Neler Yeni

Yazılıma java ile başladım.

Merhabalar,14 yaşıma yeni girdim ve zamanımı iyi değerlendirmek istiyorum. Bir hafta önce yazılıma Java ile başladım ve birçok bilgi öğrendim. Sonra Pyton , C#,C++ gibi dilleri gördüm ve bu dilleri araştırınca Java'nın bu dillere göre kullanımında düşüşler yaşandığı, daha az geleceği olan bir dil olduğunu düşündüm ve bu düşünce beni Java'dan soğutmaya başladı.
Benim amacım daha çok Android üzerine uygulama ve oyun yapmak (şimdilik böyle ilerde Pc için oyun yapabilirim belki)
Yanlış bilmiyorsam:
Java androide uygulama yapar
C# unity ile oyun yapar
Ben hem uygulama hemde oyun yapmak istiyorum ancak bazı kişiler kariyerini java ile c# ile eşit gidemeyeceğimi söyle ve bu beni kararsızlığa boğdu.
Sizce Java'yı bırakıp başka dillere yönelmeli miyim?

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Mobil uygulama için Flutter SDK'sı geleceğin platformu olarak görülüyor.
Oyun yapmak için C# Unity iyi bir giriş olur.

Not: Yazılımdan bir halt anlamayan biriyim.

Merhabalar,14 yaşıma yeni girdim ve zamanımı iyi değerlendirmek istiyorum. Bir hafta önce yazılıma Java ile başladım ve birçok bilgi öğrendim. Sonra Pyton , C#,C++ gibi dilleri gördüm ve bu dilleri araştırınca Java'nın bu dillere göre kullanımında düşüşler yaşandığı, daha az geleceği olan bir dil olduğunu düşündüm ve bu düşünce beni Java'dan soğutmaya başladı.
Benim amacım daha çok Android üzerine uygulama ve oyun yapmak (şimdilik böyle ilerde Pc için oyun yapabilirim belki)
Yanlış bilmiyorsam:
Java androide uygulama yapar
C# unity ile oyun yapar
Ben hem uygulama hemde oyun yapmak istiyorum ancak bazı kişiler kariyerini java ile c# ile eşit gidemeyeceğimi söyle ve bu beni kararsızlığa boğdu.
Sizce Java'yı bırakıp başka dillere yönelmeli miyim?
tebrikler başarılar dilerim umarım çok iyi yerlere gelirsin

neptün yüksel

80+ Bronze
Java çok kapsamlı bir dildir;

Java bildiğim için C# çok kolay geliyor;
1686850470722.png

Flushixy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,716
İsim
Ali Akpoyraz
Instagram
instagram.com/aliakpoyraz
Yaşınız daha gençileriye dönük şu ileride değerlenir bu ileride değersizleşir mantığından çıkarak yalnızca öğrenmeye odaklanmanız gerektiğini düşünüyorum. Başarılar :)

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,183
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
Erken yaşta atılman beni çok mutlu etti çok doğru bir adım ilerliyorsun kesinlikle kariyerinden pes etme ve devam et daha iyi yerlere bile varabilirsin yolun sonunda eğer PC oyunu yapıcak isen unreal engine gibi motorlarıda öğrenmeni tavsiye ederim ve oyun yapmayıda düşünüyorsan yazılım hakkında yardımcı olmasamda diğer konular hakkında yardımcı olabilirim yazabilirsin açığım.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Erken yaşta atılman beni çok mutlu etti çok doğru bir adım ilerliyorsun kesinlikle kariyerinden pes etme ve devam et daha iyi yerlere bile varabilirsin yolun sonunda eğer PC oyunu yapıcak isen unreal engine gibi motorlarıda öğrenmeni tavsiye ederim ve oyun yapmayıda düşünüyorsan yazılım hakkında yardımcı olmasamda diğer konular hakkında yardımcı olabilirim yazabilirsin açığım.
Yaşınız daha gençileriye dönük şu ileride değerlenir bu ileride değersizleşir mantığından çıkarak yalnızca öğrenmeye odaklanmanız gerektiğini düşünüyorum. Başarılar :)

Alıntıyı görüntüle
tebrikler başarılar dilerim umarım çok iyi yerlere gelirsin
Mobil uygulama için Flutter SDK'sı geleceğin platformu olarak görülüyor.
Oyun yapmak için C# Unity iyi bir giriş olur.

Not: Yazılımdan bir halt anlamayan biriyim.
Güzel yorumlarınız için teşekkürler bu soruyu technopat'ta sordum biraz alaycı bir sergilediler yaşım ile alakalı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Güzel yorumlarınız için teşekkürler bu soruyu technopat'ta sordum biraz alaycı bir sergilediler yaşım ile alakalı
*TAVIR*

• Konu Sahibi Konu Sahibi

Alıntıyı görüntüle
vayy orda tam olarak ne yapıyorsun baya yazmışsınız

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
971,220
Üyeler