Neler Yeni

❌İndirim Bitti! EPOMAKER HEDİYELER DAĞITIYOR!!!!

Marginale

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
907
İsim
Muhammed emin efe
Geçmiş olsun hocam size de.Ben cimere başvuru yaptım şimdi isbankasi bana doküman vermedi hesap hareketini attım inşallah kabul ederler.Bakalim süreç nasıl islicek
Uğraşmaya zamanım olsa harbiden uğraşırım ama merkez kargoya gidicem, ordan şikayet yazıp 2 hafta bekliycem vs zaten kurtarmaya çalıştığım paranın yarısı yolda gidicek artı bu sıcakta şaftım kayacak. Allah sana kolaylık versin durumdan haberdar edersin.

Leonidax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
839
İsim
Batuhanefe Özer
İlgilendiği Kategoriler
Anime
Uğraşmaya zamanım olsa harbiden uğraşırım ama merkez kargoya gidicem, ordan şikayet yazıp 2 hafta bekliycem vs zaten kurtarmaya çalıştığım paranın yarısı yolda gidicek artı bu sıcakta şaftım kayacak. Allah sana kolaylık versin durumdan haberdar edersin.
Hocam yanlış bilmiyorsam gelen kuryeye yanlış vergi itirazı diye belirtirseniz kurye goturuyor galiba hatta cimer biri ürünü teslim aldı diye vergi şikayetini teslim aldı diye red etmiş

Marginale

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
907
İsim
Muhammed emin efe
Hocam yanlış bilmiyorsam gelen kuryeye yanlış vergi itirazı diye belirtirseniz kurye goturuyor galiba hatta cimer biri ürünü teslim aldı diye vergi şikayetini teslim aldı diye red etmiş
Kanka kurye geri götürür onda sorun yok ama sallıyorum benim kargo Topkapı KDM'den bana geldi benim oraya gidip itiraz dilekçesi yazmam gerek. Bedavadan uğraştırıcaklar yani. 200-300 lira vergiden en fazla kesecek diye hiç uğraşamam. Ama senin arkandayım bro sen dize getir bunları, Cimer'e de yaz devletin de haberi olsun. Şikayetler birikirse memurlar için sorun olur.

Leonidax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
839
İsim
Batuhanefe Özer
İlgilendiği Kategoriler
Anime
Kanka kurye geri götürür onda sorun yok ama sallıyorum benim kargo Topkapı KDM'den bana geldi benim oraya gidip itiraz dilekçesi yazmam gerek. Bedavadan uğraştırıcaklar yani. 200-300 lira vergiden en fazla kesecek diye hiç uğraşamam. Ama senin arkandayım bro sen dize getir bunları, Cimer'e de yaz devletin de haberi olsun. Şikayetler birikirse memurlar için sorun olur.
Bakalım anneme diyorum uğraşma diyor git öde 800 TL geçsin diyor ama inadım tutunca kararımdan geri donemiyorum.Çok merak ettim bu itiraz sonucunda ne kadar vergi düşecekler deneyelim bakalim

Marginale

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
907
İsim
Muhammed emin efe
Bakalım anneme diyorum uğraşma diyor git öde 800 TL geçsin diyor ama inadım tutunca kararımdan geri donemiyorum.Çok merak ettim bu itiraz sonucunda ne kadar vergi düşecekler deneyelim bakalim
Bende bilemiyorum normal şartlarda baya düşmeleri lazım ama. İnşallah 150 lira falan çıkar. O kadar düşerlermi bilemiyorum ama.

Leonidax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
839
İsim
Batuhanefe Özer
İlgilendiği Kategoriler
Anime
Bende bilemiyorum normal şartlarda baya düşmeleri lazım ama. İnşallah 150 lira falan çıkar. O kadar düşerlermi bilemiyorum ama.
Valla heralde çavuş keremin arkadasiydi ona 220 TL felan vergi çıkmış o yüzden çıkabilir gibi geliyor.Zaten Seyhan posta müdürlüğüne baktım 4km uzakliktaymis giderim oraya bı şansımı denerim.

Marginale

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
907
İsim
Muhammed emin efe
Valla heralde çavuş keremin arkadasiydi ona 220 TL felan vergi çıkmış o yüzden çıkabilir gibi geliyor.Zaten Seyhan posta müdürlüğüne baktım 4km uzakliktaymis giderim oraya bı şansımı denerim.
Arkandayım kankam. Çıkış birimine gitmen lazım ama herhangi bir PTT olmaz yani.

Leonidax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
839
İsim
Batuhanefe Özer
İlgilendiği Kategoriler
Anime
Arkandayım kankam. Çıkış birimine gitmen lazım ama herhangi bir PTT olmaz yani.
Nasi yani hocam ilçe dağıtım müdürlüğüne değilde il dağıtım müdürlüğüne mı gitmem lazım ?

Marginale

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
907
İsim
Muhammed emin efe
Nasi yani hocam ilçe dağıtım müdürlüğüne değilde il dağıtım müdürlüğüne mı gitmem lazım ?
Yok yani şunu demek istiyorum belli bir KDM'den sana gelecek kargo. Muhtemelen dediğin yerden gelir sende oraya gider itiraz edersin. Ama dikkat et farklı ilçeden gelirse oraya gitmen gerek.

Leonidax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
839
İsim
Batuhanefe Özer
İlgilendiği Kategoriler
Anime
Yok yani şunu demek istiyorum belli bir KDM'den sana gelecek kargo. Muhtemelen dediğin yerden gelir sende oraya gider itiraz edersin. Ama dikkat et farklı ilçeden gelirse oraya gitmen gerek.
Tamamdır hocam beklemedeyim bakalım bı belli olsun kdm ona göre kargo gelince kargocu abiye derim abi vergi itirazı yapicam der gönderip gelen kdmden itiraz oluştururum

pegasus01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Mert
Aynen hocam aşırı derecede abartıyorlar 5dolara ürün giriş yapıyor adamlar bana 810tllik vergi çıkartıyor böyle iş olmaz yani ayıp denen bir şey var.Şuanda epomakerden e fatura gelmiş bulunmakta iş bankasının banka kartıyla alışveriş yaptığım için şuan dekont alamıyorum iş bankasına mail attım şuanda o harcamamında dekontunu bekliyorum ardından cimere bu durumu anlatıcam ardına internetten bulduğum şu örnek yazıyı yazıcam.
Örnek metin: Merhaba,ptt kargoyla gelen …….. takip nolu yurtdışı gönderime …. TL vergi çıktığını öğrenmiş bulunmaktayım. Ben bu ürünü ……$ ( TL ile aldıysanız TL olarak belirtin) satın almıştım. 4458 sayılı kanunun 24. Maddesinde yer alan “1- İthal eşyasının gümrük kıymeti, eşyanın satış bedelidir.” hükmüne ve ekte sunduğum ödeme belgelerine istinaden gümrük vergisinin tekrar hesaplanmasını arz ederim.

Ürün hala size ulaşmadı ise ek olarak bunu da belirtmeniz faydanıza olacaktır:
(Ürün gelince vergi itirazı nedeniyle tekrar size göndereceğim, Ürünün yurt dışına iade edilmemesini rica ederim.)

ek kısmınada fatura bilgisi felan her şeyi eklicem ptt kargo görevlisi kapıma geldiğindede durumu kendisine anlatıp geri göndericem direk sonrası işte bakılıcak hayırlısı neyse o olucak.
dikkat edin, durumu çok iyi izah edin iyi tembihleyin adama çünkü çok sık yaşanan bir olay değil yanlışlıkla iade yollamasın

Leonidax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
839
İsim
Batuhanefe Özer
İlgilendiği Kategoriler
Anime
dikkat edin, durumu çok iyi izah edin iyi tembihleyin adama çünkü çok sık yaşanan bir olay değil yanlışlıkla iade yollamasın
Teşekkürler hocam uyarınız için bı bakalım gelsin kargo eve adamla detaylıca konusucam

Top Bottom