Neler Yeni

Yazılıma nereden başlayabilirim?

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Yazılım öğrenmek istiyorum, şimdilik ana hedefim yazılımcı olmak değil ama bilgisayara ve kodlamaya çok hevesliyim, 6-7 yaşlarından beri bilgisayarın içindeyim. Dilciyim matematiğim kötü, nereden başlayabilirim? Ne yapmamı önerirsiniz?

kupır

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
213
İsim
Mustafa SAĞDIÇ
Steam
mstfsgdc
Twitter
sagdic
Discord
mstfsgdc
HTML ve CSS ile başlamanı tavsiye ederim. Hem pratik, hem görece kolay hem de yazılımla ilgilenen herkesin ucundan da olsa bilmesi gereken şeyler. Ufak bir web sayfası oluşturmakla başlayabilirsin.

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,247
İsim
Selim
Yazılım öğrenmek istiyorum, şimdilik ana hedefim yazılımcı olmak değil ama bilgisayara ve kodlamaya çok hevesliyim, 6-7 yaşlarından beri bilgisayarın içindeyim. Dilciyim matematiğim kötü, nereden başlayabilirim? Ne yapmamı önerirsiniz?
İngizlice öğrenerek,👍 istediğin kadar yazılımcı ol dil yoksa düşük Maaşla köle ederler seni

entagerim

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
enes guzel
matematikle alakası yok dostum bilişim lisesini okuyorum öncelikle BTK akademiden PYTHON program dilini öğreniyorsun(ücretsiz) ondan sonra saçma sapan insanların lafına dalmadan kendi yolundan gideceksin. Python öğrendikten sonra programlama dilinin algoritmasını anlayacaksın. Zor anlaması fakat anlayınca su gibi tek şey ezberlemek oluyor :D. Öyle para falanda verme Udemy'deki kursları beğenmedim. Benide kandırmaya çalıştılar aman senide kandırmasınlar. Dil bilmeden yazılımcı olunur fakat çevren türk olduğu için yurtdışına gidemez ve şirkette çalışacaksan maaşın azalır. Yardım ve danışmak için discordumu bırakıyorum : tekel3000
BTK AKADEMİ = https://www.btkakademi.gov.tr/
düzenleme : html,css'den başlama bela gibi gelir algoritma bilmeden

Furqan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Furkan balcı
html ve css ile başlamanı asla tavsiye etmiyorum çok sıkıcı direkt soğursun benim başıma geldi python ile başlamanı tavsiye ederim

man a man

80+
Para kazanmak gibi bi amacın yoksa Python ile başlayabilirsin yapmak istediğin çoğu şey için yeterli olacaktır sana

matematikle alakası yok dostum bilişim lisesini okuyorum öncelikle BTK akademiden PYTHON program dilini öğreniyorsun(ücretsiz) ondan sonra saçma sapan insanların lafına dalmadan kendi yolundan gideceksin. Python öğrendikten sonra programlama dilinin algoritmasını anlayacaksın. Zor anlaması fakat anlayınca su gibi tek şey ezberlemek oluyor :D. Öyle para falanda verme Udemy'deki kursları beğenmedim. Benide kandırmaya çalıştılar aman senide kandırmasınlar. Dil bilmeden yazılımcı olunur fakat çevren türk olduğu için yurtdışına gidemez ve şirkette çalışacaksan maaşın azalır. Yardım ve danışmak için discordumu bırakıyorum : tekel3000
BTK AKADEMİ = https://www.btkakademi.gov.tr/
düzenleme : html,css'den başlama bela gibi gelir algoritma bilmeden
"matematikle alakası yok dostum"
Matematik bilmeden yazılımcıyım diyemezsin kendine özellikle oyun ve yapay zeka alanlarında çok iyi matematik biliyor olman gerekiyor.

"Zor anlaması fakat anlayınca su gibi tek şey ezberlemek"
Algoritma öğrenmek dediğin şey ezberlemekmi cidden ? Senin orada gördüğün if else gibi kodlar sadece bir alet o aletleri düzgün kullanabiliyor olmak algoritma bilgisidir

Yazdığın çoğu şey hatalı umarım geç olmadan çıkarsın bu kafa yapısından

Dahası  
Reaksiyon skoru
151
İsim
Alihan YILMAZ
Kendin araştırarak başlayabilirsin. Başkalarının senin için araştırmasını beklemek, seçebileceğin en kötü yöntem.

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,385
İsim
Fatih
Para kazanmak gibi bi amacın yoksa Python ile başlayabilirsin yapmak istediğin çoğu şey için yeterli olacaktır sana

Matematik bilmeden yazılımcıyım diyemezsin kendine özellikle oyun ve yapay zeka alanlarında çok iyi matematik biliyor olman gerekiyor.

Algoritma öğrenmek dediğin şey ezberlemekmi cidden ? Senin orada gördüğün if else gibi kodlar sadece bir alet o aletleri düzgün kullanabiliyor olmak algoritma bilgisidir

Hoca tek katilmadigim sey Pythonun para yapmadigi. Çevremde çok yapan var da ondan ayrı bence her dil iyi bilirsen para yapar. Assemblye, pascala dahi ihtiyaç var bazı şirketlerde.

man a man

80+
Hoca tek katilmadigim sey Pythonun para yapmadigi. Çevremde çok yapan var da ondan ayrı bence her dil iyi bilirsen para yapar. Assemblye, pascala dahi ihtiyaç var bazı şirketlerde.
Python dan para kazanmak java,C#,javaScript gibi diller ile kıyaslandığında biraz daha zor. Dili iyi bilirsen her türlü kazanırsın zaten

Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Batuhan
Matematik bilmene gerek yok diyen sadece HTML ve CSS yazıyordur kesin :D . JS demiyorum bak.

Yazılımda hangi alana doğru ilerleyeceğine göre değişir. Yazılımcı alma süreci sürekli global çapta değişiyor. Önceden websitelerine js ve animasyonlarr entegre edildiğinde deli gibi Frontendci aldılar. Sonra iPhone 3gs ile mobil telefonlar çağ atladı, uygulama reklam gelirleri dudak uçuklatan gelirler veriyordu sonra mobil uygulama patladı onun yanı sıra telefonlar geliştikçe iyi oyunlar çıkmaya başladı game developerlar çok ekmek yedi, şimdilerde ise veri büyükk para ve veriyi korumakk da büyük para ettiği için siber ve veri analizi mantıklı gibi geliyor. Bunlarda kesinlikle MATEMATİK bilmek şart.

entagerim

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
enes guzel

siber güvenlik uzmanı ve yazılımcıyım. Websitelerin güvenliğini sağlayıp yazıyorum. İf else gibi komutları ezberlediğin takdirde tek sorun kafanda bitiyor. Algoritma mantığını kodları ezberleyerek yapıyorsun zaten. Matematik diyecek olursak 3 matematik sınavımdan 2'sinin notu 50'nin altında. yani senin dediğin işle matematiğin alakası yok. Yapay zeka denilen şeyle alakan ve bilgin oldugunu pek sanmıyorum.

Top Bottom