Neler Yeni

yeni sitemde fps sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
yasin şaadoğlu
merhabalar. pc de sadece oyun oynayabilen 40 yaşında bir arkadaşınızım. mart ayında yeni bir sistem kurdum. aldım alalı hangi oyun olursa olsun max 75 fps alabiliyorum . oyun ayarlarını ultra acsamda dibe ceksemde max 75 fps 76 demiyor. bu kafama çok takılıyor. bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Şimdiden çok teşekkürler.

SİSTEM AYRINTILARI

RYZEN 5 5600 işlemci
ASUS 6650 XT ekran kartı
32 gb 3200 mhz dual ram
ASUS PRİME B550 anakart
ASUS 650 WATT psu
hava soğutma fanlar vs. vs..

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
168
İsim
Gorkem Yavuz
merhabalar. pc de sadece oyun oynayabilen 40 yaşında bir arkadaşınızım. mart ayında yeni bir sistem kurdum. aldım alalı hangi oyun olursa olsun max 75 fps alabiliyorum . oyun ayarlarını ultra acsamda dibe ceksemde max 75 fps 76 demiyor. bu kafama çok takılıyor. bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Şimdiden çok teşekkürler.

SİSTEM AYRINTILARI

RYZEN 5 5600 işlemci
ASUS 6650 XT ekran kartı
32 gb 3200 mhz dual ram
ASUS PRİME B550 anakart
ASUS 650 WATT psu
hava soğutma fanlar vs. vs..
Monitorunuz 75hz mi acaba abi? Bazı oyunlarin verdiği fps ler monitor veya ekran aygitinin hz si ile dogru orantili olabiliyor. Mesela ben geçici olarak TV kullanıyorum 1080p ve 60hz. PUBG de 60fps yi geçmezken cs2 de 250fps falan alıyorum, minecraftda 2000 fps leri alıyorum vb vb.

Dahası  
Reaksiyon skoru
246
İsim
Celal Kopuk
Sayın abim büyük ihtimal VSYNC ayarını kapatmıyorsun diğer adıda dikey sekranizasyondur. Bu ayarlar monitör hz sine eşitler fpsi bu ayarları kapatırsan sorunun çözülecektir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
yasin şaadoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sayın abim büyük ihtimal VSYNC ayarını kapatmıyorsun diğer adıda dikey sekranizasyondur. Bu ayarlar monitör hz sine eşitler fpsi bu ayarları kapatırsan sorunun çözülecektir.
kusura bakmayın cahilliğime ver kardeşim. nereden ayarlıyoruz bu ayarı. tarif etme imkanın varmı?

Ensar1453

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
EnsarTelli
kusura bakmayın cahilliğime ver kardeşim. nereden ayarlıyoruz bu ayarı. tarif etme imkanın varmı?
tabii ki oyunlara girdiğinizde görüntü ayarlarında dikey senkranizasyonu etkinleştir yazar onu iptal edebilirsiniz yada vsync ı aç yazar onu kapatabilirsiniz.
ya grafik alanında yada display alanında görünüür

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
yasin şaadoğlu
Monitorunuz 75hz mi acaba abi? Bazı oyunlarin verdiği fps ler monitor veya ekran aygitinin hz si ile dogru orantili olabiliyor. Mesela ben geçici olarak TV kullanıyorum 1080p ve 60hz. PUBG de 60fps yi geçmezken cs2 de 250fps falan alıyorum, minecraftda 2000 fps leri alıyorum vb vb.
evet 75 hz. ama ilk baslarda sıkıntı yoktu. sonradan ne olduysa sabit 75 hz . sabit kalıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
246
İsim
Celal Kopuk
Abi estağfurullah.
Her oyunda bu ayar vardır abi. Oyun ayarlarından görüntü ayarlarını girip bu ismi bulup kapatırsan sorunun çözülür VSYCN veya dikey sekranizasyon yazar kapatman yeterli

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
yasin şaadoğlu
tabii ki oyunlara girdiğinizde görüntü ayarlarında dikey senkranizasyonu etkinleştir yazar onu iptal edebilirsiniz yada vsync ı aç yazar onu kapatabilirsiniz.
ya grafik alanında yada display alanında görünüür
deneyeceğim kardeşim. teşekkür ediyorum yardımın için.

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,035
İsim
Sinan Aba
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
yasin şaadoğlu