Neler Yeni

Sabahlıyorum Yorgun uyanıyorum bir çözümü var mıdır ?

ruaF1912

80+ Bronze
Hocam psikologa gittiğinde dertlerin azalmıyor, sadece karşındaki insana dertlerini anlatıyorsun, O psikolog da seni psikiyatri ye gönderip ordaki doktorun sana Xanax/Lustral türevi yazıp yollacak seni evine. Antidepresan ilaçlar insanı, uyutuyor. Robotlaştırıyor, Birazcık Serotonin sargılatır, sen sanırsın ki mutluyum, oysa bağımlı bir robot oldun, hayırlı olsun. Tüm olay sende bitiyor kısaca. Onlar seni, senden iyi tanımıyorlar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Bilal Yüksel
Hayatım boyunca hiç bir derdimi bırak arkadaşlarıma ailme dahi açmadım insan bir süre sonra bağışıklık kazanıyor bilemiyorum belki benim gamsızlığımdır :D Bu durumlarda buz gibi bir duşa girerim çıkınca derdini seveyim Mehmet derim bi restart atarım ve kafam rahatlar sonrasında sorunun çözümüyle ilgili daha sağlıklı düşünebiliyorsun, tavsiye ederim :D
deneyeceğim teşekkürler

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,903
İsim
Sarp Yılmaz
Sabahlıyorum ama güne dinç uyanamıyorum yani ne yapmalıyım uykumu gidermek veya 2 saat uyku ile dinç kalmak için ?
konuyu takipteyim belki bir sonuç çıkar sürekli zombi gibi kalkıyorum.

Fatih Sultan Terim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,068
İsim
Oozdmrsm
Ben yorgun hissettiğim zaman soğuk acı kahve içip 20 dakika uyuyorum. Sonra bi enerji patlaması falan oluyor vücutta. Tabi kişiden kişiye değişir bu durum. İşe yarayacağını düşünüyorsan bu dediğimi dene bi

Edit:Sürekli yapmanızı tavsiye etmem bu arada.kaş yapıcam derken göz çıkartmayın. En güzeli aslında uyuyamasanda yataktan kalkmamak.

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,347
İsim
Mehmet Aslan
konuyu takipteyim belki bir sonuç çıkar sürekli zombi gibi kalkıyorum.
hocam yorgun kalkmanızın sebebi gece ayakta kalmanız olabilir. Beynin uykudan en iyi şekilde verim aldığı saatler var. Gece 22-02 saatleri uykunun ev verimli saatleri uyku saatinizi bu aralıklara göre ayarlayın ve erken kalkın. Duş alma alışkanlığınız varsa mümkün olduğu sürece soğuk su ile duşunuzu alın. Yorgun kalkmamızın bir diğer sebebi de şehir yaşamı , çoğu kişide aynı sorun var gündelik hayatta o kadar çok şeye maaruz kalıyoruz (gazlar olsun, radyasyon olsun) ki bu da uyku kalitesine etki ediyor. Köye gittiğimde bunu bizzat deneyimledim köyde mesela 4 saat uyusam bütün gün çalışsam bile yorulmuyorum o kadar enerjim oluyor, çünkü havası temiz. Söylediğim yöntemleri yaparsanız belki bir nebze olsa da uykunuzun kalitesi artabilir. Sonuçta sürekli köy havası alamıyoruz :D

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,903
İsim
Sarp Yılmaz
yaş ilerledikçe bu dertlerin ne kadar gereksiz olduğunu anlıyorsun hocam inan bana. İleride hatırlayıp ben bunlara mı üzülmüşüm diyip güleceksin. Okuyorsan okulana önem ver boştaysan bir işe gir paranı kazan , o ilk paranı kazandığın anki mutluluk her şeyi değiştiriyor. Bu yaşta yaşadıkların gayet normal her genç gibi, mesele bunu atlatabilmekte.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir kaç sene sonra kafan evrim geçirmiş gibi olacak hayatı tadınca. Kendini yetişkin gibi hissedeceksin.
hocam haklısın eyvallah da ben 21 yaşındayım ve iş de çalışıyorum okulumu da bu sene inşallah başlicam ama çok
hocam yorgun kalkmanızın sebebi gece ayakta kalmanız olabilir. Beynin uykudan en iyi şekilde verim aldığı saatler var. Gece 22-02 saatleri uykunun ev verimli saatleri uyku saatinizi bu aralıklara göre ayarlayın ve erken kalkın. Duş alma alışkanlığınız varsa mümkün olduğu sürece soğuk su ile duşunuzu alın. Yorgun kalkmamızın bir diğer sebebi de şehir yaşamı , çoğu kişide aynı sorun var gündelik hayatta o kadar çok şeye maaruz kalıyoruz (gazlar olsun, radyasyon olsun) ki bu da uyku kalitesine etki ediyor. Köye gittiğimde bunu bizzat deneyimledim köyde mesela 4 saat uyusam bütün gün çalışsam bile yorulmuyorum o kadar enerjim oluyor, çünkü havası temiz. Söylediğim yöntemleri yaparsanız belki bir nebze olsa da uykunuzun kalitesi artabilir. Sonuçta sürekli köy havası alamıyoruz :D
dediğin şeyler olabilir ayrica benim D vitaminim baya rezil seviyelerdeymiş :( zamanında test ettirmiştim

haklısın hocam zaten tek üzüldügüm konu o degil psikolojik olarak travmalarım var başka konularla ilgili, yakın bi arkadaşımızı kaybettik 19 yaşındayken hani başka problemlerimiz de var bunlardan dolayı bi çıkış yolu bulmaya çalışıyorum psikologa gitmek istiyorum fiyatları 2000den aşşağıda değil zaten güncel bi borcum var üstüne psikologa para vermek hepten cebimi yakar bilemiyorum kısacası

kuryeyim part time çalışıyorum aynı zamanda açıköğretim üni okuyorum arkadaş çevrem mahalledeki arkadaşlarım ama ne kadar kalabalık olsak da 3 4 insana güveniyorum onlara da derdimi açsam takmıyolar bile
Hocam çevren iyi değilse, senin iyi olman zor, çünkü araştırmalara göre bulunduğun ortamdaki kişilerin ortalaması sensin, sana tavsiyem daha seviyeli, açık görüşlü insanlarla takılmaya çalışman, mesela ben mahalle arkadaşlarımdan kurtulana kadar, arkadaş ortamında genel kültür sorularının sorulduğunu bilmiyordum, şimdi dünyanın en kalabalık şehri neresi niye tartışıyırouz xsaldkasdas

Hocam çevren iyi değilse, senin iyi olman zor, çünkü araştırmalara göre bulunduğun ortamdaki kişilerin ortalaması sensin, sana tavsiyem daha seviyeli, açık görüşlü insanlarla takılmaya çalışman, mesela ben mahalle arkadaşlarımdan kurtulana kadar, arkadaş ortamında genel kültür sorularının sorulduğunu bilmiyordum, şimdi dünyanın en kalabalık şehri neresi niye tartışıyırouz xsaldkasdas
O bana faydası olmayan kişileri de rehberden tek tek sildim, ve bundan keyif aldım, şu an rehberimde bulunan kişiler benden zeki kişiler, benden zeki olmayanları sildim bana katkıları olmucak diye (zaten şu ana kadar olmadı da). Gibi'de böyle bir sahne vardı mesela o her şeyi anlatıyor, Mehmet, tüküriyim Mehmet'e, öyle duruyor listede, sil, next !

neverider

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Kaan akan
Sabahlıyorum ama güne dinç uyanamıyorum yani ne yapmalıyım uykumu gidermek veya 2 saat uyku ile dinç kalmak için ?
Selamlar hocam ben üni 2.sınıfım 5 gün doluyum 5 gün derslerim 8.30da yaklaşık bünye kendi kendine alıştı 7 8 aydır 4 5 gibi yatıp sabah 7.20 7.40 arası kalkmış oluyorum eve gitsemde durum değişmiyor ilk 1 2 ay sıkıntı çekiyordum artık alıştım yurtta kalıyorum hani belki yardımım dokunur. Emin değilim günlük rutin sabah kahvaltıda 2 kek 1 çay öğlen yemek üstüne 1 çikolata her yere yürüyorum min 15000 adım akşama vücut halsizleşiyo normal olarak akşam yemeği, üstüne şekerli şeyler tüketip yolumu bulmaya çalışıyorum. Sabah uyanınca çok kötü ama dışarı çıkınca toparlıyorum gün boyu sıfır sıkıntı sadece akşam gece çok yorgun oluyorum ama ne yaparsam yapayım uyuyamıyorum normalde önermezler ama bence yatmadan çok sıkıcı videolar izle beyin ve gözler yorulunca uyku geliyo

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Burak yılmaz
Hocam psikologa gittiğinde dertlerin azalmıyor, sadece karşındaki insana dertlerini anlatıyorsun, O psikolog da seni psikiyatri ye gönderip ordaki doktorun sana Xanax/Lustral türevi yazıp yollacak seni evine. Antidepresan ilaçlar insanı, uyutuyor. Robotlaştırıyor, Birazcık Serotonin sargılatır, sen sanırsın ki mutluyum, oysa bağımlı bir robot oldun, hayırlı olsun. Tüm olay sende bitiyor kısaca. Onlar seni, senden iyi tanımıyorlar.
psikologa gittim seans başı 1200 istedi 1 gün gittim sonra bu karı bana yardım etmedi sadece dinledi tedavi önerdi bir şey yapmadı

O bana faydası olmayan kişileri de rehberden tek tek sildim, ve bundan keyif aldım, şu an rehberimde bulunan kişiler benden zeki kişiler, benden zeki olmayanları sildim bana katkıları olmucak diye (zaten şu ana kadar olmadı da). Gibi'de böyle bir sahne vardı mesela o her şeyi anlatıyor, Mehmet, tüküriyim Mehmet'e, öyle duruyor listede, sil, next !
Bir Yandanda şöyle şöylim insanların kişiliği değişir gerçekten işe yaramayan ve eğlendiğin ve sevdiğin arkadaşların varsa silmen gerçekten saçma ama gerçekten bir şeye yaramıyorlarsa gülmüyorsan mutlu olmuyorsan silebilirsin. mesela benim zeki arkadaşlarım var adamlar yaklaşmıyor bana diyorum şu fiziği çöz adam sınıfına geçiyor umursamıyor ama selam versem aleyküm selam der geçer birazda kişilikle alakalı hocam ya mesela bir zeki arkadaşım daha var çok efendi bütün anlamadığım şeyleri cevaplar .)

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,474
İsim
oğuzhan ege
valla bende 8 saat çalışıyorum izinli olduğumda ful sabahlıyorum işe giderken yarım ölçek prewoukot alıyorum ne yorgunluk kalıyor ne uyku :D

Top Bottom