Neler Yeni

Yd telefon kullanım mantığını bana anlatabilir misiniz

oosman

80+
Elimdeki telefon iyice eskidi ya tr ip 13 alacağım ya da biraz daha uyguna yd 15 alacağım ama yd iphone aldığımda nelere dikkat etmem gerekiyor tam olarak ne yapmam gerekiyor bilen biri bana anlatabilir mi

şahin doğan

80+ Platinum
Her yıl 4+4 ay kullanım hakkın var. 2 fiziksel sim, 2 e sim veya 1 fiziksel 1 e sim var cihazlar. Her cihazda 2 sim var yani. Şu an hat takılmamış bir iPhone 15 alırsan 2025 8. ayına kadar kullanabilirsin ama bu 4 ay süresi düşürülmezse.
1 fiziksel ve 1 e sim olan cihaz alırsan (en yaygını bu) 1 simin 4. ayı dolduğunda o sim kapanır. sen kullandığın operatöre giderek sim kart parası ödeyerek e sime veya fiziksel sime geçip 4 ay daha kullanırsın. Her yıl ocak ayında bu süreler sıfırlanıyor ve kullanmaya en baştan başlıyorsun.

Montofteam

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
583
İsim
Eren
Elimdeki telefon iyice eskidi ya tr ip 13 alacağım ya da biraz daha uyguna yd 15 alacağım ama yd iphone aldığımda nelere dikkat etmem gerekiyor tam olarak ne yapmam gerekiyor bilen biri bana anlatabilir mi
Genel fikir verebilirim tam ben de bilmiyorum. Telefon getirirken 2 yöntem vadr ilk kaçak getirip imei atıp kullanmak veya burada kayıt yaptırmak kayıt yaptırınca burdakiyle aynı fiyatlara yakın oluyordu şu an durum ne bilmiyorum. Diğeride kaçak getirme şu an abimde düz iph 15 var 128gb 27k ya aldı kaçak olarak 4. Ay aldığı içib telefonu 8 ay kullanıcak sonra her yıl o 8 aylık süre yenileniyor. E sim olayıylada süre uzatılıyor yanlış değilsem. Elimden geldiğinde fikir vermeye çalıştım olmuşsa yanlışım affola.

oosman

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Her yıl 4+4 ay kullanım hakkın var. 2 fiziksel sim, 2 e sim veya 1 fiziksel 1 e sim var cihazlar. Her cihazda 2 sim var yani. Şu an hat takılmamış bir iPhone 15 alırsan 2025 8. ayına kadar kullanabilirsin ama bu 4 ay süresi düşürülmezse.
1 fiziksel ve 1 e sim olan cihaz alırsan (en yaygını bu) 1 simin 4. ayı dolduğunda o sim kapanır. sen kullandığın operatöre giderek sim kart parası ödeyerek e sime veya fiziksel sime geçip 4 ay daha kullanırsın. Her yıl ocak ayında bu süreler sıfırlanıyor ve kullanmaya en baştan başlıyorsun.
Teşekkür ederim ilginiz için. Şimdi diyelim ki ben kapalı kutu yd 15 alıcam alırken dikkat etmem gereken şu şu var dediğiniz bir husus var mıdır acaba

şahin doğan

80+ Platinum
Teşekkür ederim ilginiz için. Şimdi diyelim ki ben kapalı kutu yd 15 alıcam alırken dikkat etmem gereken şu şu var dediğiniz bir husus var mıdır acaba
Klasik telefon kontrolleri. Güvendiğin bir yerden almaya dikkat et. YD cihaz olduğu için 2-3 gün sonra sıkıntı çıkartırsa elinde patlayabilir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,405
Üyeler
141,130
Son üye
beyazogluuu
Top Bottom