Neler Yeni

Yeni sistemin yayınlarda ki dehşet problemi.

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,738
İsim
Eren Yeager
Cevabın için teşekkür ederim, şimdi bir soru sormak istiyorum geçtiğimiz konuşmalar da denk geldiniz mi bilmiyorum hatta youtube da da var, bakabilirsiniz stock fan ile yapılan oyun testi var atmıştım konuya örnek olarak, orada ki performans ile benim performansım arasın da 100 fps fark var neredeyse bunun nedeni nedir peki?
Soğutucu alıp stock fan ile aynı performansı alıcaksam videoyu örnek veriyorum, ne olabilir başka problemi?
O konuda bilmiyorum dostum ama şöyle bir olay yaşadım seninkiyle benzer
Ben T6 ultra ile kullandım bu işlemciyi ve 83 84 derecelerde oyun oynuyordum normalde bu kadar olmaması gerekiyor
Ama benim sıcaklıkların daha fazla oluyordu muhtemelen sende de o tarz bir şey olabilir sıcaklıkların o işlemciye göre bir tık fazla olabilir ondan kaynaklıdır belki gerçekten bir fikrim yok
Ve o attığın oyun videosunda ki işlemci kaç GHz'de çalışıyor

Calidelly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Mete
O konuda bilmiyorum dostum ama şöyle bir olay yaşadım seninkiyle benzer
Ben T6 ultra ile kullandım bu işlemciyi ve 83 84 derecelerde oyun oynuyordum normalde bu kadar olmaması gerekiyor
Ama benim sıcaklıkların daha fazla oluyordu muhtemelen sende de o tarz bir şey olabilir sıcaklıkların o işlemciye göre bir tık fazla olabilir ondan kaynaklıdır belki gerçekten bir fikrim yok
Ve o attığın oyun videosunda ki işlemci kaç GHz'de çalışıyor
Hiç dikkat etmedim dikkat edeyim akşam iş çıkışı ona video çekerim senin için hocam.

Calidelly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Mete
@xSkynel Yayın testi; Ekran kartından verilmiş olup quality ayarındadır.
Sol üsttte de frekanslar falan yazıyor sanırım işine yarar mı?

Son düzenleme:

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,738
İsim
Eren Yeager
Herkes bıktı heralde benden :)
Estağfurullah hocam her dakika forumda olamıyoruz
GHz'de sorun yok gibi 4.5 4.4GHz arası gidip geliyor
Şunu sormak istiyorum ekran kartını değiştirdim demiştiniz üstte bunu yaparken ekran kartı sürücüsü yüklenip silinme gibi bir durum olmuş olabilir
Sizden ricam şunu bir dener misiniz?
-DDU indirip ekran kartının driverını güvenli modda tamamen kaldırın
-Sonra tekrardan kurun kurduktan sonra OBS'i kaldırıp tekrar yükleyin ayarları oto OBS'e bıraktıktan sonra yayın açıp tekrardan dener misiniz?

Calidelly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Mete
Estağfurullah hocam her dakika forumda olamıyoruz
GHz'de sorun yok gibi 4.5 4.4GHz arası gidip geliyor
Şunu sormak istiyorum ekran kartını değiştirdim demiştiniz üstte bunu yaparken ekran kartı sürücüsü yüklenip silinme gibi bir durum olmuş olabilir
Sizden ricam şunu bir dener misiniz?
-DDU indirip ekran kartının driverını güvenli modda tamamen kaldırın
-Sonra tekrardan kurun kurduktan sonra OBS'i kaldırıp tekrar yükleyin ayarları oto OBS'e bıraktıktan sonra yayın açıp tekrardan dener misiniz?
Ekran kartımı değiştirmedim, değiştirmeyi bile düşünüyorum dedim.. Ekran kartım hala ilk mesajımda ki gibi yerinde duruyor.
Ama problemlerim çözülemiyor.. Hala dediğin olayı yapmalı mıyım? Temiz bir windows kurduktan sonra yüklediğim güncel driver şuan da, napayım?

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,738
İsim
Eren Yeager
Ekran kartımı değiştirmedim, değiştirmeyi bile düşünüyorum dedim.. Ekran kartım hala ilk mesajımda ki gibi yerinde duruyor.
Ama problemlerim çözülemiyor.. Hala dediğin olayı yapmalı mıyım? Temiz bir windows kurduktan sonra yüklediğim güncel driver şuan da, napayım?
Onu demek istemiyorum
GTX960'ı takmıştın RX6700XT'i çıkartıp dediklerimi bir uygularsan belki sorun düzelebilir
Ve driverı indirirken WHQL sertfikası olmasına özen göster dostum
Temiz bir windowsa gerek yok

Calidelly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Mete
Onu demek istemiyorum
GTX960'ı takmıştın RX6700XT'i çıkartıp dediklerimi bir uygularsan belki sorun düzelebilir
Ve driverı indirirken WHQL sertfikası olmasına özen göster dostum
Temiz bir windowsa gerek yok
O format atmadan önceydi, şuan öyle bir durum yok sıfır kurulumdan sonra hiç değişikliğe gitmedim.

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,738
İsim
Eren Yeager
O format atmadan önceydi, şuan öyle bir durum yok sıfır kurulumdan sonra hiç değişikliğe gitmedim.
O zaman bir şey bilmiyorum valla dostum garip bir sorun
StreamLabs indirip onu kullanmayı deneyebilirsin diyeceğim ama OBS'den kaynaklı olduğunu düşünmüyorum

Top Bottom