Neler Yeni

Yeni alınmış sistemde performans sıkıntıları

TunaFLİX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Tuna ÖZALP
https://www.gamegaraj.com/urun/hero-5a/ sistem bu fakat aldığımdan beri baya parça değişmiş ve bende oynamalar yapmıştım işlemciyi r5 5600 kasayı Aquaris Mesh yapmıştım
kasayı yeni bir konu açarak foruma sor istersen bilenler kullananlar değerlendirsin belki kasanın hava döngüsü iyi olmadığı içindir.
Kasanın yan tarafındaki camı söküp oyunlarda vs sıcaklığını inceleyebilir misin, tabi sonra tekrar camı takmakta fayda var tozlanma vs meydana gelir

TinerciAlper

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,268
İsim
Alper Burak Sarı
Instagram
alperburaks
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198343077776
Discord
Alperburaks
https://www.gamegaraj.com/urun/hero-5a/ sistem bu fakat aldığımdan beri baya parça değişmiş ve bende oynamalar yapmıştım işlemciyi r5 5600 kasayı Aquaris Mesh yapmıştım
Mesaj otomatik birleştirildi:

sistemin ısınmasının gamegaraj ile alaksı yok aslında bunların hiçbirinin gamegaraj ile bir alakası yok ben konuyu yazarken aşşırı sinirli olduğum için böyle saçma şeyler yazdım tek şikayetçi olduğum şey fps düşüşü onu teknik servise dile getirdiğimde de bir sistemde aynı parçalar bile kullanılsa fps ler aynı olmaz demelerinde takıldım youtubeden 30 üzerinde rtx 3060 ve ryzen 5 5600 ile yapılmış test videosu izlememe rağmen hiçbiri benim sisteme yakın değil performans açısından
konunun başlığını değiştir o zmaan

adardemir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Adar Demir
konunun başlığını değiştir o zmaan
değiştirdim
Mesaj otomatik birleştirildi:

kasayı yeni bir konu açarak foruma sor istersen bilenler kullananlar değerlendirsin belki kasanın hava döngüsü iyi olmadığı içindir.
Kasanın yan tarafındaki camı söküp oyunlarda vs sıcaklığını inceleyebilir misin, tabi sonra tekrar camı takmakta fayda var tozlanma vs meydana gelir
denedim bi de üstüne camı açtım dışardaki soğuk hava direkt kasanın içine vuruyordu 4 derece kadar düşüş olmuştu gpu tarafında

Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Hasan Can Doğru
Hocam kimse sormamış ama ram mhz değerlerini açtınız mı ? Biostan kontrol eder misiniz ? Yanlış anlamayın sistem kurdum ramlerden biri bozukmuş mesela oyunlardan aldığım fps lerde fark ettim. 2. slottaki ram bozukmuş iade ettim yenisi geliyor örneğin.

adardemir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Adar Demir
Hocam kimse sormamış ama ram mhz değerlerini açtınız mı ? Biostan kontrol eder misiniz ? Yanlış anlamayın sistem kurdum ramlerden biri bozukmuş mesela oyunlardan aldığım fps lerde fark ettim. 2. slottaki ram bozukmuş iade ettim yenisi geliyor örneğin.
yok hocam ikiside 3200 mhz de güzelce çalışıyor olması gerektiği gibi

cptlykia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Yakup Karaca
Neredeyse aynı kasa bende de var. Tek farkımız bende Palit 3060 olması ona da extra 150tl verip Palit almıştım. INNO3D o kadar iyi değil. Bu kesinlikle doğru baktım ikiside neredeyse birbirine yakın. Sıcaklık bakımından INNO3D daha fazla ısınıyor ama Palit 3060 çoğu zaman 75C geçmiyor bile. RDR2 Cyperpunk Witcher3 GTA5 ve bunun gibi tüm oyunları max 65C gibi derecelerde rahatlıkla oynuyorum. Aynı zamanda Gameboosterın liquid coolerını aldım İtopyadan 1100tlye. Kafa rahatlığı ile oynuyorum ama almadan önce 5600 işlemcide ısı değerleri aşırı yüksekti. Tam olarak değerleri hatırlamıyorum ama bildiğin pc fırın gibiydi. RDR2'de max 30dk oynadıktan sonra pc sanki patlayacak gibiydi. Soğutucu alınca buzdolabı gibi oldu. Pc alalı neredeyse 3-4 ay oldu. Çoğu oyunlarda max ayarlarda 60fps üstü ısı değerlerim ise 65C nerdeyse hiç geçmiyor. (Witcher3 hariç optimizayson sıkıntısı var galiba). İsteyen olursa fotosunu musait bir vakitte foto atarım.
olm bi tek bendeki inno mu iyi , %30 fan hızında tam yükte 66 dereceyi geçmiyor bendeki inno3d rtx 3060 :D

adardemir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Adar Demir
o zaman hava sirkülasyonuyla alakalı bi durum benim kasa baya serin çalışıyor aerocool airhawk duo var bende
ama bende fps sıkıntısı da var gördüğüm kadarıyla fps değerlerimizi karşılaştırmamız mümkün mü sizde olan oyunların fps değerlerini bana müsait bir zamanda yollayın bende aynı oyunların bendeki halini atayım

cptlykia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Yakup Karaca
ama bende fps sıkıntısı da var gördüğüm kadarıyla fps değerlerimizi karşılaştırmamız mümkün mü sizde olan oyunların fps değerlerini bana müsait bir zamanda yollayın bende aynı oyunların bendeki halini atayım
ben youtubedeki testlerde gördüğünüz değerlerden daha yüksek alıyorum denebilir.
Ama ben her parçayı kendim aldım dümdüz toplama.

Top Bottom