Neler Yeni

Yardım yazılım öğrencisi laptop önerisi 45k-50k

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berat Canıtez
Bütçe
47500
Elimde yeteri kadar güçlü bir masaüstü bilgisayar var oyun amaçlı.
Üniversite 2.sınıf bilgisayar mühendisliği okuyorum sadece dışarı da ve evde film izlerken kullanmak için bir de belki düşük seviye oyunları oynamak için bir laptop arıyorum
macbookun iyi olduğunu biliyorum ancak bu bütçede 16ramli modeller yok neredeyse olanlar da 256gblık o yüzden onun yerine yüksek ramli bir laptop arıyorum
taşıma açısından da emin değilim hafif olsa daha iyi olur tabii ki
bütçe 45k 50k arası çok fp olursa üstü de zorlanabilir.

yenigeldim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
906
İsim
icardi
Asus zenbook falan bakabilirsin. Film Vs için alacaksan 8 gb m1 alabilirsin 23-25 falan ekranı falan da iyi

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berat Canıtez
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Asus zenbook falan bakabilirsin. Film Vs için alacaksan 8 gb m1 alabilirsin 23-25 falan ekranı falan da iyi
ileride de kullanılabilir istiyorum kodlama ve uygulama yapılı işlerde o yüzden m1 istemiyorum
zenbooklarda da hangi modelleri önerirsiniz

Forum Fedaisi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
647
İsim
Bahadır
o butceye dusuk seviye oyunu gec son cikan oyunlari yuksek ayarlarda oynarsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berat Canıtez
o butceye dusuk seviye oyunu gec son cikan oyunlari yuksek ayarlarda oynarsin
dediğim gibi ana amacım AAA oyun oyunları oynamak değil hafif şarjı uzun giden ve yazılım sektöründe işimi görücek bir cihaz istiyorum

xTURANN

80+ Silver
Yazılım v.b düşünüyorsan, Apple cihazlarına bakmanı öneririm.

Windows işletim sistemli çoğu laptop ( bu bütçede ), daha çok oyun tarafına odaklı yapıldığı için yüksek donanımlı, Wattlı şeyler içeriyor.
Tasarımsal olarak güzel olan laptoplar olsada, işletim sistemi, kullanışlılık falan özellikle yazılım sektöründe Apple çok daha fazla kullanılıyor.

Tabii benim önerim, Windows işletim sistemli bir laptop alın, yeri geldiğinde AAA oyunları oynayın, yeri geldiğinde yazılımla uğraşın.

@Ruffian güzel bir öneri yapabilir.

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,097
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Şimdi şöyle ki Apple da emülatörün var ise oyun oynayabilirsin fakat ücretli ve ücretsiz olarak ayrılır tabi kalite farkı da var ama ben testlerine baktığımda windowsun ne kadar iğrenç bir işletim sistemi olduğunu anlıyorum çünkü Hitman 3 oynar iken 6-8 GB RAM kullanıyordu ve windows bu RAM'i boşta iken kullanıyor fakat oyun oynayacak iseniz hiç emülatör ile uğraşmayın Windowslu alın.

quartle

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,295
İsim
Kaan
macbook alırsanız tüm programları lisanslı kullanmanız gerektiğini de unutmayın

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berat Canıtez
Şimdi şöyle ki Apple da emülatörün var ise oyun oynayabilirsin fakat ücretli ve ücretsiz olarak ayrılır tabi kalite farkı da var ama ben testlerine baktığımda windowsun ne kadar iğrenç bir işletim sistemi olduğunu anlıyorum çünkü Hitman 3 oynar iken 6-8 GB RAM kullanıyordu ve windows bu RAM'i boşta iken kullanıyor fakat oyun oynayacak iseniz hiç emülatör ile uğraşmayın Windowslu alın.
şimdi bu noktada macbook hoş gelse de benim bütçemde 16gb ramli versiyonlar 256gb ssdde kalıyor bu bana illaki sorun yaratmaz mı
8gb raminde ileride sorun yaratıcağı aşikar değil mi

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,097
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
şimdi bu noktada macbook hoş gelse de benim bütçemde 16gb ramli versiyonlar 256gb ssdde kalıyor bu bana illaki sorun yaratmaz mı
8gb raminde ileride sorun yaratıcağı aşikar değil mi
Thunderbolt girişi ile SSD bağlayabilirsiniz Windows gibi tek başına 80-100 gibi uçuk GB lar kaplamıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berat Canıtez
Thunderbolt girişi ile SSD bağlayabilirsiniz Windows gibi tek başına 80-100 gibi uçuk GB lar kaplamıyor.
yani aldığım bir 1tblik ssd ile aynı performansı alabilir miyim yoksa biraz daha farklı mı oluyor

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,097
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
yani aldığım bir 1tblik ssd ile aynı performansı alabilir miyim yoksa biraz daha farklı mı oluyor
Hocam thunderbolt tarafında korkunuz olmasın ama diğer tarafında thunderbolt olması lazım ve desteklemesi gerek thunrerbolt gayet hızlı.

arifdgc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
281
İsim
Arif Dağcı
Elimde yeteri kadar güçlü bir masaüstü bilgisayar var oyun amaçlı.
Üniversite 2.sınıf bilgisayar mühendisliği okuyorum sadece dışarı da ve evde film izlerken kullanmak için bir de belki düşük seviye oyunları oynamak için bir laptop arıyorum
macbookun iyi olduğunu biliyorum ancak bu bütçede 16ramli modeller yok neredeyse olanlar da 256gblık o yüzden onun yerine yüksek ramli bir laptop arıyorum
taşıma açısından da emin değilim hafif olsa daha iyi olur tabii ki
bütçe 45k 50k arası çok fp olursa üstü de zorlanabilir.

Top Bottom