Neler Yeni

XML Faturasından EXCEL'e veri aktarma (YARDIM)

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alperen Özkan
Merhabalar, elimde 800'e XML fatura dosyası mevcut. Bu dosyalarda Ürün-Hizmet içeriği denen satırlar var. Bu faturalardan ürün hizmer kısmındaki verileri excel dosyasına aktarmam gerekiyor. Bununla ilgili bilgisi olanlardan yardım talep ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

kivanctas

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,577
İsim
Kıvanç
İlgilendiği Kategoriler
Donanım, Çevre Birimleri, Sistem Toplama, İndirimler
Merhabalar, elimde 800'e XML fatura dosyası mevcut. Bu dosyalarda Ürün-Hizmet içeriği denen satırlar var. Bu faturalardan ürün hizmer kısmındaki verileri excel dosyasına aktarmam gerekiyor. Bununla ilgili bilgisi olanlardan yardım talep ediyorum. Şimdiden teşekkürler.
Genelde XML yanında PDF hâli de olur ama o yok mu size gönderilen mailde?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alperen Özkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
PDF dosya boyutları yüksek olduğundan elimde mevcut değil. XML dosyaları var şuanda.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alperen Özkan
Maalesef işe yaramıyor, işleme süresi çok uzun sürüyor ve her seferinde tek tek dosya eklemem gerekiyor. 800 Dosya olmasa tek tek converter olmadan excel veri aktarma bölümünden yapılır fakat dosya sayısı ve satır sayısı çok fazla.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alperen Özkan
XML'leri tek dosya haline getirebilirsem içinden manuel olarak tek sayfada alabilirim aslında ama onu da yaparken hata alıyorum.

MsGrkm06

80+ Bronze
En İyi Cevap
1

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alperen Özkan
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Selman Kolacar

Top Bottom