Neler Yeni

Ayağım kırılmış ne yapmalıyım

Mersocu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Batuhan Çalık
Arkadaşlar selam, Acil ayağımın kırıldığını söyledi. Yarın ortapediye görüneceğim. Röntgeni pek anlayamadım, tehlikeli bir durum var mı? iyileşmesi kaç hafta sürer? Nelere dikkat etmeliyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler
teletip_1709449102688.png
teletip_1709449100546.png
teletip_1709449096423.png

miraqa99

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
510
İsim
Mirağa
fibula kemiğin kırılmış 3-4 hafta alçıda kalacak en az geçmiş olsun

Mersocu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Batuhan Çalık
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
fibula kemiğin kırılmış 3-4 hafta alçıda kalacak en az geçmiş olsun
Teşekkür ederim cevabın için, tehlikeli bir durum olur mu? eskisi gibi olabilir mi? Sözleşmeli askerlik yapmak istiyorum. Bir engel yaratmaz umarum.

miraqa99

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
510
İsim
Mirağa
ayağını kullanmamaya çalış ağırlık verme kesinlikle yoksa kötüleşir.
tehlikeli bir şey olarak gözükmüyor yinede ortopedi uzmanı görsün ama alçı şart. Askerlik olayı için bir bigim yok ne yazık ki.
iyleştikten sonra spor yaparak yavaş yavaş güçlendire bilirsin eskisi gibi olması için biraz zaman lazım

Dahası  
Reaksiyon skoru
177
İsim
Aslı
Arkadaşlar selam, Acil ayağımın kırıldığını söyledi. Yarın ortapediye görüneceğim. Röntgeni pek anlayamadım, tehlikeli bir durum var mı? iyileşmesi kaç hafta sürer? Nelere dikkat etmeliyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Ben ayağımı çok kötü burkmuştum doktor kırsan daha iyi demişti çünkü kırık iyileşip tutarsa fizik tedavi ile nerdeyse eski haline yakın olur ama ben fizik tedavi almama rağmen iki ağır eşya taşıyım hemen ağrı sızı o yüzden iyi bir doktordan sonra mutlaka alçı çıktıktan sonra fizik tedavi al ve ayak korseleri var tamamen iyileşene kadar onlardan tak ayak ağırlığını ve ani hareket yapmanı engeller ve son olarak beslenme önemli

Mersocu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Batuhan Çalık
ayağını kullanmamaya çalış ağırlık verme kesinlikle yoksa kötüleşir.
tehlikeli bir şey olarak gözükmüyor yinede ortopedi uzmanı görsün ama alçı şart. Askerlik olayı için bir bigim yok ne yazık ki.
iyleştikten sonra spor yaparak yavaş yavaş güçlendire bilirsin eskisi gibi olması için biraz zaman lazım
Teşekkür ederim

dexmete

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
409
İsim
Metehan
Doktora gidip alçıya aldırmalısın

Mersocu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Batuhan Çalık
Doktora gidip alçıya aldırmalısın
Acil alçıya aldı, yarın da ortapediye gideceğim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben ayağımı çok kötü burkmuştum doktor kırsan daha iyi demişti çünkü kırık iyileşip tutarsa fizik tedavi ile nerdeyse eski haline yakın olur ama ben fizik tedavi almama rağmen iki ağır eşya taşıyım hemen ağrı sızı o yüzden iyi bir doktordan sonra mutlaka alçı çıktıktan sonra fizik tedavi al ve ayak korseleri var tamamen iyileşene kadar onlardan tak ayak ağırlığını ve ani hareket yapmanı engeller ve son olarak beslenme önemli
Zamanımı bilgisayarda geçiyorum çoğunlukla, Ayağımın altına minder koydum. Bir zarar vermez değil mi?

dexmete

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
409
İsim
Metehan
Geçmiş olsun olabildiğince üzerine basıp zorlama. Doktorun dediği tarihten önce çıkartma. Kontrollerini aksatma. Ayağını yattığında belden aşağıda değil belden yukarıda tut yani ayağını yukarı doğru uzat. Ödem yapmasın ve şişkinlik oluşmasın.

Mersocu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Batuhan Çalık
Geçmiş olsun olabildiğince üzerine basıp zorlama. Doktorun dediği tarihten önce çıkartma. Kontrollerini aksatma. Ayağını yattığında belden aşağıda değil belden yukarıda tut yani ayağını yukarı doğru uzat. Ödem yapmasın ve şişkinlik oluşmasın.
Teşekkür ederim

Dahası  
Reaksiyon skoru
177
İsim
Aslı
Acil alçıya aldı, yarın da ortapediye gideceğim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Zamanımı bilgisayarda geçiyorum çoğunlukla, Ayağımın altına minder koydum. Bir zarar vermez değil mi?
Yok gelmez zaten ayağını biraz kalp hızandan yukarı tutman gerekli ki ödemi atasın .

Mersocu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Batuhan Çalık
Arkadaşlar ameliyatlık bir durum oluşur mu? kemik sanki sadece çıkmış gibi, yana kaymış gibi gözüküyor?

Top Bottom