Neler Yeni

Çözüldü✓ XMP açınca pc açılmıyor

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Anonim Ankh
Anakartım Gigabyte H610M H
Ramlerim G.Skill RipjawsV 16gb 3200mhz (8x2)

olay şöyle gerçekleşti noramlde xmp profil 1 de 3200 mhz olacak şekilde kullanıyordum, yedeklerimi sakladığım HDD i pc ye takıp içine baktım sonrasında çıkartım pc yi açtığımda açılmıyordu hiç ekran gelmiyordu DP girişi bulunamadı gibi bir şey söylüyordu ben de pc açılırken F8 tuşuna basarak BIOS a girmeye çalıştım beni Boot Failure Detected bölümü karşıladı, buradan BIOS u sıfırlayarak yeniden başlattım ve pc açıldı ama haliyle BIOS sıfırlandığı için ramlerin frekansı 2133 e düşmüştü tekrar BIOS a girip XMP Profile 1 i açıp 3200 mhz e aldım ama tekara başa sardı siyah ekran geliyor sadece tek yapabildiğim tekrar F8 tuşuna basarak gelen bölümden BIOS u sıfırlamak, sonuç olarak XMP açamıyorum bu sorunun çözümünü bilen var mı

Ette

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Sefa
Bende buna benzer bir sorun yaşadım ramler oc yapmayı denedim xmp ayarlarını değiştirmiştim sonra bilgisayar açmayı denediğimde siyah ekranla karşılaştım çözümü bios pilini çıkartarak çözdüm bios pilini çıkarttım güç düğmesini kapattım güç kablosunuda kasadan çıkarttım 1-2 dk bekledim sonra bios sıfırlanmış oldu xmp açtım 3200 e alarak acıldı

darkweel99

80+ Bronze
Anakartım Gigabyte H610M H
Ramlerim G.Skill RipjawsV 16gb 3200mhz (8x2)

olay şöyle gerçekleşti noramlde xmp profil 1 de 3200 mhz olacak şekilde kullanıyordum, yedeklerimi sakladığım HDD i pc ye takıp içine baktım sonrasında çıkartım pc yi açtığımda açılmıyordu hiç ekran gelmiyordu DP girişi bulunamadı gibi bir şey söylüyordu ben de pc açılırken F8 tuşuna basarak BIOS a girmeye çalıştım beni Boot Failure Detected bölümü karşıladı, buradan BIOS u sıfırlayarak yeniden başlattım ve pc açıldı ama haliyle BIOS sıfırlandığı için ramlerin frekansı 2133 e düşmüştü tekrar BIOS a girip XMP Profile 1 i açıp 3200 mhz e aldım ama tekara başa sardı siyah ekran geliyor sadece tek yapabildiğim tekrar F8 tuşuna basarak gelen bölümden BIOS u sıfırlamak, sonuç olarak XMP açamıyorum bu sorunun çözümünü bilen var mı
@Emmree

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Anonim Ankh
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende buna benzer bir sorun yaşadım ramler oc yapmayı denedim xmp ayarlarını değiştirmiştim sonra bilgisayar açmayı denediğimde siyah ekranla karşılaştım çözümü bios pilini çıkartarak çözdüm bios pilini çıkarttım güç düğmesini kapattım güç kablosunuda kasadan çıkarttım 1-2 dk bekledim sonra bios sıfırlanmış oldu xmp açtım 3200 e alarak acıldı
şimdi deniyorum sonucu yazarım teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

şuan ekran hiç gelmiyor ses duyuyorum windows açılıyor ama ne bios a girebiliyor ne de ekran geliyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

şimdi de erkan geliyor ama yine eski haline geri döndü xmp açamıyorum açınca ekran gelmiyor ses falan da yok

Son düzenleme:

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Anonim Ankh
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorunu çözdüm arkadaşlar. İlginiz için çok teşekkür ederim. BIOS'dan XMP'i açtıktan sonra kaydet ve çık dedim ve hemen PC'nin güç tuşuna basılı tuttum, yani kendisinin yeniden başlamasına izin vermeden ben kapattım ve tekrardan açtığımda ekran geldi. Sanırım BIOS ile alakalı bir sorun (BIOS'um güncel ama eski sürümde de aynı hata oluyordu), XMP ayarını kaydetmiyor ve anında yeniden başlamaya çalışırken kafası karışıyor olabilir.

Top Bottom