Neler Yeni

YENİ PC ALINCA NELER YAPILMASI GEREKİYOR

YunusEmre/07

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Yunus Emre Kaplan
Bütçe
05
Selamlar i5 12400f rtx 3070 16 GB ram Asus prime b660 plus Dr anakart hazır sistem aldım
Windows kurulu geldi hiç bir sürücü yoktu
PC açılınca Windows update ettim daha sonra ekran kartı driver kurdum şuan başka ne yapmam gerekiyor bunları yaptıktan sonra Steam ve epig games yükledim sizce biraz erken mi davrandım
Not : chipset lan gibi sürücüleri yüklemedim onlar karışık geliyor sadece windows update ettim ve Erkan kartı sürücü kurdum

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,447
İsim
Yusuf
Selamlar i5 12400f rtx 3070 16 GB ram Asus prime b660 plus Dr anakart hazır sistem aldım
PC açılınca Windows update ettim daha sonra ekran kartı driver kurdum şuan başka ne yapmam gerekiyor bunları yaptıktan sonra Steam ve epig games yükledim sizce biraz erken mi davrandım
benim temiz kurulum sıralamam;
1 format
2 windows güncelle
3 direk web sitelerinden anakartın ve ekran kartının driverlarını kur
4 üçüncü parti yazılımları kur msi afterburner veya test edeceksen parçaların test programlarını kur
5 steam oyun program zart zurt.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,553
İsim
Emre Zengin
Not : chipset lan gibi sürücüleri yüklemedim onlar karışık geliyor sadece windows update ettim ve Erkan kartı sürücü kurdum
Chipset sürücüsünü de yükle hocam. Kalanlarını Windows Update ile halletmişsin. Bir de yapmadıysan Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Güç Seçeneklerinden bilgisayarı Yüksek Performans olarak ayarla. BIOS'tan XMP'nin açık olup olmadığına bak. BIOS'ta sağ üstte Resize BAR ayarı Disabled konumdaysa Enabled yap.
Chipset: https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/03CHIPSET/DRV_Chipset_Intel_TSD_SZ_W11_64_V101191998340_20220928R.zip?model=PRIME B660-PLUS D4

YunusEmre/07

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Yunus Emre Kaplan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
benim temiz kurulum sıralamam;
1 format
2 windows güncelle
3 direk web sitelerinden anakartın ve ekran kartının driverlarını kur
4 üçüncü parti yazılımları kur msi afterburner veya test edeceksen parçaların test programlarını kur
5 steam oyun program zart zurt.
Anakartta hangi driverlar inmesi gerekiyor

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,447
İsim
Yusuf
1 chipset
2 3.5mm jaklı kulaklık veya speaker kullanıyorsan audio driver
3 lan driver

Dahası  
Reaksiyon skoru
633
İsim
Yunus
BIOS güncelle
Pardus kurulumunu yap
Sürücüleri Güncelle
Gerekli Programları kur winrar vs.
Son olarakta kullan.

Zultan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Zultan
BIOS güncelle
Pardus kurulumunu yap
Sürücüleri Güncelle
Gerekli Programları kur winrar vs.
Son olarakta kullan.
Merhaba. Konu bendede merak uyandırdı, bu bahsettiklerinizi yeni alınmış her sisteme yapmak gerekirmi? Bende yeni hazır sistem siparişi verdim, sistem gelince benimde bu yazdıklarınızı yapmammı gerekiyor?

Dahası  
Reaksiyon skoru
633
İsim
Yunus
Merhaba. Konu bendede merak uyandırdı, bu bahsettiklerinizi yeni alınmış her sisteme yapmak gerekirmi? Bende yeni hazır sistem siparişi verdim, sistem gelince benimde bu yazdıklarınızı yapmammı gerekiyor?
Dükkanıma gelen her cihaza uyguluyorum sorun çıkmasın diye.

Atakankrn

80+
Armory crate uygulaması tüm güncellemeleri kurulumları yapıyor, sizin sistem benimkiyle aynı olabilir anakart işlemci aynı ekran kartı Asus dual 3070 mi ?

Top Bottom