Neler Yeni

Kreatin almalımıyım öneriniz varmıdır ?

_Emir

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,461
İsim
Emir
teşekkürler marka konusunda kafam karışıktı
Birçok marka kullanmış birisi olarak ithal markalar harici çok güvenesim gelmiyor.Saçma sapan markalar illa ki önericekler onları almayın.Genel alınacak ise hiq alınır.Hardline söyleyen olur fakat ben türk yarışmacılarına destek vermediğinden ve adam kayırmasından dolayı destek vermemek için almıyorum şahsen.İyi olup olmaması umurumda değil.Bigjoy proteinocean gibi markalar popüler markalar fakat ikisini de kullanmış birisi olarak bigjoy çok kalitesiz,proteinoceanın bir supplementını aldığımda aroması kötüydü.Bir süre kullanmamıştım ve kaskatı kesilmişti.İlk defa bir supplementim öyle olduğunu gördüm.Hava almıştır diyen olur belki hava alınca topaklanma yapar direkt toz kaskatı kesileceğini sanmıyorum.Kısacası tr de supplement markalarına çok güvenmeyin sebebiyse önün gelen supplement markası kurabiliyor ve kuruyorda.Denetim zaten yok.

Ben10

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
296
İsim
Eray Fındık
Ben hem kilo verip hemde kas kütlesi kazanmak adına takviye rutinimi yazayım ama tabikide senin bunları detaylı araştırman lazım;

Her sabah uyanır uyanmaz, metabolizmamın hızlanması ve yağ yakımı için cla 1 adet
Günün herhangi bir vaktinde 1 ölçek kreatin

Spordan 60 dk önce 1 ölçek thermo l-carnitine(yağ yakımı için)
Spordan 15 dk önce pre work-out(yoğun çalışma hayatım olduğu için akşama enerjim kalmıyor ama bunun sayesinde 1-1,5 saatlik antremanı rahat çıkartıyorum)
Spordan çıkışta kas ağrılarımın hafiflemesi ve sonraki günlere geçmemesi için bcaa
Spordan 30-45 dk sonra ise protein tozu(weider öneririm ama f/p olsun istersen hardline alabilirsin.
hocam bende kilo vermek istiyorum çevremde spor salonu yok diyet,yürürüş ve evde yapılabilecek hareketler ile verebilir miyim bu dediğiniz cla falan alsam kilo vermeme etkisi olur mu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Mehmet Alper Çalışkan
bu dediğiniz supplementlerdende alyımmı sadece kreatin almayı düşünüyordum bu bca cla dan alayımmı yağ yakıım için yazmışsın bende skinny fat var işe yararmıdır teşekkürler
bcaa şimdi almana gerek yok, başlangıç düzeyde yağ yakımı için l carnitine alabilirsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam bende kilo vermek istiyorum çevremde spor salonu yok diyet,yürürüş ve evde yapılabilecek hareketler ile verebilir miyim bu dediğiniz cla falan alsam kilo vermeme etkisi olur mu?
Düzgün bir diyet ile birlikte günde ortalama 10.000-13.000 adım arası yürüyüş, üzerine youtube da chloe thing gibi egzersiz programları ile çok rahat verirsin. Cla nın etkisi dediğim gibi metabolizma hızlanması için sadece.

Ben10

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
296
İsim
Eray Fındık
bcaa şimdi almana gerek yok, başlangıç düzeyde yağ yakımı için l carnitine alabilirsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Düzgün bir diyet ile birlikte günde ortalama 10.000-13.000 adım arası yürüyüş, üzerine youtube da chloe thing gibi egzersiz programları ile çok rahat verirsin. Cla nın etkisi dediğim gibi metabolizma hızlanması için sadece.
10.000-13.000 adım ortalama kaç km'ye denk geliyor bide carnitin hangi marka önerirsiniz sadece yürüyüş yapsam egzersiz yapmasam karnitinin vücuduma bı zararı olur mu bilmediğimden soruyorum teşekkürler.

Keyfen

80+ Bronze
Dostum önce bi 3-4 ay yap şuanda elin demire deyse vücudun hissedecek zaten ama zamanla bu gelişimin yavaşlicak o yüzden 3-4 ayı bitir sonrasında takviyelere başla şuan fullbody atıyorsundur 3. ayında bölgesele başlarsın, ama yağ oranın yüksekse l karnitin alabilirsin günde 30-40 dakika tempolu koşarsın yada yokuş yukarı ayarlarsın bölgesele geçene kadar yağların erir

Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Mustafa Yüşa Varlı
Daha çok erken ama illa alacaksanız kreatin monohidrat almanızı öneririm , ve ayrıca hiç bir arkadaş belirtmemiş ailenizde ırsi olarak bir şaç dökme durumu varsa erken yaşlarda vs onu hizlandirma durumu olabiliyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Mehmet Alper Çalışkan
10.000-13.000 adım ortalama kaç km'ye denk geliyor bide carnitin hangi marka önerirsiniz sadece yürüyüş yapsam egzersiz yapmasam karnitinin vücuduma bı zararı olur mu bilmediğimden soruyorum teşekkürler.
kişiden kişiye göre değişiyor ama normal erkeklerde 3 adım 2 metreye denk geliyor. Takribi 3,5-4 kilometre. Önce 1 ay sadece yürüyüş veya bu yürüyüş içerisine tempolu koşuda ekleyebilirsin. Öncelikli hedef nabız kontrolü ve senin bunu alışkanlık haline getirmen gerekiyor. Bununla bilikte bir diyet programına başlaman lazım. Örneğin başlangıçta hamur işi ve kızartma türü şeyleri bırakarak başlayabilirsin. Sonrasında karbonhidrat seviyeni minimuma indirerek(makarna,patates,hamur işi) daha çok vitamin ve protein ağırlıklı(yumurta,tavuk,yeşillik,sebze) ile ilk 1&1,5 ay bu şekilde devam etmen gerekiyor. L carnitine sonraki işlem. L carnitine terlemeyi arttıracağı için onu kullanıp gereğini yapmazsan olmaz.

Ben10

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
296
İsim
Eray Fındık
kişiden kişiye göre değişiyor ama normal erkeklerde 3 adım 2 metreye denk geliyor. Takribi 3,5-4 kilometre. Önce 1 ay sadece yürüyüş veya bu yürüyüş içerisine tempolu koşuda ekleyebilirsin. Öncelikli hedef nabız kontrolü ve senin bunu alışkanlık haline getirmen gerekiyor. Bununla bilikte bir diyet programına başlaman lazım. Örneğin başlangıçta hamur işi ve kızartma türü şeyleri bırakarak başlayabilirsin. Sonrasında karbonhidrat seviyeni minimuma indirerek(makarna,patates,hamur işi) daha çok vitamin ve protein ağırlıklı(yumurta,tavuk,yeşillik,sebze) ile ilk 1&1,5 ay bu şekilde devam etmen gerekiyor. L carnitine sonraki işlem. L carnitine terlemeyi arttıracağı için onu kullanıp gereğini yapmazsan olmaz.
Ben zaten carnitine olmadan oturduğum yerden terliyorum hocam normal insanlara göre aşırı bı derecede terliyorum ve terleme aşırı halsizlik yapıyor doktora sorduğumda terleyince elektrolit kaybettigim için halsizlik olusuyomus maden suyu ve patates tüket dedi 2side hoşuma gitmiyor 😃 mecbur maden suyu icecez

Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Mehmet Alper Çalışkan
Ben zaten carnitine olmadan oturduğum yerden terliyorum hocam normal insanlara göre aşırı bı derecede terliyorum ve terleme aşırı halsizlik yapıyor doktora sorduğumda terleyince elektrolit kaybettigim için halsizlik olusuyomus maden suyu ve patates tüket dedi 2side hoşuma gitmiyor 😃 mecbur maden suyu icecez
maden suyu zaten içinde barındırdığı mineral için çok önemli ama sevmiyorsan içine 1 dilim limon ve çok az tuz ile tadını yakalayabilirsin, ben öyle yapıyorum. Patatesi de kızarmış değil haşlanmış şekilde salatasını yapıp yemen lazım.

Beşiktaşlı Reyna

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
359
İsim
Samet Kapucuoğlu
Kreatin al bence spor esnasında veya spordan önce içebilirsin. Aynı zamanda spordan önce tavsiye ettiğim diğer şey kesinlikle churchill (çörçıl) için arkadaşlar aşırı pump yaptırıyor

Top Bottom