Neler Yeni

Yurt dışı telefon almak mantıklı mı

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Arkadaşlar aklımda iPhone 12 var, ikinci el olarak alsam 19k ya gelecek. Sıfır fiyatını hak etmiyor zaten. Yurtdışı alıp 8ay kullanabiliyor diye biliyorum. Geriye kalan 4 ay cihazda hat olmuyor sanırım. Sıkıntı değil o 4 ayda şuan kullandığım cihazı hat için kullanırım, sürekli İnternetimi de paylaşırım. Yani arama dışında diğer işlerimi yine onda yaparım. Almak istersem pasaport kaydı yapmam gerekiyor mu? Ve hangi ülkeden nasıl alacağım. Telefonculardan alınır mı? Fiyatlar iyiyse pahalıya patlamayacaksa iphone 13 civarı da düşünürüm.
@şahin doğan

şahin doğan

80+ Platinum
Arkadaşlar aklımda iPhone 12 var, ikinci el olarak alsam 19k ya gelecek. Sıfır fiyatını hak etmiyor zaten. Yurtdışı alıp 8ay kullanabiliyor diye biliyorum. Geriye kalan 4 ay cihazda hat olmuyor sanırım. Sıkıntı değil o 4 ayda şuan kullandığım cihazı hat için kullanırım, sürekli İnternetimi de paylaşırım. Yani arama dışında diğer işlerimi yine onda yaparım. Almak istersem pasaport kaydı yapmam gerekiyor mu? Ve hangi ülkeden nasıl alacağım. Telefonculardan alınır mı? Fiyatlar iyiyse pahalıya patlamayacaksa iphone 13 civarı da düşünürüm.
@şahin doğan
İphone 13 almak daha mantıklı. Kayıta gerek yok. TR'den al.

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İphone 13 almak daha mantıklı. Kayıta gerek yok. TR'den al.
Fiyatları nedir ve kullanma olayı dediğim gibi mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Satış konusunda sıktım yok aldığımda uzun zamanlar kullanmayı düşünüyorum. Ve yurtdışı telefon alırken nelere dikkat etmeliyim?

şahin doğan

80+ Platinum
Fiyatları nedir ve kullanma olayı dediğim gibi mi?
Fiyatlara sahibinden üzerinden kendi bölgende bakmak daha mantıklı olur. Kullanma olayı doğru.

Satış konusunda sıktım yok aldığımda uzun zamanlar kullanmayı düşünüyorum. Ve yurtdışı telefon alırken nelere dikkat etmeliyim?
Klasik iPhone kontrolleri. Parça değişmişmi, pil sağlığı, Face ID.

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Fiyatlara sahibinden üzerinden kendi bölgende bakmak daha mantıklı olur. Kullanma olayı doğru.

Klasik iPhone kontrolleri. Parça değişmişmi, pil sağlığı, Face ID.
Son olarak pasaport kaydı sadece o 4 ayı kullanmak için mi?

şahin doğan

80+ Platinum

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Peki iPhone 12, 13 modellerinin piyasa fiyatları nedir? Mesela düz 12yi 12ye satan var.

Düz 13 satan göremedim ya 13 Pro max ya 14 pro max falan var.

leclerc16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Emre
Peki iPhone 12, 13 modellerinin piyasa fiyatları nedir? Mesela düz 12yi 12ye satan var.
Hocam Ekim 2022'de iPhone 12'yi 10bin liraya almıştım. Şuan ise kayıtsız 13 Pro kullanıyorum. 8.aydan sonra eğer değiştirme ihtiyacı hissetmezsem kaydını yapmayı düşünüyorum. Fiyat hakkında biraz bilgi sahibi olmanız açısından söyleyeyim 1 ay önce olduğum bölgede 14 Pro Max sorduğumda 23bin tl idi. Şuan nasıldır bilemiyorum.

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
@şahin doğan hocam son kararım, ilk önce öğrenci pasaportu çıkartıp Gürcistan Batum'a gidip iPhone 13 Pro max cihazını alıp, tatilimi yaptıktan sonra Türkiye'ye gelmek. 18 yaşından küçüğüm, tek başıma yurtdışına çıkacağım. Bu şekilde pasaporta kayıt yaptıracağım. Bir hata var mıdır?

şahin doğan

80+ Platinum
@şahin doğan hocam son kararım, ilk önce öğrenci pasaportu çıkartıp Gürcistan Batum'a gidip iPhone 13 Pro max cihazını alıp, tatilimi yaptıktan sonra Türkiye'ye gelmek. 18 yaşından küçüğüm, tek başıma yurtdışına çıkacağım. Bu şekilde pasaporta kayıt yaptıracağım. Bir hata var mıdır?
18'den küçüksek kayıt yapamazsın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Enes Buğra Damar
Hocam yurt dışında appledan aldığın üründe tax free alabilirsin %19 bence yurt dışı almak çok mantıklı ama tr'de kayıt parası alıyorlar 6k

şahin doğan

80+ Platinum
Top Bottom