Neler Yeni

20k Bütçe 4k Monitör Önerisi

Luncor

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Batuhan
Bütçe
20000
Öncelikle herkese selam. 20K bandında 4k beni üzmeyecek bir monitör arıyorum. Oyun, film gibi amaçlarla kullanacağım. Araştırmam sonucu şu monitörlere ulaştım. MSI 274URF versiyonu en iyisi gibi duruyor ama G-SYNC özelliği yok. O yüzden onu eleceğim gibi duruyor. Diğer tüm Monitörlerde G-SYNC özelliği mevcut. Yıllardır Full HD kulanan biri olarak ilk defa 4K monitör alacağım. Bir şey aldığımda da bozulmadan değiştiren biri olmadığım için kararsız kalıyorum. Samsung Odyssey G7 güzel seçenek gibi duruyor fakat bir çok kişinin oyun oynarken monitörün anlık kapanıp açılması, ekran titremesi gibi sorunlarla karşılaştığını gördüm. Genellikle insanlar 4k için OLED öneriyor fakat onlarında fiyatı 40.000 civarından başlıyor. Seçim yapmamda ilgili ve bilgili arkadaşların yardımını rica ediyorum.

Ekler

• 12331.jpg
    12331.jpg
    79.6 KB · Hit: 16
Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
Burhan Bey
G-SYNC olayına takılmayın hocam, ilk model her türlü işinizi görür. Ekran kartınız Nvidia olsun AMD olsun SYNC konusunda sorun yaşamazsınız.

Luncor

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Batuhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
G-SYNC olayına takılmayın hocam, ilk model her türlü işinizi görür. Ekran kartınız Nvidia olsun AMD olsun SYNC konusunda sorun yaşamazsınız.
Hocam şimdiye kadar hiç G-SYNC uyumlu monitör kullanmadığım için farkı hiç bilmiyorum. Burada beni düşündüren MSI MAG 274UPF modelinde G-SYNC varken ondan sonra çıkan 274URF QD'de G-SYNC koymamışlar. Diğer tüm özellikleri daha iyi duruyor. Quantum Dot teknolojisi dahi var. Ama önce ki sürüme koyup, buna G-SYNC koymayınca insan bir sebep arıyor.

eren28tr

80+ Gold
Hocam şimdiye kadar hiç G-SYNC uyumlu monitör kullanmadığım için farkı hiç bilmiyorum. Burada beni düşündüren MSI MAG 274UPF modelinde G-SYNC varken ondan sonra çıkan 274URF QD'de G-SYNC koymamışlar. Diğer tüm özellikleri daha iyi duruyor. Quantum Dot teknolojisi dahi var. Ama önce ki sürüme koyup, buna G-SYNC koymayınca insan bir sebep arıyor.
Displayport ile g-sync kullanabilirsin burada anlatılıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
Burhan Bey
Koyulan şey sadece bir ibare hocam, takmayın kafanıza. Artık Nvidia bile çipli G-Sync monitörler için uğraşmıyor (ki G-SYNC Ultimate oluyordu bu modeller, G-SYNC de top seviyeydi). Şu an piyasada ki tüm yeni modellerde ya ibare olarak yazıyor ya da esamesi bile okunmuyor.

Luncor

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Batuhan
O zaman bu bütçe için en iyi tercih MSI'ın 274URF modeli diyebilir miyiz? 4k da 27 inç yeterli olacak mıdır?

Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
Burhan Bey
Bence diyebiliriz. Yeterli olup olmayacağı biraz da size bağlı ama 27" de 4k keyfi güzel olur.

Luncor

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Batuhan
Arkadaşlar bugün bir kaç teknoloji mağazası gezdim ve hepsinden aldığım bilgiye göre MSI kendi panellerini üretmediği için hiç bir şekilde ölü piksel ve panel garantisi vermiyormuş. Bu konuda en güvenli firmanın LG olduğunu söylediler. Benim durumumda olan arkadaşlarında bilgisi olsun.

Top Bottom