Neler Yeni

İTOPYA dolandırıcıdır ? Mağdur olmamak için alışveriş yapmayınız ?

euro

80+ Bronze
aslında suc sende tecrüben yok bilgin yok neden gidip hazır sistem alıyorsun hazır sistemler kalitesiz ürünlerden meydana gelir böylelikle millete hazır sistem itelerler bir an önce elimizden cıksın hesabı. mesela RTX 4060 128 bit lik gibi sacma bir ekran kartı. yada ne bilim ddr5 sisteme 16 gb ram koymaları yada ne bilim asçma sapan düsük anakartları koymaları bunlar hazır sistem icin ideal pc den anlamıyorsan anında kazıklanırsın örneği sahibindendeki ikinci eldeki hazır sistemler gibi herkes satmaya calısıyor. tecrübeniz yoksa forumlardan güvenilir yüksek sistem kullanan kişilerden fikirler alın. HAZIR SISTEMLERDEN uzak durun. itopyadan alısveris yapmıyorum fiyatları bana pahalı geliyor.
Gördüğüm en saçma yorum olabilir. Zeki arkadaşım arkadaş belki ailesini 2. El sistem toplamaya ikna edemedi. Belkide kendi ikinci el almak istemedi. Tek tek toplarsa çok daha pahalı oluyor. Hazır almayıp ne yapsın bu adam? Sizin bu zihniyetden kurtulmanız gerek. Müşteriyi suçlu yaptınız hemen. Sen ürün satiyorsan garanti veriyorsan arkasında durmak zorundasın

Light

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
299
İsim
Arda Yıldırım
Bilgisizliğimden soruyorum iade yapılamaması çok normal değil mi? Sonuçta sistemi kurmak için sıfır ürünler kullanılıyor siz sipariş verdikten sonra iptal etseniz dahi o sıfır kullanılan ürünler 2.el durumuna düşmüş olmuyor mu? Satıcı mağdur duruma düştüğünden dolayıdır belki böyle bir politika izlemeleri.

slm.ycl02

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,073
İsim
Selim
Bilgisizliğimden soruyorum iade yapılamaması çok normal değil mi? Sonuçta sistemi kurmak için sıfır ürünler kullanılıyor siz sipariş verdikten sonra iptal etseniz dahi o sıfır kullanılan ürünler 2.el durumuna düşmüş olmuyor mu? Satıcı mağdur duruma düştüğünden dolayıdır belki böyle bir politika izlemeleri.
Aynı gün içinde kısmını anlamadım ne kadar süre geçiyor? Dediğiniz doğru 2. el durumuna düşer. Sorunlu olmadığı sürece keyfi iade yapılmaz sorunlu olsa da yapamazsin diye biliyorum emin olmamakla birlikte sorunlu parça sıfırıyla değiştirilir.

furkan salih

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
148
İsim
furkan yavuz
Arkadaşlar özellikle belirtmek istiyorum. Satıcının mağdur olma durumu yok burada. Ürünü sipariş verildiğinde aynı saat içerisinde iptal etmek istedim. Yani ürün ortada bile yok. İptal sebebimde değişiklik yapmak istemem.Gayet doğal değil mi ? Peki onlar ne dedi . Onlar ürünü iptal edemediklerini sistemin kabul etmediğini hazırlanıp bana kargo yapılıp kargo bana ulasınca geri iade etmem gerektigini ilettiler.Müşteri hizmetleri telefonda boyle soyledi bizde saçma olsada tamam dedik inandık. Şimdi İlginçtirki pazar akşam üstü verdiğim sipariş pazartesi oglenden sonra kargoya verildi. Bu sabah elime ulastı. Ürüne dokunmadan iade etmek istedim musteri temsilcisinin soyledigi gibi fakat iade hakkımın olmadıgını kod vermeyecekleri hazır sistem olduklarını soylediler.
1. dolandırıcılar
2.si dün fiyatlarında 1000 TL indirim yapmıslar herhalde 1000 TL daha ucuza almayım diye iade kabul etmiyorlar. İnanın parası umrumda değil ama zorla istemedigim sekilde urunu almıs oldum daha sipariş verdigim saat icerisinde ozellestirme yada degisiklik yapma hakkı tanısalar boyle olmayacaktı.

Bu surecte yukarıda yorumlarda beni suclu dusunen varsa hala vicdanıyla basbasa bırakıyorum onları.

Ayrıca farkını verip özelleştirme yapabilirim dememe rağmen bile ona dahi tamam demediler. Kutusunu dahi açmadığım bir urun. Burada satıcı asla mağdur değil fahiş fiyat ile , yanlıs sipariş ile olusturulmus sistemi zorla bilakis yanlıs yonlendirerek tarafıma sattılar.
2. el 4-5 altına koyar satarım sorun değil. Ama aynı şey kendi başınıza gelse bu şekilde yaklaşımınız olur muydu merak ediyorum..
Gerekli yerlere şikayet olusturuldu sonuc alır yada almam ama her turlu zamandan gidecek.
Konuyu açmakta 2 amacım var.
1.Abdullah beyi severim yıllardır takip ederim. Bu tarz bir firma ile iş birliği yapıyor . Biz takipçileri mağdur oluyor. Kesinlikle Abdullah bey ile uzaktan yakından alakası yok konunun ama samimiyetine istinaden onun müdahale etmesi durumu çözer diye ümit ediyorum.İlgilensede ilgilenmesede kendisini severim boyle bir zorunlulugu yok sonucta.
2.Benim gibi birileri alışveriş yaparsa nasıl iğrenç sahtekar bir firma olduklarını bilerek alışverişlerini yapmasınlar mağdur olmasınlar

Rilroalpt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
711
İsim
Eren Emirhan Tuner
Instagram
eren.emirhan_tuner
Steam
rilro59
Twitter
rilroalpt
Discord
Ril/Eren#2440
Reis şöyle bir sorum olacak, ekran kartını 2. El almak istesem nelere dikkat etmemi isterdin , çünkü aşırı uzuc fiyatına satanlar var, sen aldığında aynı 0 gibi fps ler veriyormuydu?

Örn:
verdigi frekans değişmediği sürece fps değişmez

MamiKK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
969
İsim
Muhammed
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartı, AnaKart, İşlemci
Arkadaşlar konunun aslı burası
Kısaca
Pazartesi sipariş verdim .Konfigirasyon kısmında değişiklik yapmak istediğim için siparişi. Aynı saatinde ürünü iade değişim denedim olmadı .Müşteri hizmetleri ürün size gelsin gelince iade eder yenisini söylersiniz dedi .Bugün ürünü kapıma bırakmışlar gelir gelmez aradım iade olmayacağını hazır sistemlerde iade yok dediler tüm ısrarlarıma rağmen nereye şikayet ederseniz edin .iade almıyoruz dediler bu firmayı hala burada savunan varsa insafsız ve art niyetlidir .
Savcılık ve tüketici hakem heyetine şikayette bulunuyorum .Fakat severek takip ettiğim onların sistemlerine iş birliği yapan donanım arşivi kurucusu Abdullah bey den bu konu için yardımcı olmasını sizlerin önünde rica ediyorum .
Bu kadar sahtekar bir firma olamaz zorla istemeye istemye 3 günde kapıma bırakıp ürünü almamakta ısrar ediyorlar .Değişiöde yapmıyorlar .
Kanka bence burdan alışveriş yapman bile hata, fiyatları diğer yerlere göre daha pahalı özellikle hazır sistemler.
Atıyorum 4060lı sistemi başkaları 1 e veriyorsa itopya 1.5 a veriyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Mehmet Hak
Ben bu mağazayı bu kadar övenleri anlamıyorum, piyasaya göre ucuzda değil ? Bir sürü şikayeti olan konusuda var ? Vade farksız taksit bile yapmıyorlar? Hangi özellikleri hoşunuza gidiyor ?

Nevfel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
188
İsim
Turhan Işık
Arkadaşlar özellikle belirtmek istiyorum. Satıcının mağdur olma durumu yok burada. Ürünü sipariş verildiğinde aynı saat içerisinde iptal etmek istedim. Yani ürün ortada bile yok. İptal sebebimde değişiklik yapmak istemem.Gayet doğal değil mi ? Peki onlar ne dedi . Onlar ürünü iptal edemediklerini sistemin kabul etmediğini hazırlanıp bana kargo yapılıp kargo bana ulasınca geri iade etmem gerektigini ilettiler.Müşteri hizmetleri telefonda boyle soyledi bizde saçma olsada tamam dedik inandık. Şimdi İlginçtirki pazar akşam üstü verdiğim sipariş pazartesi oglenden sonra kargoya verildi. Bu sabah elime ulastı. Ürüne dokunmadan iade etmek istedim musteri temsilcisinin soyledigi gibi fakat iade hakkımın olmadıgını kod vermeyecekleri hazır sistem olduklarını soylediler.
1. dolandırıcılar
2.si dün fiyatlarında 1000 TL indirim yapmıslar herhalde 1000 TL daha ucuza almayım diye iade kabul etmiyorlar. İnanın parası umrumda değil ama zorla istemedigim sekilde urunu almıs oldum daha sipariş verdigim saat icerisinde ozellestirme yada degisiklik yapma hakkı tanısalar boyle olmayacaktı.

Bu surecte yukarıda yorumlarda beni suclu dusunen varsa hala vicdanıyla basbasa bırakıyorum onları.
Haklı olduğunuz taraf var, ama oradaki müşteri temsilcisinin hatası firmayı dolandırıcı da yapmaz.

Değiştirmek istediğiniz parçaları kendiniz alıp takabilirsiniz işten anlıyorsanız. Çıkan parçaları da ufak bir zararla elden çıkarırsınız.

Ama yok ben bunu iade edeceğim diyorsanız hakem heyeti sizi haklı bulacaktır zaten.

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,692
İsim
Eren Güven
Daha sistem montajlanmadan önce iade etmek istemiş

asko56

80+ Bronze
Donanım haber formunda milyon defa söylemişimdir artık burdada replay olarak agzımdan düşürmeyecegim kelime itopyadan sistem alınmaz

bunun adı net dolandırıcılık sen firma olarak kullanıcı ürünü teslim almadan iade istedigi halde sen iade almayıp üstüne kullanıcıya sistem geldiginde iade edersiniz deyip sonra hazır sistem iade almıyoruz demek direk alenen dolandırıcılıktır.

Kardeşim direk bunları mahkemeye ver gerekli her davayı aç.

furkan salih

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
148
İsim
furkan yavuz
Haklı olduğunuz taraf var, ama oradaki müşteri temsilcisinin hatası firmayı dolandırıcı da yapmaz.

Değiştirmek istediğiniz parçaları kendiniz alıp takabilirsiniz işten anlıyorsanız. Çıkan parçaları da ufak bir zararla elden çıkarırsınız.

Ama yok ben bunu iade edeceğim diyorsanız hakem heyeti sizi haklı bulacaktır zaten.
Firma net dolandırıcıdır. Şuanda sipariş verdiğinizde onay sürecinden iptal seçeneği açılmıyorsa. İade edileceği zaman ürün iade butonu yoksa. Bunu bilerek yapmıyorlar mı sizce ? Art niyet yok mudur burada ?

Ürün sadece sipariş edildiğinde 1 gün boyunda onayda durdu. O sırada iptal etme seçeneği yada değşitir seçeneği olsa kimse mağdur olmazdı değil mi burada art niyet yokta ne var acaba ?

Bunları bilsem alırmıydım asla. Amozon gibi ,trendyol gibi ,hepsiburada gibi , incehesap gibi normal güvenilir bir site sanmıstım.Beylikdüzü mağzasına gidip kasayı kafalarına fırlatmak lazımda haklıyken haksıza düşmek var. Israrla firmayı savunanlar için ise umarım beteri başınıza gelmez.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Donanım haber formunda milyon defa söylemişimdir artık burdada replay olarak agzımdan düşürmeyecegim kelime itopyadan sistem alınmaz

bunun adı net dolandırıcılık sen firma olarak kullanıcı ürünü teslim almadan iade istedigi halde sen iade almayıp üstüne kullanıcıya sistem geldiginde iade edersiniz deyip sonra hazır sistem iade almıyoruz demek direk alenen dolandırıcılıktır.

Kardeşim direk bunları mahkemeye ver gerekli her davayı aç.
Her harfine kelimesine noktasına katılıyorum yaşadığım süreç budur. Teşekkürler anlayışınıza

@itopya.com kendilerine de pazartesi günü forum üzerinden mesaj attım. Burada konuyuda görürler tek bir cevap verebilecekler mi ? Utanmadan bir de satış yapıyorlar insanlara . Yazık sizlere

Müşteri hizmetleri ile telefonda mı konuştunuz? Eger öyle yaptıysanız kaydediliyor yani şikayet edebilirsiniz. Kanıtınız var. Abdullah abinin yapabileceği bir şey olduğunu sanmıyorum. Geçmiş olsun.
Evet pazar, pazartesi ve bugünün konuşmaları ile Tüketici hakem heyetine şikayet edildi. 1-2 saate de savcılığa suç duyurusunda bulunacağım.
Böyle saçma bir süreç ile uğraştırdıkları için ayrıca tiksindim bu firmadan bu süreçte cihazi kullanamayacak olmam kaybettiğim zaman vb. söylenecek çok şey var

Son düzenleme:

Light

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
299
İsim
Arda Yıldırım
1. dolandırıcılar

Ayrıca farkını verip özelleştirme yapabilirim dememe rağmen bile ona dahi tamam demediler. Kutusunu dahi açmadığım bir urun. Burada satıcı asla mağdur değil fahiş fiyat ile , yanlıs sipariş ile olusturulmus sistemi zorla bilakis yanlıs yonlendirerek tarafıma sattılar.
2. el 4-5 altına koyar satarım sorun değil. Ama aynı şey kendi başınıza gelse bu şekilde yaklaşımınız olur muydu merak ediyorum..
Gerekli yerlere şikayet olusturuldu sonuc alır yada almam ama her turlu zamandan gidecek.
Konuyu açmakta 2 amacım var.
1.Abdullah beyi severim yıllardır takip ederim. Bu tarz bir firma ile iş birliği yapıyor . Biz takipçileri mağdur oluyor. Kesinlikle Abdullah bey ile uzaktan yakından alakası yok konunun ama samimiyetine istinaden onun müdahale etmesi durumu çözer diye ümit ediyorum.İlgilensede ilgilenmesede kendisini severim boyle bir zorunlulugu yok sonucta.
2.Benim gibi birileri alışveriş yaparsa nasıl iğrenç sahtekar bir firma olduklarını bilerek alışverişlerini yapmasınlar mağdur olmasınlar
Geçmiş olsun dost, satıcı iade süreci hakkında bilgi vermediyse tamamen hatalıymış evet.

furkan salih

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
148
İsim
furkan yavuz
@Abdullah Hacıgül yeterse gücü yeter. Yoksa daha çok bizim üstemizden 3-5 kuruş kazanıp ,kandırırlar. Sonuçta bende bu firmadan ürün aldıysam fenomen ve @Abdullah Hacıgül sevdiğimiz kişilere olan sonsuz itimadımızdan aldık. Sorumluluğu var diyerek söylemiyorum ama herkes sevdiği takip ettiği kişinin fikirlerine istinaden güvenle alışveriş yapıyor. Firmanın bu kadar art niyetli olması üzücü.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,922
Üyeler
140,725
Son üye
Lusifelo
Top Bottom