Neler Yeni

Yazılım için laptop önerisi

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
765
İsim
Fatih Ayhan
Bak bunu şuanki ekonomi ile yargılamayın kardeşim türkiye de gün geçtikçe her şey uçuyo alım zorlaşıyor anladınız mı tek yönlü düşünmeyin bazı şeyleri 10k verip alabilir falan diyorsun tamam belki haklılık payın var ama arakdaşın bütçesi var alır bilgisayar 2-3 sene kullanır sonra satar ki o fiyattaki laptoplar hızlı satılıyor diğerlerine göre ikinci elde üstüne 5 10 ekler alır ona göre bişi gerekirse huawei matebook gerekirse çıkarsa macbook alır değişir bu ekran kartı hiç değilse 3050 4050 olsun dedim zaten
3050 4050 alacak, aradaki 20k fark neredeyse hiçbir işine yaramayacak belki de? Şu paragraftan sonra ciddiye almayı bıraktım seni.

Geralt777

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
108
İsim
yunus emre
Bak bunu şuanki ekonomi ile yargılamayın kardeşim türkiye de gün geçtikçe her şey uçuyo alım zorlaşıyor anladınız mı tek yönlü düşünmeyin bazı şeyleri 10k verip alabilir falan diyorsun tamam belki haklılık payın var ama arakdaşın bütçesi var alır bilgisayar 2-3 sene kullanır sonra satar ki o fiyattaki laptoplar hızlı satılıyor diğerlerine göre ikinci elde üstüne 5 10 ekler alır ona göre bişi gerekirse huawei matebook gerekirse çıkarsa macbook alır değişir bu ekran kartı hiç değilse 3050 4050 olsun dedim zaten
Kral en kısa zamanda bı psikolaga görün derim,%60 aşağısı şizofren raporu ile çıkmazsin, çık dışarı biraz hava al millete boş bilgi satmayı bırak

Farex

80+ Silver
Uygunsuz davranış
Alıntıyı görüntüle
Bunu da atayım da buraya. :) Yazılanları okuyup gülmek isteyenler olabilir. :)

Hayalle gerçeği ayırt etmek gerek. Çok fazla hayal dünyasında yaşarsan hayatın tam bir yalana döner. Benden sana abi tavsiyesi 24 yaşındaymışsın zaten(Doğru bir bilgiyse bu verdiğin bilgi).

Bilmediğin ve bilgin olmayan konularda konuşmaya çalışmaya ve yorum yapmaya gerek yok.
Adam mitomani hastası çıktı. Keşke cevap vermeseydim ciddiye alıp. Sıradan bir cahil sanmıştım sadece. Vakaymış bildiğin.
Bu kadar ergene mağruz kalmam yeterli hereks bir taraflarından birşeyler sallıyor abi tasiyesimiş flaan filan abiymiş bunu diyen 15 yaşında bir çocuk ona daha da çok patladım neyse şaşırmıyorum sıradan tr halkı

Yunus

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,642
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Kripto Paralar, İşlemci overclock(az), Monitör
kardeşim bana mı anlatyıorsun ben yazılım mühendisliği okuyorum ve ekran kartım yetmedi diye 4090 lı laptop aldım önceki laptobum 3050 6gb dı mesela yapay zekaya girmek istedi diyelim arkadaş kesinlikle gerekir ekran kartı sonrasında kod yazacağı zaman mesela örnek visual studio ekran kartı vram gerekir vs vs bu alanda değilsen yorum yapma.
Emin misin kral demediğine bunu

Yunus

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,642
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Bu kadar ergene mağruz kalmam yeterli hereks bir taraflarından birşeyler sallıyor abi tasiyesimiş flaan filan abiymiş bunu diyen 15 yaşında bir çocuk ona daha da çok patladım neyse şaşırmıyorum sıradan tr halkı
İyi kanka tr forumunda başarılar sana

enefti

80+
Sıkıntı yok gece uyuyup Londra'ya git istersen orası da çok güzel yarın uyandığında da Londra'yı anlatırsın (kafandan sıkarsın) millete. :)

Farex

80+ Silver
Sıkıntı yok gece uyuyup Londra'ya git istersen orası da çok güzel yarın uyandığında da Londra'yı anlatırsın (kafandan sıkarsın) millete. :)
türkiye değil yaşadığı şehirden çıkıp 2 il görüş çocuk bunları diyor video attım yemiyor tabi inanmak ah siz çocuklar varya fena sıkıyorsunuz

Cuncan

80+
Oyun faslını bir kenara bırakıyorum. Yani yazılım o kadar geniş bir meslek alanı ki bazı dallarda büyük ve profesyonel projeler çıkarırken bile yüksek işlem gücüne sahip işlemcilere ihtiyaç duymuyorsun. Sadece onca sekme ve uygulama ile rahat çalışabilmek için rame ihtiyaç duyarsın. H ya da masaüstünde K ibareli bir işlemci şart değil ki ekran kartsız hafif laptoplarda da bu işlemciler oluyor. Daha uygun fiyata tabii ki. Ben sizin ve bu şekilde düşünenlerin kulaktan dolma bilgilerle konuştuğuna neredeyse eminim.
Şahsen ben web yada
Oyun faslını bir kenara bırakıyorum. Yani yazılım o kadar geniş bir meslek alanı ki bazı dallarda büyük ve profesyonel projeler çıkarırken bile yüksek işlem gücüne sahip işlemcilere ihtiyaç duymuyorsun. Sadece onca sekme ve uygulama ile rahat çalışabilmek için rame ihtiyaç duyarsın. H ya da masaüstünde K ibareli bir işlemci şart değil ki ekran kartsız hafif laptoplarda da bu işlemciler oluyor. Daha uygun fiyata tabii ki. Ben sizin ve bu şekilde düşünenlerin kulaktan dolma bilgilerle konuştuğuna neredeyse eminim.
Ben zaten zorunluluk tutmiyorum sadece olması iyi olur işlem gücü olması faydasına ben sanal makineler le uğraşıyorum ve işime yarıyor brutforce yaparken yada android studio çok ram ve işlem gücü gerektirebiliyor bazen visual studio da bazen web de gerektirmiyor bilir dediniz gibi zaten arkadaşta ekran kartsız istiyormuş fakat küçük bı ekran kartı olması iyi olur en azından cuba çekirdekleri işine yarar dünyanın bin bir türlü halı var ne olur ne olmaz neyse Macbook yada Huawei serisi laptop Lara yönelmesini öneririm arkadaşın h serisi olması gene iyidir performans için ama sessizlik ve düşük güç tüketimi istiyorsa tabii ki u serisi

Yunus

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,642
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Kardeşim ne dedim bak iyi oku yapay zeka isityorsa kesinlikle ekran kartı gerekli dedim sadece cümleyi devrik kurmuşum
1725365492742.png

Sonrasında kelimesini başka kullanım alanları için kullandığını düşünmüştüm türkçe bilen bir insan olarak en iyisi ilkokuldan tekrar başlayayım okumaya

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Ayhan İst
dersi bıraktım şu sohbeti okuyorum. yemin ediyorum sinirlerim bozuldu ASDGVASFAFSAFS

enefti

80+
türkiye değil yaşadığı şehirden çıkıp 2 il görüş çocuk bunları diyor video attım yemiyor tabi inanmak ah siz çocuklar varya fena sıkıyorsunuz
Attığın videoyu senden başka gören yok ki? Siyah ekran da gör neler görüyorsan şu an çok acıdım sana. Attığın video şu anda kullanılamıyor yazıyor sen orada ne görüyorsun acaba? :)

Top Bottom