Neler Yeni

Korsan Oyun Oynamak Hırsızlık Mıdır?

Starlex

80+ Bronze
Anlatamıyorum sanırım ama ben gidip marketten bir şey çaldığım zaman nasıl hırsız oluyorsam bunu yapmak da hırsızlıktır. Siz neresini anlamıyorsunuz bunun anlamıyorum gerçekten ortada bir ürün var ve siz bu ürünü çalıyorsunuz yaşananlar başka hiçbir şey değil neden korsan deniyor oyunlara düşünsenize yani korsan oyun hırsızlık mıdır diye konu açılmış ismi bile ne kadar ironik değil mi, korsanlar ne yapıyordu diğer gemilerini mallarını çalıyordu. Aynı şeyi sen burada başkasının emeğine yapıyorsun adam seni mutlu eden bir hizmet koymuş ortaya senin de bunun karşılığını vermen gerekiyor vermiyorsan hırsızsındır çünkü ürünü ÇALIYORSUN. Umarım durumu açıklayabilmişimdir.
Tamam kanka sen çalma git bir oyuna 30 dolar vermeye devam et belki karınını doyurur bi faydası olur

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,086
İsim
a l p e r
Online oyunlarda türkçe yama yapıp 3 dkda oynarsın aynen kardeşim devam
Olayı hala anlayamıyorsun bile olay satın alıp almamak değil olay firmanın senin ülkene karşı verdiği değer adam seni pazar olarak bile görmüyor
kendi agzinla diyorsun onlinede bi dile ihtiyacin yok. ben ne bf1de turkcenin artisini ne bf 5te turkcenin eksikligini gordum ikisini de oynuyorum

rockstar da ea de zaten yillardir adam yerine koymuyorsa bizi cokta yapacak bisey yok. en azindan adamlarin kicini yalamadigim icin kendimle gurur duyorum

Ekler

• IMG_1209.png
    IMG_1209.png
    1.5 MB · Hit: 14
  • IMG_1208.png
    IMG_1208.png
    1.5 MB · Hit: 18

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,457
İsim
Adem
yanlis ornek verdin de duzeltmeye ugrasmicam

adidas ayakkabiya gitte 6-7k ver bakalim ayni mantik. cakmasini giyme
Cevap vermemek için olabildiğince dayandığımı düşünüyorum zaten gidip ayakkabıya para veriyorum adidasa para vermiyorum gidip nike alıyorum ortalam onlarda 4 5 civarı

Çakma ayakkabı dediğin şeyin kalitesi düşüktür ve fiyatı bu yüzden düşüktür düşük olma sebebinin cracklilerle yakından uzaktan alakası yoktur.

Orjinal oyun orjinal oyundur maddi manevi tüm değerler kullanılarak yapılır
Crackerlar ise oyunun benzer oyunu maddi manevi emekleri ile yapıp sana bedavaya sunmazlar orjinal oyunu satın almadan oynayabilecek hale getirip sunarlar
Market örneğini anlayabilmen için şekillendireyim orjinal oyun=Süt sen sütü gidip marketten satın alırsın konu kapanır crackli oyun=Sütün barkoduyla oynayarak örnek veriyorum alarmda ötmemesini sağlaman ise crackerların yaptığı olay bunu yaparak alıyorsan bu bedavaya satın almış olduğun anlamına gelmiyor hırsızlık anlamına geliyor
Yani crackerlar fırıncının yaptığı ekmeğin tarifini alıp yaparak sana bedava sunmuyor fırıncının ekmeğini çalıp sana bedavaya vermiş oluyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Ömer Faruk ARABOĞA
Tamam kanka sen çalma git bir oyuna 30 dolar vermeye devam et belki karınını doyurur bi faydası olur
Bu bir keyfi harcamadır param yetmiyorsa almam bu kadar basit oynamak isteyip de bütçemin el vermediği oyunlar var elbette ben burada kalkıp herşeyi alın oynayın demiyorum paran yetmiyorsa paranı biriktirip alırsın veya almak istemiyorsan almazsın ama bu senin yaptığının hırsızlık olduğu gerçeğini değiştirmez.

Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Ömer Faruk ARABOĞA

Starlex

80+ Bronze
Bu bir keyfi harcamadır param yetmiyorsa almam bu kadar basit oynamak isteyip de bütçemin el vermediği oyunlar var elbette ben burada kalkıp herşeyi alın oynayın demiyorum paran yetmiyorsa paranı biriktirip alırsın veya almak istemiyorsan almazsın ama bu senin yaptığının hırsızlık olduğu gerçeğini değiştirmez.
Senin yaptığınında parayı savurmak gerçeğini değiştirmiyor sıkıntı burada ne kadar para olursa olsun bu ekonomide bu paraları vermek savurmaktır boşa giden paradır benimki hırsızlıksa seninkide enayiliktir

Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Ömer Faruk ARABOĞA
Senin yaptığınında parayı savurmak gerçeğini değiştirmiyor sıkıntı burada ne kadar para olursa olsun bu ekonomide bu paraları vermek savurmaktır boşa giden paradır benimki hırsızlıksa seninkide enayiliktir
Kardeşim bak yaşına bağlıyorum kullandığın sözcükleri ama bu bir tartışma konusu değil biri bir şey çalıyorsa hırsızdır. Para savurma konusuna gelirsek oyun oynamak beni mutlu ediyor, oyunun bir ücreti var, ben oyunu alıyorum ve oynuyorum burada olması gereken yaşanıyor oynadığım her oyunu da ben almadım kimisini arkadaşımın hesabından oynadım kimisini internet kafelere gidip oradaki internet kafenin steam hesabından anlatmaya çalıştığım şey içki içmek seni mutlu ediyorsa içkiye verdiğin para seni nasıl enayi yapmıyorsa benim de oyuna verdiğim para beni enayi yapmaz.

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,457
İsim
Adem
Gerçek hayatta yaptığın hobilerden bahseder misin ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,086
İsim
a l p e r
Cevap vermemek için olabildiğince dayandığımı düşünüyorum zaten gidip ayakkabıya para veriyorum adidasa para vermiyorum gidip nike alıyorum ortalam onlarda 4 5 civarı

Çakma ayakkabı dediğin şeyin kalitesi düşüktür ve fiyatı bu yüzden düşüktür düşük olma sebebinin cracklilerle yakından uzaktan alakası yoktur.

Orjinal oyun orjinal oyundur maddi manevi tüm değerler kullanılarak yapılır
Crackerlar ise oyunun benzer oyunu maddi manevi emekleri ile yapıp sana bedavaya sunmazlar orjinal oyunu satın almadan oynayabilecek hale getirip sunarlar
Market örneğini anlayabilmen için şekillendireyim orjinal oyun=Süt sen sütü gidip marketten satın alırsın konu kapanır crackli oyun=Sütün barkoduyla oynayarak örnek veriyorum alarmda ötmemesini sağlaman ise crackerların yaptığı olay bunu yaparak alıyorsan bu bedavaya satın almış olduğun anlamına gelmiyor hırsızlık anlamına geliyor
Yani crackerlar fırıncının yaptığı ekmeğin tarifini alıp yaparak sana bedava sunmuyor fırıncının ekmeğini çalıp sana bedavaya vermiş oluyor
aga dedim ya elimizde boyle bi imkan varsa kullaniriz yoksa 15 kisi 5 dolardan alir gta 6yu oynariz atariz bi koseye.

Starlex

80+ Bronze
Kardeşim bak yaşına bağlıyorum kullandığın sözcükleri ama bu bir tartışma konusu değil biri bir şey çalıyorsa hırsızdır. Para savurma konusuna gelirsek oyun oynamak beni mutlu ediyor, oyunun bir ücreti var, ben oyunu alıyorum ve oynuyorum burada olması gereken söyleniyor oynadığım her oyunu da ben almadım kimisini arkadaşımın hesabından oynadım kimisini internet kafelere gidip oradaki internet kafenin steam hesabından anlatmaya çalıştığım şey içki içmek seni mutlu ediyorsa içkiye verdiğin para seni nasıl enayi yapmıyorsa benim de oyuna verdiğim para beni enayi yapmaz.
Burada abilik taslayıp klavye delikanlılığı yapma sana göre hırsızlık kardeşim bana göre değil OLMAYACAKTA ayrıca oyunu aldığın fiyata da çok kolay bir biçimide satabiliyorsun dimi güldürme beni (iade etmekten bahsetmiyorum) ayrıca sende o arkadaş taktiğin ile yarı yarıya yine emek hırsızlığı yapıyorsun sonuçta para senden çıkmıyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,458
Üyeler
141,297
Son üye
Xaont
Top Bottom