Neler Yeni

Yurtdışına Çıkmak İçin İngilizce Nereden Öğrenirim?

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,217
İsim
Berkecan Ergin
Bir tane yabancı buluyorsun manita, hergün konuşacaksın. Hatta mümkünse 2 tane bul. Tinder konumunu ayarla abd ingiltere vs

mladamla

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Damla
Instagram
damladurden

w4da

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
128
İsim
Fatih Dinçer
kendi basinada belirli bi seviyeye getirebilirsin yabanci dizi izleyerek ve oyunlardan ogrendim ben suan b1 b2 civari biraz daha uste cikmak icin kelime bilgini arttirsan yeter gunluk yasamda kimse uzay bilimini konusmuyor zaten

mladamla

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Damla
Instagram
damladurden
kendi basinada belirli bi seviyeye getirebilirsin yabanci dizi izleyerek ve oyunlardan ogrendim ben suan b1 b2 civari biraz daha uste cikmak icin kelime bilgini arttirsan yeter gunluk yasamda kimse uzay bilimini konusmuyor zaten
Bende öyle düşünüyorum, kimse o kadar konuşma kurallarına uymuyor kendimi ifade edebileceğim şekilde ve insanları anlayabileceğim sekilde bilsem yeter

umut1214

80+
İlerde yurtdışına gitme planlarim var ve ingilizcem orta derecede ingilizceyi tam öğrenebileceğim bu eğitim veya bi yer(sanal ortamdan) nereler var hangi eğitim programları var? Ücretsiz olursa iyi olur. Teşekkürler.
kelime çalış hocam bunun dışında bu kelimelerle cümle kurmayı öğren ardından https://discord.gg/english bu dc sunucusunda mevcut bilgine göre b1-c1 vs şeklinde ayrılıyo gir kanallara insanlarla konuşmayı dene. zaten kanla girdinmi direk merhaba falan diye konuya gitriyolar sıcak kanlılar.

omer_34

80+ Silver
dizi film izle. bi yerde görmüştüm ve baya mantıklı gelmişti. 20şer dklık bi dizi belirle kendine, önce altyazı türkçe olacak şekilde izle, sonra aynı bölümü altyazıyı da ingilizce izleyip anlamaya çalış sonra da altyazıyı kapatıp ingilizce izlemeye çalış. her gün 1 saat böyle egzersiz yaparsan gerçekten güzel gelişme sağlarsın diye düşünüyorum

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,458
İsim
Olcay akbulut
Dualingoyu denedim sadece şimdi tekrardan indiricem bir şans daha verip daha çok odaklanıcam
Mesaj otomatik birleştirildi:

o ne öyle
hocam duolingonun başları çok kolay ileri seviyesi harbi zorluyor, duolingo zaten konuşmadan çok kelime hafızası için iyi oluyor

w4da

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
128
İsim
Fatih Dinçer
hocam duolingonun başları çok kolay ileri seviyesi harbi zorluyor, duolingo zaten konuşmadan çok kelime hafızası için iyi oluyor
ben sevmiyorum duolingo ya bi yere ( the ) yazmadim diye yanlis diyo boyle sacma seyler yapiyo ondan sevmiyorum

newaziz

80+ Bronze
Okuldan aldığım eğitim ile yani Orta dediğime bakma

Evde nelerle geliştirebilirim

O uygulamaların pek geliştirdiğini hissetmedim. Soru soruyo cevaplıyosun
Hocam evde çalışacaksan soru cevapla video izlemekle olmaz. Not tutman lazım. pratik yapman lazım. 2 video izlemekle olmuyor maalesef (tecrübe ile sabit)

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,458
İsim
Olcay akbulut
ben sevmiyorum duolingo ya bi yere ( the ) yazmadim diye yanlis diyo boyle sacma seyler yapiyo ondan sevmiyorum
hocam benide sinir ediyorda kalıpları öğrenmek için iyi bence idealist bi uygulama

Hocam evde çalışacaksan soru cevapla video izlemekle olmaz. Not tutman lazım. pratik yapman lazım. 2 video izlemekle olmuyor maalesef (tecrübe ile sabit)
teoride öğrenmenin yanına bide arkadaşlarda eklenmeli bence ben bi süre yabancı serverlarda oynadım oyunları yaza yaza ingilizcem gelişti
film dizi fln demicem anime izlediğim için ingilizce değil japonca öğrendim onii chan diye fln geziom evde :kekw:

mladamla

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Damla
Instagram
damladurden
Dualingo bana neden yanlış yaptığımı söylemiyo mesela nasıl çözeceğimi de söylemiyo o yüzden öğretmesi biraz zor gibi

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,265
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
Çok fazla okuman lazım çok fazla dinlemen lazım. Neyle hayatını İngilizce üzerine kurman lazım. Konuşmayı ve yazmayı uzun süre kaliteli bir kursa gitmeden c1 yapmak imkansız gibi bir şey. Aç YouTube dan ielts speakingleri izle. Adamlar senden sık kullanılmayan İdiomları kullanmanı bekliyor konuşmanda. Bazı manyaklar nativelerden daha güzel konuşuyor kekskekelel. B1-b2 den c1e gelmek kolay falan değil. Filmleri izleyebiliyosan günlük okumalar yapabiliyosan b2sin. Kendi çabanla oraha rahat gelirsin. Okumayı c1 romanlarla yaparsın. Diğer skilleri ben de yapamadım c1 yapana sormak lazım.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,458
İsim
Olcay akbulut
Dualingo bana neden yanlış yaptığımı söylemiyo mesela nasıl çözeceğimi de söylemiyo o yüzden öğretmesi biraz zor gibi
hocam yanlışları gösteriyor zaten doğru sırasını gösteriyor yanlış yapınca, ama daha kapsamlı açıklamalar için duolingo forumu kullanabilirsiniz

Top Bottom