Neler Yeni

Yeni alınmış sistemde performans sıkıntıları

adardemir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Adar Demir
2 ay önce game garaj üzerinden bir sistem almıştım aldığım günden beri performans sıkıntıları çekiyorum sistemdeki donanımlar RTX 3060 ile ryzen 5 5600 bunların youtube üzerindeki neredeyse tüm test videolarını izledim hepsinden hem daha düşük fps alıyorum hemde daha yüksek ısı değerleri alıyorum firmanın yetkili servisiyle konuştuğumda birebir aynı sistem bile olsa fps'niz aynı olmaz diye bir cevap aldım sizce bu doğru mu yoksa birisi benimle aynı sistemde x oyununda 120 fps 60 GPU temp 55 cpu temp alırken benim aynı oyunda 70 fps 72 GPU temp 70 CPU temp almam normalin dışında mı?

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
ADAA01DH SAMT
Uzun yıllardır hayalim olan bir bilgisayar almaya 2 ay önce GameGaraj üzerinden bir sistem alarak kavuştum fakat mutluluğum pek uzun sürmedi sistemde çeşitli problemler vardı ben yine kafama takmadım çünkü bazı oyunlarda performansım olması gerektiği gibi iken sadece bazılarında değildi ama yine de işlemci ve ekran kartı sıcaklığım olması gerektiğinden yüksekti FPS değerlerim normal olduğu için onlara da pek aldırış etmemiştim ama son günlerde bu bütün oyunları etkilemeye başladı artık her oyunda düşük FPS alıyorum ve sıcaklıklarımda inanılmaz yüksek teknik servisleriyle defalarca konuştum her seferinde bana normal dediler garantiye göndersem dahi birkaç test yapıp göndereceklerinden eminim FurMark vb. bu yaşadığım olayı sizlerle paylaşmak istedim oyunlardan soğudum artık hayatımda 2 kere PC aldım ikisinde de performans ile ilgili sıkıntılar çektim artık saldım bu PC işini eğer siz de bir gün GameGaraj'dan sistem alacak olursanız bu söylediklerimi bir gözden geçirin derim.
kullandıkları ekran kartı markası neydi

TİTAN.

80+ Platinum
kullandıkları ekran kartı markası neydi
:D
Uzun yıllardır hayalim olan bir bilgisayar almaya 2 ay önce GameGaraj üzerinden bir sistem alarak kavuştum fakat mutluluğum pek uzun sürmedi sistemde çeşitli problemler vardı ben yine kafama takmadım çünkü bazı oyunlarda performansım olması gerektiği gibi iken sadece bazılarında değildi ama yine de işlemci ve ekran kartı sıcaklığım olması gerektiğinden yüksekti FPS değerlerim normal olduğu için onlara da pek aldırış etmemiştim ama son günlerde bu bütün oyunları etkilemeye başladı artık her oyunda düşük FPS alıyorum ve sıcaklıklarımda inanılmaz yüksek teknik servisleriyle defalarca konuştum her seferinde bana normal dediler garantiye göndersem dahi birkaç test yapıp göndereceklerinden eminim FurMark vb. bu yaşadığım olayı sizlerle paylaşmak istedim oyunlardan soğudum artık hayatımda 2 kere PC aldım ikisinde de performans ile ilgili sıkıntılar çektim artık saldım bu PC işini eğer siz de bir gün GameGaraj'dan sistem alacak olursanız bu söylediklerimi bir gözden geçirin derim.
kanka özelliklerini atsana

marilyn

80+ Silver
sistem parçalarını söyleyebilirmisin tahminimce soğutma tarafında sıkıntın var 3600-5600 gibi işlemcilere stok soğutucu yetmiyor kule tipi alarak keyfine bakabilirsin

adardemir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Adar Demir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
:D

kanka özelliklerini atsana
RTX 3060 Ryzen 5 5600 2x8 gb ram 500 gb ssd 650W psu Aquaris Mesh kasa
Mesaj otomatik birleştirildi:

sistem parçalarını söyleyebilirmisin tahminimce soğutma tarafında sıkıntın var 3600-5600 gibi işlemcilere stok soğutucu yetmiyor kule tipi alarak keyfine bakabilirsin
hadi sadece işlemcidi sorun olsa eyvallah gider parayı basar sıvı soğutma alırım ama hem fps düşük hem de ekran kartı 70-75 derece arası

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,487
İsim
Hacı

hadi sadece işlemcidi sorun olsa eyvallah gider parayı basar sıvı soğutma alırım ama hem fps düşük hem de ekran kartı 70-75 derece arası
75 derece normal o karta :D
İşlemci ne kadar ısınıyor?

Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
ADAA01DH SAMT

kasa mesh olabilir ama hava silkilazyoonu kötü olabilir

Mujka

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
978
İsim
Mustafa Polat

Ekran kartının 70-75 olmasına laf etmek hiç mantıklı değil ki adamlar üst düzey bir marka da kullanmamışlar INNO3D yani. 75 normal denebilir. Ben de gamegarajdan sistem aldım stok soğutucuya yakın bir soğutucu kullanmışlar indirimde 500TL'ye çektim kule tipini rahat ettim. Boşu boşuna triplenmişsiniz gibi. Probleminizi tam anlatır mısınız?

kasa mesh olabilir ama hava silkilazyoonu kötü olabilir
Alakası yok bayağı iyi hava sirkülasyonu

Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
ADAA01DH SAMT
Ekran kartının 70-75 olmasına laf etmek hiç mantıklı değil ki adamlar üst düzey bir marka da kullanmamışlar INNO3D yani. 75 normal denebilir. Ben de gamegarajdan sistem aldım stok soğutucuya yakın bir soğutucu kullanmışlar indirimde 500TL'ye çektim kule tipini rahat ettim. Boşu boşuna triplenmişsiniz gibi. Probleminizi tam anlatır mısınız?

Alakası yok bayağı iyi hava sirkülasyonu
gamegaraj kasalarına hakim değilim o yüzden dedim hatamı düzeltiğin için teşekkür ederim

Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Umutcan K.
Dostum senin sistemde bi sıkıntı var 2020 de gamegarajdan sistem aldım ryzen 5 1600 af ve ınno3d 1650 super var ısı konusunda hiçbir sıkıntı çekmedim senin işlemci yüksek olduğu için fazla ısındığında güc kesiyor olabilir veya başka bir şey dediğin gibi çok sıkıntılı bir durumsa servise yolla termal macun yenileyip testlerini yapıp yardımcı olurlar bir kaç kere arayıp sorunlarımı çözmüştüm 3 sene içinde personallerde bozulma olmadıysa gönder sistemi için rahat etsin en azında sonuçta bu ürünlere para veriliyor sana vaadedilen değerleri alman lazım

Top Bottom