Neler Yeni

İyi üniversitede bilgisayar programcılığı vs kötü üniversitede mühendisliği

GörkemW

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
357
İsim
Görkem çetinkaya
İyi günler herkese,sınav sonuclari açıklandı ve benim say sonucu 169 k sıralama geldi. Ben bilgisayar mühendisliği istiyorum fakat bu sıralama da güzel üniversiteler yok onun yerine Marmara üniversitesi bilgisayar programcılığı düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım bilgisi olan bana yardımcı olabilir mi?
Programxiliga girmeyin bu siralama ile muh deneyin

MehmetV2

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,124
İsim
Mehmet emre börekçi
Yani bahsettiğim mühendislik olan üniversiteyi iki gün önce öğrendim öyle bir üniversite olduğunu
Ben şahsen Bil. müh adına 10k altındaki hiçbir arkadaşıma yazmasını tavsiye etmem zaten iş bulma olanakları adına oldukça dar bir alan senin önündekilerle yarışabilmen için onlara göre 3 belki 4 kat daha fazla çalışman gerekecek

ErenErk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Eren Erkaşda
programcılık yerine bılısım sistemleri gibi lisans bölümleri düşünmez mısın? daha mantıklı olur diye düşünüyorum. kendım de bılısım sistemleri okuyorum bu arada

sfrgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Safa ergene
programcılık yerine bılısım sistemleri gibi lisans bölümleri düşünmez mısın? daha mantıklı olur diye düşünüyorum. kendım de bılısım sistemleri okuyorum bu arada
Yine aynı tür üniversiteler gelir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Programxiliga girmeyin bu siralama ile muh deneyin
PC mühendisliği çok tercih edildiği için bu sıralama da iyi uniler değil. Neden programcılıği onermiyorsunuz?

Ben şahsen Bil. müh adına 10k altındaki hiçbir arkadaşıma yazmasını tavsiye etmem zaten iş bulma olanakları adına oldukça dar bir alan senin önündekilerle yarışabilmen için onlara göre 3 belki 4 kat daha fazla çalışman gerekecek
Sizce ne yazayım ve sebebi?

Son düzenleme:

MehmetV2

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,124
İsim
Mehmet emre börekçi

PC mühendisliği çok tercih edildiği için bu sıralama da iyi uniler değil. Neden programcılıği onermiyorsunuz?

Açıkçası 169bin sıralamaya ne yazılır bilmiyorum ben sadece bilinen üniversitelere bakardım yerinde olsam

sfrgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Safa ergene
Açıkçası 169bin sıralamaya ne yazılır bilmiyorum ben sadece bilinen üniversitelere bakardım yerinde olsam
Marmara'nın programcılıği düşünüyorum ama ona ne dersiniz?

TumHam

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
89
İsim
mahmut
Akademik kadrolarına bağlı, eğer 2 side aynıysa falan mühendislik.
Diplomanın artık bir değeri yok. O yüzden üniversiteyi bir okul olarak değilde arada bir uğramak zorunda olduğun bir yer olarak düşünmeni öneririm. Peki okula gitmen gerekmeyen o çoğunluk zamanda ne yapacaksın? Kendini eğiteceksin, okula gitmiyormuş gibi.

Bu arada sistem nasıl işliyor hatırlamıyorum ama gittiğin okulda ilk yıl ortalamanı yüksek tutup daha sonra daha iyi bir üniye geçiş yapmak mümkün müdür

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,068
İsim
Sarp Yılmaz
İyisi kötüsü kalmadı değil de çok merdiven altı diyeceğimiz sözde üniversiteler oluştuğu için biraz bozuldu diyelim.
yoksa kaliteli bir devlet üniversitesinden yada özel üniversiteden mezun olunca tabi ki şansın var.
keza özel üniversiteler kendi bazıları iş imkanı sağlıyor staj imkanı sağlıyor vs...

sfrgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Safa ergene
Akademik kadrolarına bağlı, eğer 2 side aynıysa falan mühendislik.
Diplomanın artık bir değeri yok. O yüzden üniversiteyi bir okul olarak değilde arada bir uğramak zorunda olduğun bir yer olarak düşünmeni öneririm. Peki okula gitmen gerekmeyen o çoğunluk zamanda ne yapacaksın? Kendini eğiteceksin, okula gitmiyormuş gibi.

Bu arada sistem nasıl işliyor hatırlamıyorum ama gittiğin okulda ilk yıl ortalamanı yüksek tutup daha sonra daha iyi bir üniye geçiş yapmak mümkün müdür
Ona da sinir getirdiler yatta geciş ile gecebileceğin maks. üni belli

İyisi kötüsü kalmadı değil de çok merdiven altı diyeceğimiz sözde üniversiteler oluştuğu için biraz bozuldu diyelim.
yoksa kaliteli bir devlet üniversitesinden yada özel üniversiteden mezun olunca tabi ki şansın var.
keza özel üniversiteler kendi bazıları iş imkanı sağlıyor staj imkanı sağlıyor vs...
Mühendislik olan uninin adını ben daha önce pek duymadım mesela Fırat üniversitesi yazılım muhendisliğini çok duydum. O yüzden sorum o. Sizce soruya göre hangisini seçmeliyim?

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,068
İsim
Sarp Yılmaz
Ona da sinir getirdiler yatta geciş ile gecebileceğin maks. üni belli

Mühendislik olan uninin adını ben daha önce pek duymadım mesela Fırat üniversitesi yazılım muhendisliğini çok duydum. O yüzden sorum o. Sizce soruya göre hangisini seçmeliyim?
Valla bölümü sen okuyacaksın kardeşim o yüzden bir şey demek istemedim hangisi sana göre uygun senin ilgini çekiyor bilemediğim için cevaplamadım.

GörkemW

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
357
İsim
Görkem çetinkaya

Hocam en kotusu olsun muh gidin yatay gecisle iyi kisma gecersiniz

Top Bottom