark ettim ki telefon donanımsal olarak değil de, yazılımsal olarak çok kasmaya başladı ve bu durumdan aşırı şikayetçi olmaya başladım... Zamanında tabiri caizse paranın biraz daha değerli olduğu zamanda 15 bin lira verip aldığım bu cihaz şimdi kamera performansı yağlı boya niteliğinde ve yazılımsal olarak zorlanıyor...

İphone pazarlama sistemini ele almaya başlamış Xiaomi, hatırladığım kadarıyla Xiaomi kâr payımız %10 u geçmeyecek mi ne diyordu sonra bir açıklama yaptı ve şartlar, pahalılık derken bu oranı yükseltti, çizgisinde durmayan ve yanlış rotayı izleyen Xiaomi alınmaz dostlar, xiaomi cloud özelliği vardı, fotoğraflarımızı hesabımıza bulut üzerinden yedekleme yapabiliyorduk fakat şimdi google fotoğraflara yedeklemek zorundayız... gizli dosyalarımızı gizli bir şekilde yedekleyemiyoruz, dostlar, uzun zamandır Xiaomi kullanıcısı olarak söylüyorum ki

Xiaomi AL-MA-YIN!!!!!!
xiaomi kameralarında güneş ışığına ihtiyacın var ışık yoksa puslu çıkar fotolar ilk foto keza çok güzel.. diğerleri gölge içerisinde

imemircan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
481
İsim
Emir can Bozan
İlgilendiği Kategoriler
Gözüme ne çarparsa valla :)
Her android telefon aynıdır zamanlar performansı her açıdan düşer. Bazıları 5 yılda bazıları 10 yılda bazıları 1 yılda.

donanimci98

80+ Bronze
Zamanında çok dedik de şavmi çok ucuz diye linçlendik. Telefon bir yerden kısıyor. Bir zaman sonra kullanmaktan bıkıyorsun. En önemli zamanda çalışmayacağı tutuyor. 2 modelini falan kullandım. Telefon çalıyor ama ekran kilit ekranı açamıyorum sadece çalıyor. En sonunda lanet ettim sattım kurtuldum.

Sekibayashi

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
xiaomi 11t kullanıyorum yine olsa yine alırım

Kazuha

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Mehmet Ali Ergül
Yok mu şurada Şagumi savunacak birisi? Hayatımda gördüğüm en dandik firma ya. Sarjı hızlı bitiyor, güncelleme sorunu var, 2 sürümden sadece 1 tanesi kararlı, kamerası rezalet. 10 yıl önceki kameramı buldum Olympus diye o bile daha güzel çekiyor.
Şagumi savunuyorum 3 yıl olmuş telefon çıkalı 3 yıl sonunda böyle şeylerin olması android tarafında 3 yıldan sonra telefondan Üner performans beklemek hata olur Huawei hariç tutuyorum

Goatseb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
406
İsim
Multi kasa Vettel
Mi 9t kullanıyorum, şarj dışında sorunum yok. 4 senelik telefon olduğu için onu da çok dert etmiyorum bir batarya ile yola devam. Performans kamera vs hala aynı.Yapabilirsen custom rom kullan çok daha akıcı oluyor. Zamanında f/p diye aldım ama görüyorum ki yeni telefonlarda pek f/p oranı yok. Bundan sonra yine Android alsam muhtemelen Oneplus alırım.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,107
İsim
Semih Boran

Xiaomi AL-MA-YIN!!!!!!
Doğru düzgün bir Custom ROM + BSG gibi Gcam portu kullanmak sorunlarınızı çözecek.

Top Bottom