Neler Yeni

Yeni modem alıp direk taksam çalışır mı ?

Ll3G1OnN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Yağız Arslan Baytekin
Arkadaşlar ben şimdi merak ediyorum bu markalar gelip internet bağlayınca kendi modemlerine birsey yapıyorlarmı usb den falan girişi var ya hani yazılım kod falan yüklüyorlarmı bu sebeple merak ediyorum yeni modem alıp direk taksam bir sorun çıkar mı ?

Neden boyle birsey soruyorum diye merak ederseniz ayarlardan wi fi a girince 74 mbps sabit internet gözüküyor tıklayınca internet hızı yazıyor orda ama internet testinde 8 mbps bile geçmiyor 0.80 uploud veriyor ama stemde oyun falan indirmeye başlayınca 15 mbps de sabit indiriyor en fazla kafama takıldı 74 mbps sabit hız gösteriyor modemden mi kaynaklı anlamadın çıldıracak ailemde İnterneti değiştirmiyor dsmart kullanıyorum kablonete geçmek istiyorum yakında altyapısı var galiba altyapı kontrolünde 100 mbps ve üstü diyor kablonet diğer markalar 75 mbps ve altı diyor hem dayimda kullanıyor gayet hızlı tıkladığında siteyi açıyor resmen 60 mbps sabit hız veriyor arada yükseliyor arada düşüyor ama genelde 60 mbps çok hızlı uploud 4 olarak gözüküyor ne yapmalıyım

DogancanYr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
194
İsim
Dogancan
İnternet servis sağlayıcınızdan kullanıcı adı ve şifrenizi öğrenmeniz gerek.

Ll3G1OnN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Yağız Arslan Baytekin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İnternet servis sağlayıcınızdan kullanıcı adı ve şifrenizi öğrenmeniz gerek.
Modemin altında yazıyor onu mu diyorsun onu girince açılıyor ekran ama yapacak birsey yok açıkçası ordan ailemden gizli bir şey yapmak istemiyorum fatura bir anda patlar diye çok kurcalamadım

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Arkadaşlar ben şimdi merak ediyorum bu markalar gelip internet bağlayınca kendi modemlerine birsey yapıyorlarmı usb den falan girişi var ya hani yazılım kod falan yüklüyorlarmı bu sebeple merak ediyorum yeni modem alıp direk taksam bir sorun çıkar mı ?

Neden boyle birsey soruyorum diye merak ederseniz ayarlardan wi fi a girince 74 mbps sabit internet gözüküyor tıklayınca internet hızı yazıyor orda ama internet testinde 8 mbps bile geçmiyor 0.80 uploud veriyor ama stemde oyun falan indirmeye başlayınca 15 mbps de sabit indiriyor en fazla kafama takıldı 74 mbps sabit hız gösteriyor modemden mi kaynaklı anlamadın çıldıracak ailemde İnterneti değiştirmiyor dsmart kullanıyorum kablonete geçmek istiyorum yakında altyapısı var galiba altyapı kontrolünde 100 mbps ve üstü diyor kablonet diğer markalar 75 mbps ve altı diyor hem dayimda kullanıyor gayet hızlı tıkladığında siteyi açıyor resmen 60 mbps sabit hız veriyor arada yükseliyor arada düşüyor ama genelde 60 mbps çok hızlı uploud 4 olarak gözüküyor ne yapmalıyım
Aboneliğiniz kaç Mbps ki? Ben sorunun modem olduğunu pek sanmıyorum açıkçası.

Modemle alakalı bir sorun varsa yeni modemi taktıktan sonra arayüzden kullanıcı adı şifre girilmesi lazım yoksa internet erişimi yapılmaz.

GlHarry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Erdem BELER
Nasıl öğrene bilirim kullanıcı adı ile şifreyi
Eğer internet sağlayıcınızın uygulaması varsa oradan bakabilirsiniz mesela turknet yada millenicom. Ya da müşteri hizmetlerini arayıp kurulum için kullanıcı adı ve şifre almanız gerekir. Ondan sonra modeme kablo ile bağlanıp internete 192.168.1.1 yazdıktan sonra modemin altında yazan kullanıcı adı şifre ile modemin arayüzüne giriş yapacaksınız. Sonra hızlı kurulum benzeri bir yere gideceksiniz, size müşteri hizmetlerinin verdiği kullanıcı adı ve şifre ile kurulum yapacaksınız( bunun için youtube üzerinden video izleyebilirsiniz).

Ll3G1OnN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Yağız Arslan Baytekin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aboneliğiniz kaç Mbps ki? Ben sorunun modem olduğunu pek sanmıyorum açıkçası.

Modemle alakalı bir sorun varsa yeni modemi taktıktan sonra arayüzden kullanıcı adı şifre girilmesi lazım yoksa internet erişimi yapılmaz.
35 mbps diye biliyorum ilk babam bana 35 bilmem neymiş demişti ama sonradan konuştum babamla ben yukselttim bunun internetini dedi yani babam ne dediyse onu söylüyorum kotalı değil internet en az 70 mbps altyapı desteği veriyor taahhütte bitti büyük ihtimalle 2 senedir kullanıyoruz çünkü

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
917,879
Üyeler
142,342
Son üye
khuton
Top Bottom