Neler Yeni

Ana Konu Yeni DA Sistem 5 Çıktı!

En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Mehmet Can ULUDAĞ
2 saattir kutudaki kablolar nereye monte edilecek diye youtube'da videolar izleye izleye kendimi yırtmıştım, meğer her şey monteymiş zaten. Sadece ekran kartını taktım. Konu içinde bir arkadaş ekran kartı montajı için arkadaki bir vidayı çıkartın felan demiş ama ben direkt soket yerine taktım. Yanlış mı oldu acaba?

İlk defa masaüstü kullandığım için cahilliğime verin. :) Kasa gerçekten güzel. RGB felan bana göre olmadığı için onları devre dışı bırakacağım.

Kasa altında sünger parçalar var, onları çıkartmak gerekir mi? Bir de ekran kartına taktığım 2 tane 6+2 pin çıkışlı PCIe kablosundan bir tanesi boşta kaldı. O öyle boşta mı kalacak?

Ekstra yapmam gereken bir şey var mı acaba tecrübeli arkadaşlar? Teşekkürler.

Alıntıyı görüntüle
Test ettikten sonra sanırım PCI coverları koymamışlar ya da başka bir kutunun içine koymuşlar, kartı taktıktan sonra vidayla oturttunuz değil mi?

UCAK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
143
İsim
Ahmet
Test ettikten sonra sanırım PCI coverları koymamışlar ya da başka bir kutunun içine koymuşlar, kartı taktıktan sonra vidayla oturttunuz değil mi?
Kutu içindeydi hocam ama onun ismini de şimdi sizden öğrenmiş oldum teşekkürler. :) Kartı taktıktan sonra vidayı taktım. Bu söylediğiniz koruyucular da kutu içinde duruyor kartın karşısındakiler.
(foto netten alıntı)
1622576997494.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada 3070 fiyatları Nvidia sitesinde 4800 TL olacağı yazıyor ama hayırlısı. Öyle olursa 3070 ti DA-Sistem5 destekliyorsa alıp sistemi güçlendirmeyi düşünüyorum.

1622578497323.png

Son düzenleme:

gorkb

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Yaşar Görkem Belen
Sistemi alanlara hayırlı olsun öncelikle. Bana gelen sistem montajında bulduğum eksikliği sizlerle paylaşmak isterim, belki sizde de mevcuttur. Bildiğimiz gibi sistemde takılı gelen psu da rgb ve icue yazılımı ile kasadaki diğer fanlarla beraber kontrol edilebilmeyi destekliyor. Ancak bana gelen kasada fark ettiğim psudaki fan için rgb kontrol kablosu takılmamıştı. Sizlerde nasıl geldi kasa bilmem ama bendeki gibi gelenlere çözümü anlatıyorum. Şimdi kutuda gelen kablolardan bir tanesi alta eklediğim fotolardaki gibi olacak. Bir ucunu rgb kontrolcüsüne(ligtning core) fotoda parmakla işaret ettiğim yere takacağız. Diğerinin ucunu ise psu yani güç kaynağında bulunan rgb in yazan yere takacağız, onu da fotolara ekledim. Böylece psu fanı da dahil kasadaki 5 fanı birlikte icue yazılımı ile kontrol edebilirsiniz. en son fotoya da bir eksikliği eklemek istiyorum. Kasanın ön yüzünün üstünde bulunan type c portu için olan usb 3.1 kablosu maalesef anakartta onu takacak slot olmadığı için takılmamış. Onun için anakart değiştirmek veya ayrı bir adaptör almanın harici bir çözüm yok maalesef.
Hocam merhabalar, rgb in yazan yere takmaya çalıştım ancak çok fazla kablo olduğu için takamadım.Siz nasıl yaptınız yardım eder misiniz ?

Selman Karaa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,260
İsim
Selman
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar / Masaüstü Bilgisayar Tavsiyeleri / Ekipmanlar / Konu dışı
Kutu içindeydi hocam ama onun ismini de şimdi sizden öğrenmiş oldum teşekkürler. :) Kartı taktıktan sonra vidayı taktım. Bu söylediğiniz koruyucular da kutu içinde duruyor kartın karşısındakiler.
(foto netten alıntı)
Alıntıyı görüntüle

Bu arada 3070 fiyatları Nvidia sitesinde 4800 TL olacağı yazıyor ama hayırlısı. Öyle olursa 3070 ti DA-Sistem5 destekliyorsa alıp sistemi güçlendirmeyi düşünüyorum.

Alıntıyı görüntüle
Vergisiz fiyatıdır o. Rtx3060lara da çok ucuz deniliyordu. Gerçek fiyatı 3 katı çıktı.

• Beğen
Reaksiyonlar: UCAK

UCAK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
143
İsim
Ahmet
Vergisiz fiyatıdır o. Rtx3060lara da çok ucuz deniliyordu. Gerçek fiyatı 3 katı çıktı.
Ben de öyle düşünüyorum, Nvidia sitesinde kendileri yazınca "acaba olur mu" diye düşündüm. O fiyatlar olsa ekran kartı stokçularının elindekiler patlardı.

Ondrozl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Önder Özel
Bu islemci ile ilgili voltaj ayarları falan yapın deniliyor gerek varmı buna ?
Onun dışında farklı onerisi olan vs varmidir mesela bi arkadas ram hizini yukseltin bios guncelleyin gibi seyler demisti farkli onerileri olanlar cevaplayabilir mi

snachy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
318
İsim
Eren
(foto netten alıntı)
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Bu arada 3060 a da 3200tl yazmışlardı bilmem anlatabildim mi

O ne oluyor yarın sistemi kurucamda

ozerpeker

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
özer peker
Arkadaşlar dün akşam pc açıkken saliselik bir zamanda elektrik gitti geldi. Pcye bir şey olmuştur korkusuyla stres testi ve ssd testi yaptım problem yoktu ama yine de korkuyorum. Sizce bir şey olmuş mudur pcye. PSU markası bildiğiniz gibi Corsair 750w +80 rgb modeli.

Selman Karaa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,260
İsim
Selman
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar / Masaüstü Bilgisayar Tavsiyeleri / Ekipmanlar / Konu dışı
Arkadaşlar dün akşam pc açıkken saliselik bir zamanda elektrik gitti geldi. Pcye bir şey olmuştur korkusuyla stres testi ve ssd testi yaptım problem yoktu ama yine de korkuyorum. Sizce bir şey olmuş mudur pcye. PSU markası bildiğiniz gibi Corsair 750w +80 rgb modeli.
Bir şey olmamıştır, korkmana gerek yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
219
İsim
Kamil
Arkadaşalar konu dışı olabilir ama kusura bakmayin
Ben ayın 27 sinde bir şey aldım itopyandan 28 inde kargoya verildi konyada oturuyorum
28 inde gönderi arabaya atlamış şubeye gönderiliyor dedi 5 gün olacak hergün bakarım bir gün ilerlemez
Sonra aklıma 17 track uygulaması geldi ondan baktığımda 30 haziranda konyaya gelmiş ileri teslimat tarihi için bekletiliyor dedi ama ups nin kendi sitesinde öyle bir şey yok teslim günü 2 haziran yani bugün
Müşteri hizmetlerini aradım tabikide ulaşamadım ne yapmam lazım beklemem mi lazım dostlar

Mimar Selim Bey

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
783
İsim
Anıl
(foto netten alıntı)
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

rxt 3070 türkiye de o kadar olmaz burada serbest piyasa var (!)

Top Bottom