Neler Yeni

📱 Yurtdışı S23 Ultra Alıp Server Kaydı Yaptırdım! YAŞADIKLARIM...

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,887
İsim
Burak Karadağ

umit88

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Ümit
Ben teşekkür ederim dostum. Boşuna fazla para (vergi) vermektense bunu almak kat ve kat mantıklı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teşekkürler gardaş
Hayirli olsun ben de dusunuyorum ama elimde imei verecegim eski telefon yok, 6s var bi tane tek imei o da olurmu bilmiyorum. Rica edersem saticinin linkini paylasabilir misin ozelden

onurkskn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Onur
Arkadaşlar izmir içi yurtdışı s23 ultra alabileceğim güvenilir bir satıcı var mı acaba

Isofyan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
974
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji, yazılım, bilgisayar ve telefon
Ben teşekkür ederim dostum. Boşuna fazla para (vergi) vermektense bunu almak kat ve kat mantıklı.

Teşekkürler gardaş
Hocam oncelikle hayirli olsun. Telefonun sosyal medya performansi nedir acaba? Misal bazi instagramdaki videolarin kalitesi yuksek ve fps degeri cok iyi oluyor akici oluyor videolar. İnstagrama yuklerken kalite dusmuyor. Senin bu konuda yasadiklarin nelerdir kalite kaybi illaki oluyordur ama ne kadar oluyor ne kadar verim alabiliyorsun acaba?

emir147

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Emir Acar
S24 serisi çıkınca bakalım fiyatı ne kadar düşecek

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,162
İsim
SEYF
Merhaba dostlar bugün bu konuyu şeffaflıkla ve derin bir oh çekmiş şekilde açıyor bulunmaktayım.
Ben 2 hafta önce Dolap Uygulaması üzerinden 26.400 ₺ ye alttaki fotoğrafta da gördüğünüz gibi
-S23 Ultra (12GB RAM + 256GB) telefonu yanında 45W Adaptör ve Kılıf ile birlikte toplam 26.400 ₺ ye 6 ay taksit yaparak satın aldım. (+4426 vade farkı bindi 😮‍💨)

Alıntıyı görüntüle
ve ardından bu ürün elime ulaştığında sıfır kutusunu açtım kurulumunu da yaptım ve sırada ki kalan tek işlem Server Kaydı'ydı.
Server Kaydı'nın ne olduğunu bilmeyen arkadaşlar için öncelikle anlatalım;
Server kaydı, belirli Samsung sunucuları üzerinden cihazınız sanki fabrikadaymış gibi gösterilerek orijinal bir biçimde repair yapılmasıdır.

ve ardından ikâmet ettiğim Kocaeli içerisinde Server kaydı yapan birini bulmaya geldi sıra
Forum'da konu açmıştım ve sağ olsun @Aksy41 adlı arkadaşımız bana özel mesaj yazarak Kocaeli/Körfez'de Yurtdışı Telefon Satış + Server Kaydı vs işler yapan Şemsi Bey'in telefon numarasını verdi.

Alıntıyı görüntüle

Şemsi Bey ile irtibat kurdum ve 4.300 ₺ fiyat aldım, 300 ₺ kapora attım ve ardından telefonu Körfez'e gidip kendisine teslim ettim. Teslim ederken biraz tedirgin olmadım değil, çünkü ilk kez bir cihaz alıp tanımadığın insana verip gidiyorsun. Farklı bir psikoloji

Sağ olsun güzel ilgilenip geçen süreç hakkında anlık bilgi veriyordu.

Alıntıyı görüntüle Alıntıyı görüntüle

Kaydın başlaması için geriye 4.000 ₺ yi ödemem gerektiğini belirtti EDL kablosu benim işime yaramayacağı için Şemsi Bey'de kalsın ve bana indirim yapsın istedim sağ olsun 200 ₺ EDL kablosundan düştü ve 3.800 ₺ kalan ücretimi de attıktan sonra Server Kaydını yaptı ve bitirdi.
Ben bu cihazın Server Kaydı'nı yapar iken Şemsi Bey'e erkek kardeşimin çift hatlı kırık android cihazı olan Tecno Camon 12 Air cihazının IMEI lerini verdim ve kayıt işlemimi yapan Şemsi Bey ise verdiğim 2 IMEI'yi benim S23 Ultra repair ederek S23 Ultra'yı gönül rahatlığı ile kullanabilmemi sağlamış oldu.
Yani ben aslında şuan S23 Ultra'yı değil de, Tecno Camon 12 Air'i kullanıyor gibi gözüküyorum resmiyeten. Yani işin kısası S23 Ultra'ya maske takmış olduk.
Server Kayıt hakkında kafama çok takılan sorular olmuştu;
- Acaba telefon güncelleme almaz mı?
- Telefonu sıfırladığım zaman IMEI gider mi?
- Telefona Root mu atıyorsunuz?
- Bilemediğim bir sorun çıkartır mı bu Server Kayıt olayı?

gibi gibi bir sürü takıntılarım oldu ve ayrıca bu ön yargılarımın hepsi kafamda silindi gitti.

(Şu durumu herkes bilmeli ki Server Kayıt yapılan cihazlarda: Samsung Pass ve Güvenli Klasör uygulaması kullanılamaz bu genel bir durumdur ama zaten kullanmadığım için hiç önemi yok benim için)

*#06# yapıp kontrollerimi sağladım (e-devlet'ten de sorguladım) kardeşimin 2 IMEI'si şuan benim S23 Ultra'ya başarıyla repair oldu ve o kırık cihazı ise kutuları dahil her şeyi ile parçalayıp imha ettim.

Arkadaşlar gayet başarılı ve temiz iş oldu, Şemsi Bey internet üzerinden de satış yapıyormuş fakat benim haberim yoktu ve denk gelemedim. Dolap uygulamasında da 11K takipçisi var ve memnuniyet oranı yüksek. Ben eğer ki Şemsi Bey'den server kayıtlı S23 Ultra alsaydım bana 28.000 ₺ ye mâl olacaktı. Yani maalesef 6.000 ₺ tuzlu oldu benim bu iş çünkü ilk kez yurdışı cihaz aldığım için tecrübe ve bilgim pek yoktu ama önemli değil çünkü şuan telefonumu sorunsuz ve içim rahat bir şekilde kullanmam daha önemliydi. Fazla olsun iyi olsun hesabı. Çok şükür. One UI 6.0 güncellemesini de şimdi yaptım süper bir telefon ve inanılmaz hızlı. Canavar!
Vergi oranı çok yüksek bizim ülkede mâlum. Onun için böyle bir şey yapmayı tercih ettim.
Telefonuma hayalet ekran koruyucu + şık bir kılıf aldım ve cillop gibi oldu.
Bu konuyu okuyan herkese ve Server Kaydımı sorunsuz yapıp içimi rahatlatan Şemsi Bey'e teşekkürler!
@Ricciardo @ImAngryDJ @nihatcebi @sveaz @BabaVoss7 @Isofyan @OZAN J @Alyx @Red8Lizard @Akhisarli45 @serwintes @Hiko335 @degolf

Alıntıyı görüntüle Alıntıyı görüntüle Alıntıyı görüntüle
Geçen gün verilen Samsung kuponlarını alabiliyor musun en önemli konu bu? Yoksa benim ki gibi. Telefonunuz rootlu falan mı yazıyor

Artarof

80+ Bronze
Merhaba, her şey sorunsuz oldu ve telefon muazzam kalitede. iPhone 20 çıktığı zamanda bile ben bu telefonu kullanıyor olacağım ve değişmem çünkü işimi harika görüyor ve bu telefon benimle en az 5 yıl birlikte olacak. Özel den atarım
şimdiye kadar orta giriş seviyesi telefonları minimum 4 sene kullandım, ilk defa amiral gemisi bir telefon aldım. Ben gittiği yere kadar kullanmayı ya da çok fazla farklılık varsa satıp s24 ultra çıkınca onu almayı düşünüyorum.

Isofyan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
974
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
şimdiye kadar orta giriş seviyesi telefonları minimum 4 sene kullandım, ilk defa amiral gemisi bir telefon aldım. Ben gittiği yere kadar kullanmayı ya da çok fazla farklılık varsa satıp s24 ultra çıkınca onu almayı düşünüyorum.
S23 ultra mi var hocam sende de?

Dahası  
Reaksiyon skoru
5,887
İsim
Burak Karadağ
Hocam oncelikle hayirli olsun. Telefonun sosyal medya performansi nedir acaba? Misal bazi instagramdaki videolarin kalitesi yuksek ve fps degeri cok iyi oluyor akici oluyor videolar. İnstagrama yuklerken kalite dusmuyor. Senin bu konuda yasadiklarin nelerdir kalite kaybi illaki oluyordur ama ne kadar oluyor ne kadar verim alabiliyorsun acaba?
Çok fotoğraf veya video çekipte Sosyal medyada paylaşan biri değilim maalesef. 8K video çekiliyor bu telefonla ama bir arkadaşım telefonumu alıp kendisi için 200Mp ile fotoğraf çekip İnstagramına atınca çok iyi görünüyordu

Geçen gün verilen Samsung kuponlarını alabiliyor musun en önemli konu bu? Yoksa benim ki gibi. Telefonunuz rootlu falan mı yazıyor
Samsung kuponu verildiğinden vs haberim yok

Isofyan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
974
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Çok fotoğraf veya video çekipte Sosyal medyada paylaşan biri değilim maalesef. 8K video çekiliyor bu telefonla ama bir arkadaşım telefonumu alıp kendisi için 200Mp ile fotoğraf çekip İnstagramına atınca çok iyi görünüyordu

Samsung kuponu verildiğinden vs haberim yok
Hocam benim icin sosyal medya performansi da onemli. Tabii 8k video olmasina gerek yok mesela 2kda kac fps veriyor videi akici oluyor mu netlikden ziyade

nightsoldier

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
369
İsim
C.S.
Burada illegal bir durumu ballandıra ballandıra anlattığınızdan haberiniz var mı? Tck’da bunun karşılığı suçu ve suçluyu övmedir. Ayrıca server kaydı yaptığınız için de bilişim suçlarına sokulabilecek bir faaliyetiniz söz konusu.
Kendi cihazınızın imeisini çaktırdım diyorsunuz. Telefonu bilmediğiniz birine verdiniz. O kişi cihazın her şeyine erişti. İleride cihazınız çalınırsa ne yapacaksınız? Polise imei vereceksiniz, bir bakacaklar bambaşka bir cihaz. Durduk yerde zan altında kalırsınız.
Diyelim bozuldu, servise vereceksiniz. Mecbursunuz merdiven altı telefonculara vermeye. Ne kadar güvenebilirsiniz? Cihazın içerisinden tamir esnasında sizin asla farkedemeyeceğiniz bir parça çalarsa ne olacak?

Aderal

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Hasan Doruk
Burada illegal bir durumu ballandıra ballandıra anlattığınızdan haberiniz var mı? Tck’da bunun karşılığı suçu ve suçluyu övmedir. Ayrıca server kaydı yaptığınız için de bilişim suçlarına sokulabilecek bir faaliyetiniz söz konusu.
Kendi cihazınızın imeisini çaktırdım diyorsunuz. Telefonu bilmediğiniz birine verdiniz. O kişi cihazın her şeyine erişti. İleride cihazınız çalınırsa ne yapacaksınız? Polise imei vereceksiniz, bir bakacaklar bambaşka bir cihaz. Durduk yerde zan altında kalırsınız.
Diyelim bozuldu, servise vereceksiniz. Mecbursunuz merdiven altı telefonculara vermeye. Ne kadar güvenebilirsiniz? Cihazın içerisinden tamir esnasında sizin asla farkedemeyeceğiniz bir parça çalarsa ne olacak?
Sen gidip 2 kat fiyatına faturalı ürün alabilirsin dostum. Bu konudaki herkes dediklerinden haberdar zaten. Saydıklarını riske ederek yarı fiyatına amiral gemisi telefon almak amaç zaten. Boş yapmışsın.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,702
Üyeler
140,686
Son üye
Cemoko
Top Bottom