Neler Yeni

Yurtdışına Çıkmak İçin İngilizce Nereden Öğrenirim?

Froggremann

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
Mete Can YAŞAR
Güncel olarak eğitimim yanında ingilizce konusunda da kendimi geliştirmeye çalışıyorum ve ingilizce kitaplar okuyup podcastler dinlemek aşırı işe yarıyor. Sadece okuldaki eğitime bakma okulun özel bir kurum değilse inan pek bişey bilmiyorsun ingilizce olarak. Bu işler için appler var olmasına karşın ama hocaları da denemen ve ailenle istişare edip bir eğitim alman en iyisi olacaktır şahsen. Ortaokulda özel okul eğitimi alıp c1 seviyesine kadar eğitim alsam da lisede hayli bir geriledi ve en son test amaçlı yazdığım yazıda b1 çıktım ordan hesap edebilirsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam yanlışları gösteriyor zaten doğru sırasını gösteriyor yanlış yapınca, ama daha kapsamlı açıklamalar için duolingo forumu kullanabilirsiniz
dualingo dediğin app a2 b1 max verdiği eğitim aklında bulunsun

Güncel olarak eğitimim yanında ingilizce konusunda da kendimi geliştirmeye çalışıyorum ve ingilizce kitaplar okuyup podcastler dinlemek aşırı işe yarıyor. Sadece okuldaki eğitime bakma okulun özel bir kurum değilse inan pek bişey bilmiyorsun ingilizce olarak. Bu işler için appler var olmasına karşın ama hocaları da denemen ve ailenle istişare edip bir eğitim alman en iyisi olacaktır şahsen. Ortaokulda özel okul eğitimi alıp c1 seviyesine kadar eğitim alsam da lisede hayli bir geriledi ve en son test amaçlı yazdığım yazıda b1 çıktım ordan hesap edebilirsin

yanlış yazmışım b1 b2 aralığındayım seviye olarak

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,407
İsim
Olcay akbulut

yanlış yazmışım b1 b2 aralığındayım seviye olarak
hocam bende duolingo advanced yapıyor demiyorum zaten ancak günde 5 10 dk kullanmanın yararı oluyor. Ki önceki mesajlarımı okursan sadece duolingo önermedim

Froggremann

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
Mete Can YAŞAR
hocam bende duolingo advanced yapıyor demiyorum zaten ancak günde 5 10 dk kullanmanın yararı oluyor. Ki önceki mesajlarımı okursan sadece duolingo önermedim
anlıyorum hocam kelime haznesi için okey ama desteklemesi lazım sadece belirttiğim bu ama desteklemek için dediğiniz gibi hoş bi uygulama

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
ben sevmiyorum duolingo ya bi yere ( the ) yazmadim diye yanlis diyo boyle sacma seyler yapiyo ondan sevmiyorum

"The" kullanmayı sevmediysen Türkçe'den devam edebilirsin. Hiç İng. ile yorma kendini çünkü İng.'de "the" diye bir gerçek var.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,407
İsim
Olcay akbulut
anlıyorum hocam kelime haznesi için okey ama desteklemesi lazım sadece belirttiğim bu ama desteklemek için dediğiniz gibi hoş bi uygulama
duolingo biraz vakit geçirme uygulaması gibi zaten, mesela tualette tiktok izleyeceğine duolingo gir vs

"The" kullanmayı sevmediysen Türkçe'den devam edebilirsin. Hiç İng. ile yorma kendini.
OASIDHJGOISDJGHIOASFDJ adam the kullanamyı unuttu diye trip yedi :kekw: :kekw: :kekw:

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
duolingo biraz vakit geçirme uygulaması gibi zaten, mesela tualette tiktok izleyeceğine duolingo gir vs

OASIDHJGOISDJGHIOASFDJ adam the kullanamyı unuttu diye trip yedi :kekw: :kekw: :kekw:
Triple nasıl bağ kurduğunuzu anlamadım. Her dilin kendince gereklilikleri var var. İng'de temel şylerin başında "the, a/an ve -ler/lar" geliyor. Bunlar olmadan da kafasına göre doğru ingilizce konuşamaz.

Froggremann

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
Mete Can YAŞAR

doğru diyorsunuz hocam mantıklı

w4da

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
128
İsim
Fatih Dinçer
"The" kullanmayı sevmediysen Türkçe'den devam edebilirsin. Hiç İng. ile yorma kendini çünkü İng.'de "the" diye bir gerçek var.
ing gayet iyi biliyorum kardesim duolingoyu bi kere indir ne demek istedigimi anlayacaksin tek bildigin sey gramer burda artistlik yapiyorsun.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,407
İsim
Olcay akbulut
Triple nasıl bağ kurduğunuzu anlamadım. Her dilin kendince gereklilikleri var var. İng'de temel şylerin başında "the, a/an ve -ler/lar" geliyor. Bunlar olmadan da kafasına göre doğru ingilizce konuşamaz.
hocam dediğiniz şeyleri yabancılar bile takmıyor bu kadar kasmanın manası yok :D kaç tane yabancı arkadaşım var biri bile neden the a/an kullanmıyorsun vs demiyor :D

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
kendi basinada belirli bi seviyeye getirebilirsin yabanci dizi izleyerek ve oyunlardan ogrendim ben suan b1 b2 civari biraz daha uste cikmak icin kelime bilgini arttirsan yeter gunluk yasamda kimse uzay bilimini konusmuyor zaten
ing gayet iyi biliyorum kardesim duolingoyu bi kere indir ne demek istedigimi anlayacaksin tek bildigin sey gramer burda artistlik yapiyorsun.

Çoluk çocuğa fazla zaman ayırdık doğru. Daha fazla zaman ayıramayacağım. 2 komut verince kendinizi ing. konuşuyor sanıyorsunuz :))

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
hocam dediğiniz şeyleri yabancılar bile takmıyor bu kadar kasmanın manası yok :D kaç tane yabancı arkadaşım var biri bile neden the a/an kullanmıyorsun vs demiyor :D

Yabancı sana neden bunu kullanmıyorsun veya bu nasıl konuşma demez, (oyunlarda falan deli etmediysen birini, yoksa söver ingilizcene :) ) nasıl sen bir turist, Türkçe konuşmaya çalıştığında ne kadar devrik, bu nasıl saçma cümle yapısı demeyeceğin gibi. Olanı olduğu gibi kabul eder insanlar genel olarak.

Zaten iyi İngilizce konuşmak için önemli olan basit/hızlı/doğru konuşma. 32 bağ ile cümleyi extreme yapmak iyi ing. demek değil. Burda "x" 'ler takmıyor boşverin demenin doğru olmadığını vurgulamak istedim. Bir dil öğrenmeye karar veriyorsan önce temelini doğru kurman gerekiyor. Ben de bu konuda çok çektim, bu yüzden uyarıyorum. Ben bunu böyle öğreneyim sonra düzeltirim dediğim şeyleri, düzeltmek hiç de o kadar kolay olmuyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
983,073
Üyeler
155,513
Son üye
Mehmet35.
Top Bottom