Neler Yeni

Korsan Oyun Oynamak Hırsızlık Mıdır?

djones

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
asf asfas
arkadaşlar korsan oyun oynamakta, kaçak yayın izlemekte ya da bunun gibi şeylerin hepsi ne kadar kabul etmeseniz de hırsızlıktır. eğer inanıyorsanız da günahtır. kendimize bahane uydurmayalım lütfen. kimse oynamayın demiyor oynayın ama kendi vicdanınızı rahatlatmak için de anlamsız bahaneler uydurmayın

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,457
İsim
Adem
Neyse sonuç olarak sana göre hırsızlık olacak bana göre değil ve ben bu işi hala devam ettirecem hadi ben yapmıyim bir başkası illaki yapacak yani bu konuşma ile bunu ne engelleye bileceğiz nede bitirebileceğiz sadece biribirimiz ile boş bir kavga yapıyoruz
Hırsızlık kişiye göre değişkenlik göstermez yani sana göre bana göre diye bir şey yok onda bi anlaşalım sen bu işi hala devam ettirebilirsin.
Senin yapmayıp başkasının yapacak demen ise bende şunu derim ben gidip marketi soyucam ben soymazsam ille birisi soyucak zaten demek gibi bir şey ekstra olarak kimse kavga etmiyor tartışıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Ömer Faruk ARABOĞA
Neyse sonuç olarak sana göre hırsızlık olacak bana göre değil ve ben bu işi hala devam ettirecem hadi ben yapmıyim bir başkası illaki yapacak yani bu konuşma ile bunu ne engelleye bileceğiz nede bitirebileceğiz sadece biribirimiz ile boş bir kavga yapıyoruz
İşte anlamadığınız kısım da burası sen istediğin kadar bana göre sana göre de, günün sonunda hırsızlıktan başka bir şey olmayacak yaptığın hareket burada karşılığında ceza yok diye yaptığın şeyin hırsızlık olmadığını düşünüyorsan çok büyük yanılgıdasın dostum.

burakatan

80+
Tartışmaya çok açık bir konudur. Malum tartışma konusu olan ürün bir dijital ürün olunca ardından pek çok soruyu da beraberinde getiriyor. Bana göre neresinden tutarsanız tutun sonu kul hakkına çıkıyor ancak belli başlı duruma göre de az da olsa hal verebileceğimiz durumlar olabiliyor.

Öncelikle düz mantıkla bakınca kul hakkına girdiği aşikar çünkü şirket bir sürü harcama yapıyor, emek veriyor ve ortaya çıkardığı oyunu bize bir fiyat karşılığı sunuyor. Biz ise bu ürünü herhangi bir karşılık vermeden oynayabiliyoruz. Bu mantıkla düşününce evet korsan oyun oynamak hırsızlık yapmak -hatta karşılıksız yararlanmak daha doğru olur- gibi bir şey oluyor. Ancak günümüzde game pass gibi hizmetler ortaya çıkınca oyunların servis olma özelliği ürün olma niteliğine göre daha ağır basmaya başladı. Aynısı film/müzik gibi medyalarda da geçerli. Böylece oyuna sahip olmadan oynama imkanına sahip olmaya başladık. Hal böyle olunca da eskiden korsan oyun oynayan biri sonradan oyunu alırsa veya game pass gibi bir hizmetten yararlanırsa önceki yaptığı eylemin haksızlığı devam eder mi yoksa etmez mi sorunu ortaya çıkıyor. Bunun haricinde kişi zorunlu olarak da korsana yönebiliyor. Örneğin izlemek istediği bir filmi belli bir platforma özel olan biri sırf o film için aylık üyelik alma zorunda kalabiliyor. Ya da eski bir oyunun yenisi çıkınca yenisini almak yerine eskisini oynamak isteyen birisi eskisi kaldırılan oyunu korsan oynamak zorunda kalabiliyor. Bunların haricinde günlük hayatımızda çok normalleştiği için farkında olmadan korsan kullanım yaptığımız durumlar da oluyor. Velhasılı kelam %100 doğru olacak şekilde verilebilecek bir cevap ne yazık ki yok gibi bir şey. Yapılabilecek en doğru şey mümkün olduğunca korsandan uzak durup parasını vererek o üründen/hizmetten faydalanmaya çalışmak.

ysf0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Yusuf
Buradaki büyük çoğunluğun kaçak sitelerden film, dizi veya maç izledigine eminim kimse sütten çıkmış ak kaşık değil, vicdanı rahat olan kafasına göre takılsın kimseyi yargılamak haddimize olmamali

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,457
İsim
Adem
Buradaki büyük çoğunluğun kaçak sitelerden flim, dizi veya maç izledigine eminim kimse sütten çıkmış ak kaşık değil, vicdanı rahat olan kafasına göre takılsın kimseyi yargılamak haddimize olmamali
Aynen öyle burada herkes bir hata yapıyor fakat hataya hata demek bile büyük bir olgunluktur.

• Beğen
Reaksiyonlar: ysf0

muhammetdd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
628
İsim
Muhammet
Şahsen artık Crack oyun oynamak zevk vermiyor. Satın alıp oynamak daha cazip geliyor. Korsan oyun, korsan film gibi sayılır. Bu ikisinide korsan kullanmayan varsa helal olsun. Soruya gelecek olursak, çoğunluk bence zaten almak istiyordur ama 1 oyuna maaşın 1/5 vermek bütçeyi çok zorlar. Çünkü o paraya mutfak masrafı veya faturalar gibi birçok şeyin ödemesi yapılabilir. Yurt dışına baktığımızda adam 60-70$ veriyor, maaşının 1/20 belkide 1/30. Yani durum bunu gerektiriyor şu an için, . Bütçeniz uygunsa alın. Yok ben oyuna vereceğim parayı daha önemli bir yere harcarım diyorsanız Crack kullanın (Önemli derken mecburi ihtiyaçlar gibi), çünkü kafa dağıtmak veya eğlenmek için para yetişmez. Çoğu kişi Oyun, Film, Dizi, Spor gibi içerikler ile eğleniyor. Bunların hepsini legal olarak almaya kalksa maaşın yarısı, hatta daha fazlası gider.

Özet; Bütçeniz yetiyorsa alın, yetmiyorsa Crack kullanın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Ömer Faruk ARABOĞA
Buradaki büyük çoğunluğun kaçak sitelerden film, dizi veya maç izledigine eminim kimse sütten çıkmış ak kaşık değil, vicdanı rahat olan kafasına göre takılsın kimseyi yargılamak haddimize olmamali
Hocam ben bu konuda size katılmıyorum çünkü bu hırsızlığı yapan kişiler hırsız olduklarının farkında değiller veya çeşitli sebeplerle bunu kabullenmiyorlar. En azından bu durumun hırsızlık olduğunu belirtmek gerektiğini düşünüyorum bizden küçüklere kalkıp iyiyi kötüyü öğretmezsek nasıl bir nesil yetişir ardımızdan.

• Beğen
Reaksiyonlar: ysf0

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,986
İsim
Sinan Aba
Oyunu crakleyen ben değilim sonuçta internette var ve indiriyorum. Eğer bu suçsa internette niye var oyun yapımcısı istese bunu engeller cod benzeri oyunlarda olduğu gibi.

ysf0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Yusuf
Hocam ben bu konuda size katılmıyorum çünkü bu hırsızlığı yapan kişiler hırsız olduklarının farkında değiller veya çeşitli sebeplerle bunu kabullenmiyorlar. En azından bu durumun hırsızlık olduğunu belirtmek gerektiğini düşünüyorum bizden küçüklere kalkıp iyiyi kötüyü öğretmezsek nasıl bir nesil yetişir ardımızdan.
Bence sizin yaptığınız yargılamak değil zaten, ben yargılayanlara karşıyım, bu yapılanın yanlış olduğunu düzgün uygun dille anlatmak doğru olan

Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Ömer Faruk ARABOĞA
Bence sizin yaptığınız yargılamak değil zaten, ben yargılayanlara karşıyım, bu yapılanın yanlış olduğunu düzgün uygun dille anlatmak doğru olan
Ben yargılamayı yanlış anlamışım hocam aynı düşüncedeyiz o zaman. Teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oyunu crakleyen ben değilim sonuçta internette var ve indiriyorum. Eğer bu suçsa internette niye var oyun yapımcısı istese bunu engeller cod benzeri oyunlarda olduğu gibi.
DeepWeb de bir internet uzantısı değil mi sonuçta eğer suçsa niye internette var demek çok doğru bir çıkarım olmaz internetten yasadışı s*lah satışı da oluyor başka bir sürü iş de yani bu doğru değil pek.

Top Bottom