Neler Yeni

📱 Yurtdışı S23 Ultra Alıp Server Kaydı Yaptırdım! YAŞADIKLARIM...

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,884
İsim
Burak Karadağ
Hayırlı olsun ama kayıt ücretini çok söylemiş keşke daha sıkı pazarlık yapsaydıniz ya da başka birine sorsaydiniz. Piyasa da yarısına yapan vardı :(
125 dolar normalde ama olsun canım biraz fazla olsun temiz olsun önemli değil. İstanbul'a gitsem yol masrafı, yemek vs uğraşamazdım ve daha fazla masraflı olurdu. 2 Kere git gel yaptım

tragedy

80+
Aynı telefon yurt dışı bende de var yasal değil illegal diyen arkadaşlar 2. aynı telefonu 25 bin TL'ye alır yine o 20 bin kayıt ücretini ödemem lütfen illegal vb yazan arkadaşlar uzatmasın

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
554
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Güncelleme yapan arkadaşlar. Youtube da cihazınızın ismini yazıp stock rom kurma olarak aratın eski versiyonu indirip kurabilirsiniz eskisini silerek. Boşa birdaha ekstra ücret vermeyin.

Idhtft

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Selim Öztürk
Arkadaşlar selam, S23 Ultra aldım yeni, şu an kullandığım Xiaomi Mi 8 IMEI'sini aktarmayı düşünüyorum sıkıntı olur mu sizce?

Tearz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Merhaba dostlar bugün bu konuyu şeffaflıkla ve derin bir oh çekmiş şekilde açıyor bulunmaktayım.
Ben 2 hafta önce Dolap Uygulaması üzerinden 26.400 ₺ ye alttaki fotoğrafta da gördüğünüz gibi
-S23 Ultra (12GB RAM + 256GB) telefonu yanında 45W Adaptör ve Kılıf ile birlikte toplam 26.400 ₺ ye 6 ay taksit yaparak satın aldım. (+4426 vade farkı bindi 😮‍💨)

Alıntıyı görüntüle
ve ardından bu ürün elime ulaştığında sıfır kutusunu açtım kurulumunu da yaptım ve sırada ki kalan tek işlem Server Kaydı'ydı.
Server Kaydı'nın ne olduğunu bilmeyen arkadaşlar için öncelikle anlatalım;
Server kaydı, belirli Samsung sunucuları üzerinden cihazınız sanki fabrikadaymış gibi gösterilerek orijinal bir biçimde repair yapılmasıdır.

ve ardından ikâmet ettiğim Kocaeli içerisinde Server kaydı yapan birini bulmaya geldi sıra
Forum'da konu açmıştım ve sağ olsun @Aksy41 adlı arkadaşımız bana özel mesaj yazarak Kocaeli/Körfez'de Yurtdışı Telefon Satış + Server Kaydı vs işler yapan Şemsi Bey'in telefon numarasını verdi.

Alıntıyı görüntüle

Şemsi Bey ile irtibat kurdum ve 4.300 ₺ fiyat aldım, 300 ₺ kapora attım ve ardından telefonu Körfez'e gidip kendisine teslim ettim. Teslim ederken biraz tedirgin olmadım değil, çünkü ilk kez bir cihaz alıp tanımadığın insana verip gidiyorsun. Farklı bir psikoloji

Sağ olsun güzel ilgilenip geçen süreç hakkında anlık bilgi veriyordu.

Alıntıyı görüntüle Alıntıyı görüntüle

Kaydın başlaması için geriye 4.000 ₺ yi ödemem gerektiğini belirtti EDL kablosu benim işime yaramayacağı için Şemsi Bey'de kalsın ve bana indirim yapsın istedim sağ olsun 200 ₺ EDL kablosundan düştü ve 3.800 ₺ kalan ücretimi de attıktan sonra Server Kaydını yaptı ve bitirdi.
Ben bu cihazın Server Kaydı'nı yapar iken Şemsi Bey'e erkek kardeşimin çift hatlı kırık android cihazı olan Tecno Camon 12 Air cihazının IMEI lerini verdim ve kayıt işlemimi yapan Şemsi Bey ise verdiğim 2 IMEI'yi benim S23 Ultra repair ederek S23 Ultra'yı gönül rahatlığı ile kullanabilmemi sağlamış oldu.
Yani ben aslında şuan S23 Ultra'yı değil de, Tecno Camon 12 Air'i kullanıyor gibi gözüküyorum resmiyeten. Yani işin kısası S23 Ultra'ya maske takmış olduk.
Server Kayıt hakkında kafama çok takılan sorular olmuştu;
- Acaba telefon güncelleme almaz mı?
- Telefonu sıfırladığım zaman IMEI gider mi?
- Telefona Root mu atıyorsunuz?
- Bilemediğim bir sorun çıkartır mı bu Server Kayıt olayı?

gibi gibi bir sürü takıntılarım oldu ve ayrıca bu ön yargılarımın hepsi kafamda silindi gitti.

(Şu durumu herkes bilmeli ki Server Kayıt yapılan cihazlarda: Samsung Pass ve Güvenli Klasör uygulaması kullanılamaz bu genel bir durumdur ama zaten kullanmadığım için hiç önemi yok benim için)

*#06# yapıp kontrollerimi sağladım (e-devlet'ten de sorguladım) kardeşimin 2 IMEI'si şuan benim S23 Ultra'ya başarıyla repair oldu ve o kırık cihazı ise kutuları dahil her şeyi ile parçalayıp imha ettim.

Arkadaşlar gayet başarılı ve temiz iş oldu, Şemsi Bey internet üzerinden de satış yapıyormuş fakat benim haberim yoktu ve denk gelemedim. Dolap uygulamasında da 11K takipçisi var ve memnuniyet oranı yüksek. Ben eğer ki Şemsi Bey'den server kayıtlı S23 Ultra alsaydım bana 28.000 ₺ ye mâl olacaktı. Yani maalesef 6.000 ₺ tuzlu oldu benim bu iş çünkü ilk kez yurdışı cihaz aldığım için tecrübe ve bilgim pek yoktu ama önemli değil çünkü şuan telefonumu sorunsuz ve içim rahat bir şekilde kullanmam daha önemliydi. Fazla olsun iyi olsun hesabı. Çok şükür. One UI 6.0 güncellemesini de şimdi yaptım süper bir telefon ve inanılmaz hızlı. Canavar!
Vergi oranı çok yüksek bizim ülkede mâlum. Onun için böyle bir şey yapmayı tercih ettim.
Telefonuma hayalet ekran koruyucu + şık bir kılıf aldım ve cillop gibi oldu.
Bu konuyu okuyan herkese ve Server Kaydımı sorunsuz yapıp içimi rahatlatan Şemsi Bey'e teşekkürler!
@Ricciardo @ImAngryDJ @nihatcebi @sveaz @BabaVoss7 @Isofyan @OZAN J @Alyx @Red8Lizard @Akhisarli45 @serwintes @Hiko335 @degolf

Alıntıyı görüntüle Alıntıyı görüntüle Alıntıyı görüntüle
Süreci okurken ama o vade farkını hissettim. Keşke Vakıfbank World ile alım yapsaydın. 50K Fiyata kadar vadesiz 6 takside bölüyordu. Bu işler birazda nasip işi. Farklı insanlar belki bu kadar iyi olmayabilirsin. Problemsiz bir süreç olması sevindirici. Hayırlı olsun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5,884
İsim
Burak Karadağ
Sağol kanka, biri 3g telefonun IMEI'sini atarsan max 3g destekler vb. diye yazmış da onun için bir sorayım dedim, Mi 8'in 3g olduğu falan yok gerçi de yine de bu telefondan geçerken bir yan etki yaşar mıyım diye merak ettim.
Xiaomi 8 sorun çıkartmaz rahat ol

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Samet yıldız
Merhaba, fiyat ve işçilikten memnun musunuz? Eğer mümkünse server yapan arkadaşın dolap linki veya ulaşım için herhangi bilgisini alabilir miyim?

Dahası  
Reaksiyon skoru
5,884
İsim
Burak Karadağ
Merhaba, fiyat ve işçilikten memnun musunuz? Eğer mümkünse server yapan arkadaşın dolap linki veya ulaşım için herhangi bilgisini alabilir miyim?
Merhaba, her şey sorunsuz oldu ve telefon muazzam kalitede. iPhone 20 çıktığı zamanda bile ben bu telefonu kullanıyor olacağım ve değişmem çünkü işimi harika görüyor ve bu telefon benimle en az 5 yıl birlikte olacak. Özel den atarım

Arthur♛Morgan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,583
İsim
sefa korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
Red Dead Redemption ve Rockstar ile ilgili her şeye ilgim var
Instagram
sfakorkmaz
Güzel konu hayırlı olsun güle güle kullanın