Neler Yeni

Öneri SAHİBİNDEN PARAM GÜVENDE İLE DOLANDIRILIYORUM

palodayı

80+ Silver
Daha once hiç 2.el ne aldim ne sattım böyle konular görüncede bulasasim gelmiyor

Nevfel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
188
İsim
Turhan Işık
Hocam geçmiş olsun ben de mağdurum ve takipsizlik kararı gelmişti. Şimdi itiraz açtık ve iki hafta oldu.

Siber suçlar ve bazı tanıdık avukat, polis çevrem THH yaz demişti. THH’den de bir aydır haber/etkileşim yok.

Umarım en kısa zamanda hakkımız alınır. Adalet de yok, kendi adaletimizi de yaratamıyoruz. Kendi çabamızla bir şeyler yapsak içeri giren biz oluruz.
Adaletin burada yapabileceği bir şey de yok ki. Adamın üzerinde bir şey mi var ki paramızı kurtarsın. Gereksiz yere sistemi meşgul ediyoruz. Ben thh de yazdım. Bunları sosyal medyadan sıkıştırıp sistemi düzeltmelerini sağlayacağız. Yok öyle herşeyi mahkeme çözsün biz arada sakalımızı alıp kenara çekilelim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok kolay. Video çekimi ile program ile kargoya teslim edeceğiz. Alıcı ne geldiğini bilecek. İade de alıcı video çekerek sisteme yükleyecek satıcı malının geldiğini bilecek. Farklı bir şey mi geliyor taraflar bildirdiği anda kim haklıysa parasını sistem ödeyecek.

Tabii bu sistem içinden parça çalma gibi durumlarda işlemez. Hırsıza kapı çok. Bu durumda da en iyi delili sunana parası ödenecek. Atayım yargıya yargı hakim savcı uğraşsın sistem kilit.

IKeeqo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
125
İsim
İbrahim
Benim elimde sahibinde'nde satacağım 7 ürün var ben bunları nasıl rahat satıcam :/

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,217
İsim
ismail
Video çekimi dava vesaire sürekli peşinden koşmaya vaktim olmadığı için ikinci el muhabbetine hiç girmiyorum.İnsanı erken yaşlandırır bunlar.

firsatgamingx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,567
İsim
Cem Ayar
Instagram
firsatgamingx

Phoenixxx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
338
İsim
Erdem çay
Başından daha önce böyle bir olay geçmiş biri olarak altın değerindeki tavsiyeyi söylüyorum.

Sahibinden ile münakaşayı bırak. Onlar her zaman dolandırıcı tarafında oluyorlar.

Sahibinden hesabında alıcının adresi vs herşeyi mevcut.
Bir dilekçe örneği alıyorsun. Herşeyi ne uzun ne kısa baştan sona anlatıyorsun. Savcılığa veriyorsun. Görüntüsünüde dolandırıcıya atıyorsun sonra bekliyorsun bu kadar.
Ama kendini haklı çıkaracak detayları unutma ağırlık desi hatta kargocu tutanağı olsa mükemmel olurdu

Can...

80+ Platinum

TahinPekmez

80+ Silver
Sahibinden üzerinden bir anakart satışı yaptım.

Alıcı ******** anakartı aldı sonra iade başlatıp geriye boş kargo poşeti gönderdi.

Ben tüm aşamaları video çekerek göndermiştim.

Ama sahibinden tüm bu videoları görmesine rağmen, boş kargo poşetini görmesine rağmen, "sen suç duyurusu yap iadeyi tutanakla al biz adama parasını geri vericez sende mahkemelerde sürüneceksin" ile konuyu kapatmaya çalışmakta.

Ürün satış sözleşmesi 4.1.6'ıncı madde açık açık alıcının cayma hakkı olmamasına ve bana da wp mesajıyla keyfi iade ettiğini belirtmesine rağmen - bunları da sahibindene attım - sahibinden beni defalarca arayıp iade alıp tutanak tutmamı savcılığa gitmemi tavsiye ediyor!

4.1.6 "Alıcı", işbu sözleşme konusu ürünün satışının; "Satıcı"nın mesleki veya ticari amaçla hareket etmemesi nedeniyle 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun kapsamına girmediğini, dolayısıyla tüketici mevzuatındaki cayma hakkına sahip olmayacağını peşinen kabul ve taahhüt etmektedir.

Sadece bu madde üzerinden zaten her türlü video ile ürünü gönderdiğimi ispat etmeme rağmen, sahibinden maddeyi işletmiyor. Benim dolandırılmamı istiyor.

Ben gelen kargoyu iadeyi kabul etmiyorum şeklinden reddettim.

Sahibinden hakkında da suç duyurusu yapacağım. Dolandırıcıya kaptırdığım para umrumda değil. Nette zaten bu konuda çok konu dönüyor. Konuyu sosyal medyaya da taşıyacağım.

Ürün satmak isteyen herkesi de uyarıyorum. Sahibindene dolandırıcılar dadanmış durumda. Sakın tanımadığınız kimseye param güvende ilanıyla ürün satmayınız.
Benim arkadaşta işlemci satmıştı video çekerek. alıcı takarken pinleri eğmiş. pinler eğik diye geri yolladı. arkadaşta pinlerin düzgün olduğu videosunu sahibindene gönderdi. haklı bulundu, satış gerçekleşti. alıcı da paramı aldın işlemciyi geri gönder bari dedi. Yalan söylediği için göndermedi tabi. pinleri düzelttip başkasına sattı.

Enco

80+ Silver
Adaletin burada yapabileceği bir şey de yok ki. Adamın üzerinde bir şey mi var ki paramızı kurtarsın. Gereksiz yere sistemi meşgul ediyoruz. Ben thh de yazdım. Bunları sosyal medyadan sıkıştırıp sistemi düzeltmelerini sağlayacağız. Yok öyle herşeyi mahkeme çözsün biz arada sakalımızı alıp kenara çekilelim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok kolay. Video çekimi ile program ile kargoya teslim edeceğiz. Alıcı ne geldiğini bilecek. İade de alıcı video çekerek sisteme yükleyecek satıcı malının geldiğini bilecek. Farklı bir şey mi geliyor taraflar bildirdiği anda kim haklıysa parasını sistem ödeyecek.

Tabii bu sistem içinden parça çalma gibi durumlarda işlemez. Hırsıza kapı çok. Bu durumda da en iyi delili sunana parası ödenecek. Atayım yargıya yargı hakim savcı uğraşsın sistem kilit.
Ben fatura kesmişim, sıfır ürünler hep.

Nevfel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
188
İsim
Turhan Işık
Benim arkadaşta işlemci satmıştı video çekerek. alıcı takarken pinleri eğmiş. pinler eğik diye geri yolladı. arkadaşta pinlerin düzgün olduğu videosunu sahibindene gönderdi. haklı bulundu, satış gerçekleşti. alıcı da paramı aldın işlemciyi geri gönder bari dedi. Yalan söylediği için göndermedi tabi. pinleri düzelttip başkasına sattı.
Bende herşeyin videosunu attım ama adamlar hala bana git savcılığa ver diyor.

TahinPekmez

80+ Silver
Bende herşeyin videosunu attım ama adamlar hala bana git savcılığa ver diyor.
senin yapacagin durum, cimere bimere yazacaksin, savcılığa git ve sattığın kisiyide savcılığa gittiğine dair çıktınin görüntüsünu at, g..ü tutuşsun. sahibinden de şikayetçi ol.

En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,290
İsim
Yusuf İslam Sofuoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar ve Telefon
Instagram
zcosef
Steam