Neler Yeni

Yazılıma nerden başlamalıyım?

asidavsan123

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
490
İsim
kamil önal

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,183
İsim
RML
2 senedir yazılımcıyım. Udemy üzerinden çok ders satın aldım. Kendini sürekli geliştirmek , tekrar yapmak çok önemli çünkü unutabiliyorsun. Sen hatırlıyorum sanıyorsun ama karşına en ufak bir şey gelince bu neydi falan diyorsun. Çünkü görsel hafızana kayıt ediyorsun. Ayrıca nereye bakarsan bak , Web Designer & Programmer için HTML - CSS - PHP - MySQL- SQL - Java - JavaScript diye gider dersler. Ayrıca sana "para kazanmak için yapma başlama bu işe eğeğeğ" diyen yazılımcıları dinleme , hepsinin evi arabası var acemilere bekçilik yapıyorlar. Ben para kazanmak için başladım , hem kendimi farklı yönlerde gelişirken buldum hem de bu işi severek yapıyorum. Hergün o bilgisayarın başına "şu videoları bitirem de para kazanam." diye de oturma. Yalnız sana bir konuda tilt oldum. HTML bir programlama dili DE-ĞİL-DİR !

Looper

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,839
İsim
Ege
2 senedir yazılımcıyım. Udemy üzerinden çok ders satın aldım. Kendini sürekli geliştirmek , tekrar yapmak çok önemli çünkü unutabiliyorsun. Sen hatırlıyorum sanıyorsun ama karşına en ufak bir şey gelince bu neydi falan diyorsun. Çünkü görsel hafızana kayıt ediyorsun. Ayrıca nereye bakarsan bak , Web Designer & Programmer için HTML - CSS - PHP - MySQL- SQL - Java - JavaScript diye gider dersler. Ayrıca sana "para kazanmak için yapma başlama bu işe eğeğeğ" diyen yazılımcıları dinleme , hepsinin evi arabası var acemilere bekçilik yapıyorlar. Ben para kazanmak için başladım , hem kendimi farklı yönlerde gelişirken buldum hem de bu işi severek yapıyorum. Hergün o bilgisayarın başına "şu videoları bitirem de para kazanam." diye de oturma. Yalnız sana bir konuda tilt oldum. HTML bir programlama dili DE-ĞİL-DİR !
Hocam durun kızmayın haha :D
Bilgisizliğimden dolayı özür dilerim.
HTML'i bir dil olarak biliyordum.
Bir de şuan para kazanmam pek de umrumda değil hocam.
Ben bu mesleğe hayatımı adamak istiyorum.
Sırf bu yüzden Mesleki ve Teknik bir lisenin teknik kısmında Bilişim dersi göreceğim.
Gerçekten çok istiyorum.
Şu an BTK Akademi sitesinden bazı dersler görüyorum ve nedense bilmediğim, anlamadığım yerler oluyor.
Python önceden az bi bilgim olmasına rağmen bi 10 15 dk önceki derste hoca type diye bir şey yazdı ve açıklamasını pek anlayamadım.
Bir de hoca anlatırken yazıp deneme ihtiyacı duyuyorum nedense.
Kendimi nasıl geliştirebilirim yani bazı bilmediğim terimler oluyor onları nasıl öğrenebilirim?

asidavsan123

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
490
İsim
kamil önal
Bilmediğimden soruyorum html nedir?

Dark Lightning

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,561
İsim
-
İlgilendiği Kategoriler
-

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,183
İsim
RML

Looper

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,839
İsim
Ege
Dil olarak soruyorsan , herhangi bir proglama dili kadar büyük değil sadece bazı kodların bir araya gelmesiyle oluşan kodlama "yöntemi".
Hocam şu an yaşım küçük 15 yaşındayım ve bu dilleri öğrendikten sonra ne yapmalıyım?
Bir işte çalışacak yaş ve potansiyal yok okuyorum ve yaşım gereği beni bir işe almazlar.
Kendimce birşeyler yapabilir miyim yaparsam nasıl yaparım?

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,183
İsim
RML
Hocam şu an yaşım küçük 15 yaşındayım ve bu dilleri öğrendikten sonra ne yapmalıyım?
Bir işte çalışacak yaş ve potansiyal yok okuyorum ve yaşım gereği beni bir işe almazlar.
Kendimce birşeyler yapabilir miyim yaparsam nasıl yaparım?
Hangi alanda ne yapmak istediğine bağlı. Aylarca gerekli tüm dilleri öğrendikten sonra kendin proje oluşturabilirsin. Bir yabancı dil öğrendikten sonra istediğin her şeyi söyleyebilirsin , bu da öyle

Top Bottom