Neler Yeni

Yayın/Video Yapmak istiyorum?

CptnAktaş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
920
İsim
Samet Mustafa Aktaş
Arkadaşlar iyi günler yayın ve youtube falan yapmak istiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum hani ne ile çekeyim? edit kısmını nasıl yapmalıyım? yayınları nasıl yapabilirim? her şeyi ile madde madde yazarsanız sevinirim, sizce bu sistem ve internetle nasıl yaparım?
I3 12100F// ASUS DUAL RX6600//Hyperx Fury 8X2 3200Mhz// ASUS PRIME H610M-K D4// Vento VG10F+500W FSP PSU//
Netspeed 54/7.6 alıyorum

Sirius Blackw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,487
İsim
Patiayak
Discord
LAOZİN#0758
Ne çekeceksin?Konsept ne?Biraz bilgi versen.

CptnAktaş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
920
İsim
Samet Mustafa Aktaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

MematiBaş🚬

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,541
İsim
Memati Baş
video programı olarak amdnin kendi programı vardı diye hatırlıyorum yayınıda obs ile yapabilirsin.

CptnAktaş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
920
İsim
Samet Mustafa Aktaş

Mustafa Zahid

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,181
İsim
Mustafa Zahid Önder
İlgilendiği Kategoriler
Her şeye maydanoz olur.
Instagram
@mustyonder
Steam
id/mustyonder
Discord
mustyonder#0007
Oynadığın oyun FPS oyunlarıysa kaydı ve yayını her türlü GPU ile vermen daha iyi olur. Fakat AMD'nin kodlayıcısı düşük bitrate seviyelerinde biraz tırt olduğu için internetin droplanmayacağı sürece en yüksek değerde tutman gerekir. Senin uploadın 7.5 desek, 6000 bitrate verebilirsin.

Video kaydını ekran kartının kendi yazılımıyla yap. AMD'de ReLive diye geçiyor. Neden OBS ile yapmıyorum dersen, yüksek bitrate ile kayıt almak eşittir fazla FPS kaybı. Fakat bu durum ekran kartlarının kendi kayıt yazılımlarında olmuyor. Ne kadar yüksek bitrate kaydedersen kaydet FPS'in belli olacak kadar düşmüyor.

CptnAktaş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
920
İsim
Samet Mustafa Aktaş
Oynadığın oyun FPS oyunlarıysa kaydı ve yayını her türlü GPU ile vermen daha iyi olur. Fakat AMD'nin kodlayıcısı düşük bitrate seviyelerinde biraz tırt olduğu için internetin droplanmayacağı sürece en yüksek değerde tutman gerekir. Senin uploadın 7.5 desek, 6000 bitrate verebilirsin.

Video kaydını ekran kartının kendi yazılımıyla yap. AMD'de ReLive diye geçiyor. Neden OBS ile yapmıyorum dersen, yüksek bitrate ile kayıt almak eşittir fazla FPS kaybı. Fakat bu durum ekran kartlarının kendi kayıt yazılımlarında olmuyor. Ne kadar yüksek bitrate kaydedersen kaydet FPS'in belli olacak kadar düşmüyor.
hocam direkt oyunun oynadığım şekilde ki kalitesiyle 60fps kaydediyorum

Sirius Blackw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,487
İsim
Patiayak
Discord
LAOZİN#0758
kusura bakmayın, genelde oyun valo,cs hikaye oyunları mc falan
konsept ise tamamen goygoy
Direkt Lets play videoları çekeceksiniz o konseptin ömrü bitti hocam.Valo,Cs falan çekmek içinde acayip bir kolunuz olmanız lazım dikkat çekmek için.Sesinizi kullanacak mısınız?

CptnAktaş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
920
İsim
Samet Mustafa Aktaş
Direkt Lets play videoları çekeceksiniz o konseptin ömrü bitti hocam.Valo,Cs falan çekmek içinde acayip bir kolunuz olmanız lazım dikkat çekmek için.Sesinizi kullanacak mısınız?
hocam rankım dia. Cs de ise lemim. Sesimi kullanmayı düşünüyorum ortamlarda iyi sohbetim vardır

Sirius Blackw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,487
İsim
Patiayak
Discord
LAOZİN#0758
hocam rankım dia. Cs de ise lemim. Sesimi kullanmayı düşünüyorum ortamlarda iyi sohbetim vardır
Dediğim gibi insanların dikkatini çekecek kadar iyiysen izlenirsin.Bunların dışında popüler kültürü takip et.Ne popülerse onla ilgili içerik üret.Bu içerik kanalın havasını bozmasın ama.Sen oyun videosu çekerken Ukrayna savaşına geçersen belli kitle toplayamazsın.Yol geçen hanı olur kanal.Ben de bu şekilde yükses izlenmelere ulaştım zamanında.

CptnAktaş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
920
İsim
Samet Mustafa Aktaş
Dediğim gibi insanların dikkatini çekecek kadar iyiysen izlenirsin.Bunların dışında popüler kültürü takip et.Ne popülerse onla ilgili içerik üret.Bu içerik kanalın havasını bozmasın ama.Sen oyun videosu çekerken Ukrayna savaşına geçersen belli kitle toplayamazsın.Yol geçen hanı olur kanal.Ben de bu şekilde yükses izlenmelere ulaştım zamanında.
hocam sohbetimin iyi olduğunu söylerler aynı zamanda mmo rpg dışında her oyunu oynarım ve iyi de oynadığımı düşünürsün

Knnmw

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,203
İsim
kaan-şahin
dia da pek fazla ilgi çekeceğinden emin değilim ben
kendine müzisyen veya eray gibi goygoy+oyun daha çok hoşuma gidiyor benim tryhard oyunlara göre
erayın falan da 10k+ izlendiğini varsayarsak hiç de kötü fikir değil bence

CptnAktaş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
920
İsim
Samet Mustafa Aktaş
dia da pek fazla ilgi çekeceğinden emin değilim ben
kendine müzisyen veya eray gibi goygoy+oyun daha çok hoşuma gidiyor benim tryhard oyunlara göre
erayın falan da 10k+ izlendiğini varsayarsak hiç de kötü fikir değil bence
hocam zaten amacım oynarken hem eğlenmek hem de bunu aktarmak. Mizacımın bu yönde olduğunu ve bunu kullanmak istiyorum

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,747
Üyeler
141,626
Son üye
efehanh
Top Bottom