Neler Yeni

IOS HANGİ IPHONE MODELINI ALMALIYIM

ibrahimua

80+ Bronze
Arkadaşlar selamın aleyküm. Bütçe belirtmiyorum çünkü sadece tavsiye istiyorum şu an. IPHONE 13, 14 ve 15 arasında kaldım günlük olarak kullanılacak, oyun vs oynanmayacak. 13 yazılım güncelleme açısından daha nekadar gider donma kasma yaşanır mı önümüzdeki yıllarda? Nedense 14 e çok sıcak bakmıyorum. 13 ile 15 arasında 15 vşn gibi bir fark var hani şöyle 8 - 20 bin fark olsa 15 almayı düşünürdüm. Yurtdışı almayı düşünmüyorum. Eğer varsa öneriniz dinlemek isterim arkadaşlar.
Güncelleme olarak bakıcaksan 15 al tabii ki de diger türlü 13 pro son çıkanlar arasından en iyisi diye düşünüyorum

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
639
İsim
Sercan GÖKALP
Bu konuyu geçenlerde baya düşünmüştüm. Fiyat farkı çok azsa 13 yerine 14 alınabilir ama onun dışında 14 almanın mantıklı bir yanı bence yok. 13 ile neredeyse her şeyi aynı ve %90 ihtimalle yazılım desteği de 13 ile aynı sene bitecek. RAM fazla, işlemcinin bir grafik çekirdeği fazla gibi şeyler IOS işletim sisteminde kafaya takılacak şeyler değil çünkü farkını görmüyorsun. iPhone 7 ile 7 Plus arasında da RAM farkı vardı mesela ama ikisi de aynı mezarda şuan, hatta bir sene önce çıkan ama 7 den çok farkı olmayan 6S de aynı mezarda, farklı zamanlarda ölmediler 😀

iPhone 15 ise 48mp kamera, A16 işlemci, dinamik ada üçlüsü ile 13 ve 14 den cidden üstün bir cihaz. En az bir tane fazla güncelleme de alacaktır. 15K farka değer mi meselesi bütçeyle alakalı. Bütçesi olmayan biri bence zorlamasın 13 alıp geçsin ama "bence" 15K fazla verebilenin 15 alması gereksiz bir yatırım değil.
13 ile 14 arasında 5k falan fark var ama 15 te makas biraz açılıyor hani şöyle arada 8-10k falan olsa düşünmem 15 alırdım ama alacağım zamanki fiyatlara bakacağım indirim falan yakalarsam eğer 15 alırım ama yakalayamazsam 14 her türlü işimi görür gibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Güncelleme olarak bakıcaksan 15 al tabii ki de diger türlü 13 pro son çıkanlar arasından en iyisi diye düşünüyorum
Pro lar fiyat bakımından bir tık sıkıntı ama güzel olduğu konusunda hemfikiriz senle

ConquerorXIV

80+ Gold
2.el 13 pro tabi ki

sein.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Cep Telefonu, Sistem Parçaları
Instagram
ardafreecs
Steam
Freecs
Discord
qkenn
Galiba 14 tercih edeceğim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Prolarda fiyatlar çok uçuyor ya bide benim okadarına ihtiyacım yok şu an. Galiba 14 tercih edeceğim hem 13 ile aralarında az fiyat farkı var
Karışmak bana düşmez fakat üstüne biraz dahs ekleyip 15 almak daha mantıklı geliyor kulağa

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Caner Kaygusuz
Günden güne iyileşen batarya performansı type-c kullanımı kamera iyileştirmesi dinamik ada yardımcı tuş ve daha iyi ram dosya transferi ve işlemci gibi özellikler var. Bütçe de sıkıntı yok ise her zaman yeni yenidir ve iyidir. İleride satarken özellikle bu type c muhabbeti için bile 13-14 almayıp 15 alacak çok insan olacak bunu kesinlikle göz önünde bulundur. Hatta bütçede hiç sıkıntı yoksa pro modellerde daha da ön plana çıkan durumlar var. Ben 15pro kullanıyorum. 16pro çıkınca direk geçeceğim "ayfonculuk" bütçeye göre sürekli bir geçiş gerektirir.

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
639
İsim
Sercan GÖKALP
Günden güne iyileşen batarya performansı type-c kullanımı kamera iyileştirmesi dinamik ada yardımcı tuş ve daha iyi ram dosya transferi ve işlemci gibi özellikler var. Bütçe de sıkıntı yok ise her zaman yeni yenidir ve iyidir. İleride satarken özellikle bu type c muhabbeti için bile 13-14 almayıp 15 alacak çok insan olacak bunu kesinlikle göz önünde bulundur. Hatta bütçede hiç sıkıntı yoksa pro modellerde daha da ön plana çıkan durumlar var. Ben 15pro kullanıyorum. 16pro çıkınca direk geçeceğim "ayfonculuk" bütçeye göre sürekli bir geçiş gerektirir.
Şu " dinamik ada " dediğiniz muhabbet nedir tam olarak biraz aydınlatabilir misiniz? Type-c gerçekten güçlü bir etken ama

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Caner Kaygusuz
Şu " dinamik ada " dediğiniz muhabbet nedir tam olarak biraz aydınlatabilir misiniz? Type-c gerçekten güçlü bir etken ama
Youtube da bir çok videoda gösteriliyor olmazsa olmaz bir özellik değil fakat el alışkanlığı için sadece iphone kullananlara göre güzel bir özellik. çünkü çok daha kaliteli dinamikler androidde mevcut.

Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
Kadir Çelik
13 önermiyorum yeni seride düz modelde bile 8gb ram olacağı konuşuluyor. 13'te ise 4gb ram var. min 14 alınmalı bu vakit 16'nin arefesindeyken tabii ki alınabiliyorsa en mantıklısı 15 olur.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,944
Üyeler
141,367
Son üye
m.yasir
Top Bottom