Neler Yeni

🔥İndirim Acer Nitro RTX4050'li 1TB'li Laptop 25,499TL🔥

NZXT

80+ Bronze
Kötü panelli laptopu nasıl kullanabiliyorsunuz hiç anlamıyorum?

Günde 6-10 saat oyun oynarsın, 5-6 saat render yaparsın ama monitöre her an bakıyorsun.

Paneli iyi olsun da, varsın özellikleri bir seviye düşük olsun bana göre.
TN panel olmadıktan sonra sıkıntı yok bana göre. Ne bekliyorsunuz laptop panellerinden anlayamadım. O zaman koyalım celeron işlemciyi birde 8K OLED ekranı, kasa kasa yapın işlerinizi, hiç anlamıyorum şu panel işini abartanları. 2 yıl boyunca TN kullandım ona rağmen hiçbir sorun yaşamadım bu kadar şey istemeniz laptoplardan normal değil. Zaten günde 6-10 saat oyun oynayan adam gidip laptop almaz

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
TN panel olmadıktan sonra sıkıntı yok bana göre. Ne bekliyorsunuz laptop panellerinden anlayamadım. O zaman koyalım celeron işlemciyi birde 8K OLED ekranı, kasa kasa yapın işlerinizi, hiç anlamıyorum şu panel işini abartanları. 2 yıl boyunca TN kullandım ona rağmen hiçbir sorun yaşamadım bu kadar şey istemeniz laptoplardan normal değil.

Katılıyorum, LG nin en ucuzundan TN panelini kullandım, sonrasında AOC un kaliteli IPS ini kullandım şimdide victus ıps i işte. TN e göre kat kat daha iyi ve AOC IPS ile karşılaştırdığımda standart kullandımda ciddi bir fark oluşturmuyor.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2

NZXT

80+ Bronze
Katılıyorum, LG nin en ucuzundan TN panelini kullandım, sonrasında AOC un kaliteli IPS ini kullandım şimdide victus ıps i işte. TN e göre kat kat daha iyi ve AOC IPS ile karşılaştırdığımda standart kullandımda ciddi bir fark oluşturmuyor.
Evet, o kadar abartılması çok saçma şu panel işinin. Fotoşopla uğraşılmayacaksa yok ips yok tn yok %45 NTSC meselesine girmek çok saçma.

dakika91

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Selami kaplan
TN panel olmadıktan sonra sıkıntı yok bana göre. Ne bekliyorsunuz laptop panellerinden anlayamadım. O zaman koyalım celeron işlemciyi birde 8K OLED ekranı, kasa kasa yapın işlerinizi, hiç anlamıyorum şu panel işini abartanları. 2 yıl boyunca TN kullandım ona rağmen hiçbir sorun yaşamadım bu kadar şey istemeniz laptoplardan normal değil. Zaten günde 6-10 saat oyun oynayan adam gidip laptop almaz

Beklentin hiç yokmuş be birader. Kendini bu kadar mı sevmiyorsun?

Sana o zaman amazondan satılan Lenovo 1366*768 alalım tn panel

250 nit panel alacak kadar kör değiliz çok şükür.

45 NTSC tamam, 1000 kontrast yerine minimum olan 700 de eyvallah, ama 250 mı kaldi ya.

Zaten paneli kötü diye bu fiyatta.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayatında %100 srgb, 400 nit kullanmamış ve görmemiş insanlar, kalkmış panele önemsiz diyor.

Tipik yurdum insanı, güler misin aglar mısın?

Kalkıp tn kullandım diyor bir de, tüplü crt de kullansan sorun olmaz zaten,

NZXT

80+ Bronze
Beklentin hiç yokmuş be birader. Kendini bu kadar mı sevmiyorsun?

Sana o zaman amazondan satılan Lenovo 1366*768 alalım tn panel

250 nit panel alacak kadar kör değiliz çok şükür.

45 NTSC tamam, 1000 kontrast yerine minimum olan 700 de eyvallah, ama 250 mı kaldi ya.

Zaten paneli kötü diye bu fiyatta.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayatında %100 srgb, 400 nit kullanmamış ve görmemiş insanlar, kalkmış panele önemsiz diyor.

Tipik yurdum insanı, güler misin aglar mısın?

Kalkıp tn kullandım diyor bir de, tüplü crt de kullansan sorun olmaz zaten,
Beklentimin olup olmaması seni ilgilendirmez kardeşim. Çok beğenmiyorsan çık forumdan zorla tutan yok. Dediğin şeyler kanıtlarınla uyuşmuyor. Kör değilsen görersin paneli, abartma o kadar şu panel işini. Mağarada yaşıyoruz sanki komiksiniz. Panele ''Önemsiz'' dediğimi nerenden uydurdun :D ?. Size göre celeron işlemcili pc kullanayım ama 8K OLED ekranı olsun yani, tamam kardeşim konu kapandı benim için. Bir laptoptan ne kadar kaliteli bir panel bekliyosan zaten, monitör değil bu

Son düzenleme:

dakika91

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Selami kaplan
Beklentimin olup olmaması seni ilgilendirmez kardeşim. Çok beğenmiyorsan çık forumdan zorla tutan yok. Dediğin şeyler kanıtlarınla uyuşmuyor. Kör değilsen görersin paneli, abartma o kadar şu panel işini. Mağarada yaşıyoruz sanki komiksiniz. Panele ''Önemsiz'' dediğimi nerenden uydurdun :D ?. Size göre celeron işlemcili pc kullanayım ama 8K OLED ekranı olsun yani, tamam kardeşim konu kapandı benim için.

Celaron işlemci ile oled ekranı aynı örneğe koyan insan mı ne bileyim?

Seninle tartışacak değilim. Ama anlatayım yine de. Avrupa'da ve yurtdışında insanların bakış açısını.

En çok etkileşimde bulunduğun parçalar en iyisi olmalı. Monitör, klavye ve touchpad. Orada paraya kıyılmaz bu konularda. Eminim klavyeye 200 lira bile odemezsin sen.

O yüzden sırf klavyesinden dolayı thinkpad pahalıdır. Veya çoğu laptopta glass touchpad göremezsin, veya Dell xps veya mac, tercih sebebi ekranlarıdır.

Neyse. Sen tn panele devam

NZXT

80+ Bronze
Celaron işlemci ile oled ekranı aynı örneğe koyan insan mı ne bileyim?

Seninle tartışacak değilim. Ama anlatayım yine de. Avrupa'da ve yurtdışında insanların bakış açısını.

En çok etkileşimde bulunduğun parçalar en iyisi olmalı. Monitör, klavye ve touchpad. Orada paraya kıyılmaz bu konularda. Eminim klavyeye 200 lira bile odemezsin sen.

O yüzden sırf klavyesinden dolayı thinkpad pahalıdır. Veya çoğu laptopta glass touchpad göremezsin, veya Dell xps veya mac, tercih sebebi ekranlarıdır.

Neyse. Sen tn panele devam
O zaman git Türkiye'den zorla tutan yok kardeşim, Merak etme şuan 4K IPS bir monitörden yazıyorum, senin gördüğün panellerden çok daha iyilerinde deneyimlerim oldu ona rağmen TN çok kötü değil diyorum yaşın kadar bilgisayar deneyimimin olduğunu iddia edebilirim. AMD Athlon XP 2500 ile başladım yolculuğa sen tahmin edebilirsin güzel kardeşim ;). Donanımın iyi olmadıktan sonra aksesuarların bir önemi yok. 6-10 saat oyun oynayan adam laptop almaz gider masaüstü alır . Laptop ekranından ne bekliyosunki zaten :D ?. Monitör felan mı bu. Benle istesen bile tartışamassın zaten, o seviyede bilgi birikimine sahip değilsin (y)

Son düzenleme:

ImToretto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,069
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Bileşenleri. Genel Sorunlar.
Instagram
7emrek
Sürekli İndirime Düşen Model F/P ürünüdür. 8GB Ram Eklemesi Yapılması Daha Sağlıklı Olur.
Soğutma Açısından da Gayet iyidir.

dakika91

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Selami kaplan
O zaman git Türkiye'den zorla tutan yok kardeşim, Merak etme şuan 4K IPS bir monitörden yazıyorum, senin gördüğün panellerden çok daha iyilerinde deneyimlerim oldu ona rağmen TN çok kötü değil diyorum yaşın kadar bilgisayar deneyimimin olduğunu iddia edebilirim. AMD Athlon XP 2500 ile başladım yolculuğa sen tahmin edebilirsin güzel kardeşim ;). Donanımın iyi olmadıktan sonra aksesuarların bir önemi yok. 6-10 saat oyun oynayan adam laptop almaz gider masaüstü alır . Laptop ekranından ne bekliyosunki zaten :D ?. Monitör felan mı bu. Benle istesen bile tartışamassın zaten, o seviyede bilgi birikimine sahip değilsin (y)

Eğer gerçekten 4K IPS monitörden yaziyorsan ve tn çok kötü değil diyorsan, harbiden senden cahili yok

Sözde o kadar deneyimi boşuna yasamissin o zaman. Cahil demiyim de boş insan diyim.

Neyse uzatma artık.

oguzunluerler1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
267
İsim
Oğuz Ünlüerler
Eğer gerçekten 4K IPS monitörden yaziyorsan ve tn çok kötü değil diyorsan, harbiden senden cahili yok

Sözde o kadar deneyimi boşuna yasamissin o zaman. Cahil demiyim de boş insan diyim.

Neyse uzatma artık.
Hocam siz de guzel bilgiler paylasmissiniz elbette ve hepimiz isterdik ki mesela zephyrus falan alabilelim en azindan ama onemli olan butce. Paramiz cikismazsa guzel panele ekrana falan sahip laptoplar alamayiz.

Sizin benzer butcede farkli dusunulebilecek oneriniz varsa ama duymak isterim. Veya yuksek butcede.

Top Bottom