Neler Yeni

Yeni modem alırsam TurkTelekomun hattı nolacak?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,187
İsim
.
Şuan elimde TurkTelekomun standart modemi var.
Bunu değiştirirsem turktelekomun hattını yeni modeme nasıl geçireceğim?
Kabloları yeni modeme taktığımda kendisi zaten olmuşmu olacak?
Bu yeni modem işlerini anlatırsanız sevinirim :)

Kartal34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,633
İsim
Yok
Şuan elimde TurkTelekomun standart modemi var.
Bunu değiştirirsem turktelekomun hattını yeni modeme nasıl geçireceğim?
Kabloları yeni modeme taktığımda kendisi zaten olmuşmu olacak?
Bu yeni modem işlerini anlatırsanız sevinirim :)
VDSL veya ADSL hattan hizmet alıyorsan abone olurken sana bir kullanıcı adı ve şifre verilir onu modeme girip modem kurulumunu yapınca internete bağlanırsın. Kullanıcı adı ve şifreni bilmiyorsan müşteri hizmetlerinden alabilirsin.

Fiber için ise Türk Telekom genelde o yetkiyi uzaktan kendisi verebiliyor. Superonline bana başka modem için izin vermedi Türk Telekom verir mi arayıp sormak gerek.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,187
İsim
.
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
VDSL veya ADSL hattan hizmet alıyorsan abone olurken sana bir kullanıcı adı ve şifre verilir onu modeme girip modem kurulumunu yapınca internete bağlanırsın. Kullanıcı adı ve şifreni bilmiyorsan müşteri hizmetlerinden alabilirsin.

Fiber için ise Türk Telekom genelde o yetkiyi uzaktan kendisi verebiliyor. Superonline bana başka modem için izin vermedi Türk Telekom verir mi arayıp sormak gerek.
Yani bu işleri çok bilmediğim için şöyle söyliyim.
Bu modemin bilgilerini yeni alacağım modeme girdiğimde, hat ona geçmiş mi olacak?
Bu bilgileri de türk telekomdan mı alacağım?
Mesaj otomatik birleştirildi:

VDSL ve ADSL hizmetlerini bilmiyorum hocam :D

Kartal34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,633
İsim
Yok
Yani bu işleri çok bilmediğim için şöyle söyliyim.
Bu modemin bilgilerini yeni alacağım modeme girdiğimde, hat ona geçmiş mi olacak?

VDSL ve ADSL hizmetlerini bilmiyorum hocam :D
İnternet Fiber değilse ADSL veya VDSL dir.

Fiber kullanmıyorsan Türk Telekomdan kullanıcı adı ve şifreni öğren ve yeni modeme kurulum yaparken sana soracak oraya yaz bu kadar 😀

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,187
İsim
.
İnternet Fiber değilse ADSL veya VDSL dir.

Fiber kullanmıyorsan Türk Telekomdan kullanıcı adı ve şifreni öğren ve yeni modeme kurulum yaparken sana soracak oraya yaz bu kadar 😀
Modemi taktığımda nerde soracak hocam bunu :D
ADSL veya VDSL olmasının farkı varmı?
Fiber değil hocam ona eminim.

Kartal34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,633
İsim
Yok
Modemi taktığımda nerde soracak hocam bunu :D
ADSL veya VDSL olmasının farkı varmı?
Fiber değil hocam ona eminim.
ADSL ile VDSL arasında kurulum farkı yok. Zaten ikisi de aynı kablodan gelen hizmetler.

Modemi taktığında modem arayüzüne girip kurulum yapman gerekiyor. Orada Wi-Fi adı, şifresini falan ayarlayacaksın, kurulum esnasında dediğim kullanıcı adı ve şifre bilgisini de soracak.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,886
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Hat sahibi siz iseniz veya değilseniz bile hattın tanımlı olduğu telefon numarasından 6606’ya SIFRE yazarak boşluk bıraktıktan sonra mesaja hizmet numaranızı ekleyerek gönderip kullanıcı adı ve şifrenizi alabilirsiniz.
Eğer hizmet numaranızı bilmiyorsanız müşteri hizmetlerini arayarak da öğrenebilirsiniz.
Telekom izin veriyor.
Yanlışınız var. Fiberde de aynı durum geçerli. Her türlü işin içinde kullanıcı adı ve şifre var.

Sadece şöyle bir olay var. Eğer Modem/Router telekomun kendi (custom) cihazıysa çalıştırıldığında otomatik kullanıcı adı ve şifre bilgilerini girer.
Ki bu olay ADSL-VDSL için de, Fiber için de geçerli.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,187
İsim
.
Hat sahibi siz iseniz veya değilseniz bile hattın tanımlı olduğu telefon numarasından 6606’ya SIFRE yazarak boşluk bıraktıktan sonra mesaja hizmet numaranızı ekleyerek gönderip kullanıcı adı ve şifrenizi alabilirsiniz.
Eğer hizmet numaranızı bilmiyorsanız müşteri hizmetlerini arayarak da öğrenebilirsiniz.

Telekom izin veriyor.

Yanlışınız var. Fiberde de aynı durum geçerli. Her türlü işin içinde kullanıcı adı ve şifre var.

Sadece şöyle bir olay var. Eğer Modem/Router telekomun kendi (custom) cihazıysa çalıştırıldığında otomatik kullanıcı adı ve şifre bilgilerini girer.
Ki bu olay ADSL-VDSL için de, Fiber için de geçerli.
Hizmet numaramız derken hocam?
Ayrıca bu dediğiniz olay alacağım her modem için geçerli mi?
Birde bu modem bilgilerini girme yerine nasıl gireceğim :D
Modemi kabloyla bilgisayara takınca görüntü karşıma gelecekmi?
Mesela bu üründe dediklerinizi yapsam iyi perfonmans alır mıyım?

asertyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hizmet numaramız derken hocam?
Ayrıca bu dediğiniz olay alacağım her modem için geçerli mi?
Birde bu modem bilgilerini girme yerine nasıl gireceğim :D
Modemi kabloyla bilgisayara takınca görüntü karşıma gelecekmi?
Mesela bu üründe dediklerinizi yapsam iyi perfonmans alır mıyım?
Dediğin ürün repeater yazıyor.Router olduğunu göremedim.Artık hangi routerı alırsan.Google a kurulumu nasıl yapılır diye sorarsın.Emin ol bir sürü kaynak çıkar.Videoulu anlatımları da var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,187
İsim
.
Dediğin ürün repeater yazıyor.Router olduğunu göremedim.Artık hangi routerı alırsan.Google a kurulumu nasıl yapılır diye sorarsın.Emin ol bir sürü kaynak çıkar.Videoulu anlatımları da var.
Repeater router aynı şey değil mi hocam?

https://tr.aliexpress.com/item/1005...b2-7&pdp_ext_f={"sku_id":"12000024487121092"}
Bu üründe yapsam olur mu hocam?
@alpolojix
üstteki ürün başka bişeymiş sanırım.

@alpolojix @asertyu yardım edin lutfen hocam ya.

Son düzenleme:

asertyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Repeater router aynı şey değil mi hocam?

https://tr.aliexpress.com/item/1005003172965401.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.17793493Q9025h&algo_pvid=a510d875-0d40-4ca0-b2b3-bebb15d140b2&algo_exp_id=a510d875-0d40-4ca0-b2b3-bebb15d140b2-7&pdp_ext_f={"sku_id":"12000024487121092"}
Bu üründe yapsam olur mu hocam?
@alpolojix
üstteki ürün başka bişeymiş sanırım.

@alpolojix @asertyu yardım edin lutfen hocam ya.
Aynı şey olsa farklı isim kullanılmazdı.Repeater aldığı sinyali tekrar iletir.Menzil uzatmak için.Router gelen interneti dediğimiz şifreyle çözerek.Daha sonra wifi şifresi koyarak tekrar dağıtır.Aynı üründe iki özellik de olabilir.Ama senin attığında muhtemelen yok.

Sen bana bütçeni ve internet altyapını söyle sana ne lazım atayım ben.Ayrıca ne bu aliexpress sevdası al tr den gelsin.Hem bdkleyeceksin hem gümrük vergisi ödeyeceksin.Bir sorun çıkacak muhatabın olmayacak.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,187
İsim
.
Aynı şey olsa farklı isim kullanılmazdı.Repeater aldığı sinyali tekrar iletir.Menzil uzatmak için.Router gelen interneti dediğimiz şifreyle çözerek.Daha sonra wifi şifresi koyarak tekrar dağıtır.Aynı üründe iki özellik de olabilir.Ama senin attığında muhtemelen yok.

Sen bana bütçeni ve internet altyapını söyle sana ne lazım atayım ben.Ayrıca ne bu aliexpress sevdası al tr den gelsin.Hem bdkleyeceksin hem gümrük vergisi ödeyeceksin.Bir sorun çıkacak muhatabın olmayacak.
Kes onu kampanyasından dolayı atıyorum bunları hocam.
Yukarıdaki attığım ürün işimi görür mü onu merak ediyorum sadece
Router yazıyor

asertyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Top Bottom