Neler Yeni

Yeni amd yongalı apu anakartlar

FicoresS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hidayetullah Özkan
AMD babanın yeni çıkardığı apu ilemcilerden olan r7 8700g ile mini itx bi sistem kurmak istiyorum hali hazırda zaten Asrockun deskmini serisinden x300 versiyonunu kullanıyorum ama bu sistem artık yetmemeye başaladı. Aslında benim olayım normal kasa görünümlü ama olabielcek en küçük şekilde bir kasaya sahip olmak bu sebepten deskmini x300 tercih etmiştim. Şimdi yine bir sistem kurmak istiyorum ama piyasada adam akıllı bi apu için en gerekli özellikleri taşıyan bi anakart bulamadım.
Anaakrtta bana lazım olan özellikler:
-am5
-ddr5 min 7200mhz
-wifi, ble
-dp port
e bide mini itx olması tabi
bunları barıdnıran bi anakart bulsam efso
sizce yeni anakartlar çıkar mı bu yeni apular için falan

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
380
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar oyunlar teknoloji

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
AMD babanın yeni çıkardığı apu ilemcilerden olan r7 8700g ile mini itx bi sistem kurmak istiyorum hali hazırda zaten Asrockun deskmini serisinden x300 versiyonunu kullanıyorum ama bu sistem artık yetmemeye başaladı. Aslında benim olayım normal kasa görünümlü ama olabielcek en küçük şekilde bir kasaya sahip olmak bu sebepten deskmini x300 tercih etmiştim. Şimdi yine bir sistem kurmak istiyorum ama piyasada adam akıllı bi apu için en gerekli özellikleri taşıyan bi anakart bulamadım.
Anaakrtta bana lazım olan özellikler:
-am5
-ddr5 min 7200mhz
-wifi, ble
-dp port
e bide mini itx olması tabi
bunları barıdnıran bi anakart bulsam efso
sizce yeni anakartlar çıkar mı bu yeni apular için falan
Ser 7 tarzı bir R7 7840HS li mini PC alsan çok daha mantıklı bence. Tabi TR de pahalılar genelde ama yurtdışından alma imkanı varsa iyi olur.

Ya da Micro ATX anakart bakıp Slim kasa al. O da mantıklı. Türkiyede Mini ITX anakart yok 😅

FicoresS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hidayetullah Özkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam işte şunun dp li olanı olsa direk basıcam parayı ama yok işte burda
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu güzel olur aradığınız tüm özelikler var

hocam toplayabileceğim en küçük kasayı toplamak istediğimden dolayı mini itx anakart şart bu fazlasıyla büyük benim için

Ser 7 tarzı bir R7 7840HS li mini PC alsan çok daha mantıklı bence. Tabi TR de pahalılar genelde ama yurtdışından alma imkanı varsa iyi olur.

Ya da Micro ATX anakart bakıp Slim kasa al. O da mantıklı. Türkiyede Mini ITX anakart yok 😅
hocam kasayı ben kendim tasarlamayı düşünüyorum ya 3d yazıcıdan baskı alıp bireştiricem yada ince sacı lazer kesim ile istediğim ölçülerde kestirip yaptıracağım o yüzden masaüstü tarzı bakıyorum laptop işlemcisi tarafına pek sıcak bakmıyorum

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
hocam işte şunun dp li olanı olsa direk basıcam parayı ama yok işte burda

hocam toplayabileceğim en küçük kasayı toplamak istediğimden dolayı mini itx anakart şart bu fazlasıyla büyük benim için

hocam kasayı ben kendim tasarlamayı düşünüyorum ya 3d yazıcıdan baskı alıp bireştiricem yada ince sacı lazer kesim ile istediğim ölçülerde kestirip yaptıracağım o yüzden masaüstü tarzı bakıyorum laptop işlemcisi tarafına pek sıcak bakmıyorum
Bütçede sorun yoksa bunda var DP. Ama Type C üzerinden almanız gerek.

FicoresS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hidayetullah Özkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
türkiyeye göndermiyolar

Bütçede sorun yoksa bunda var DP. Ama Type C üzerinden almanız gerek.
geçen bi araştırma yapmıştım bu anakartta type c üzerindan almaya dair zaten en son çare o

bütçede sorun yok ama işime yarayacak olup f/p almayı tercih ederim anakarta daha fazla vermek yerine daha yüksek kapasiteli bi m2 alabilirim mesela o yüzden şu anakartı bi inceler misiniz type c üzerinden nasıl bi çıkış alabilirim
özelliklerinde 20Gbps desteklediği yazıyor ama ekran ile ilgili bir şey yazmıyor

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,000
Üyeler
140,742
Son üye
ahmetsyhglu
Top Bottom