Neler Yeni

i5 12400f ISINMA SORUNU

NLARES

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ömer
İNTEL i5 12400f işlemcim var ve ağır bir yük bindirmesem bile 100 dereceleri görüyor. Bana hiç normal gelmedi neden olabilir?

16yunus78

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Yunus kerem dönmez
ryzen 7 7800x3d için sıvı soğutucu mu lazim hava sogutma olmaz mı
Ona sıvı soğutucu daha iyi olur bütçe yeterse 360 mm lik falan alabilirsin kaliteli hava soğutucularda yeterli olur ama benim tavsiyem sıvı soğutucudan yana çünkü güçlü bir işlemci

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Veysel
Sistemi yeni aldım 1-2 hafta önce
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence de normal degil arkada sadece mt2 açıktı

Kanka bu işlemciyi sogutacak uygun fiyatta güzel bi sıvı ya da kule tipi sogutucu biliyor musun
Hocam bütçen ne kadar ben sana kule tipi soğutucu önerim sıvı soğutucu fazla gelir

Sistemi yeni aldım 1-2 hafta önce

Bence de normal degil arkada sadece mt2 açıktı

Kanka bu işlemciyi sogutacak uygun fiyatta güzel bi sıvı ya da kule tipi sogutucu biliyor musun ya
Eğer ilerde işlemci değişcekseniz bütçenizi belirtin sıvı soğutucu önerim

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
755
İsim
Fatih Ayhan
İNTEL i5 12400f işlemcim var ve ağır bir yük bindirmesem bile 100 dereceleri görüyor. Bana hiç normal gelmedi neden olabilir?
Stok soğutucu ile bile 100 derece görmesi normal değil. Fan oturmamıştır yüksek ihtimalle bu yüzden bu değerleri görüyor. Kasa mash olmadığında bile stok soğutucu ile 90 dereceyi en azından geçmeyen bir işlemci ölüm sıcağı yoksa. Fanı tekrardan sağlam bir şekilde yerine oturtup deneyin aksi halde bu şekilde kullanmayın. Kule tipi bir hava soğutucu fazlasıyla işinizi görecektir.

snop02

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
snop02

Fatih34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Fatih Mehmet Akkaya
Aynı işlemci bendede var. işlemci yük altında 100 dereceyi hertürlü görüyor. stok fan kullanıyorum yeni bir fan almadan önce kaliteli bir termal macun sipariş ettim belki sorun macundadır diye düşünüyorum. Macun geldikten sonra değerleri sizinle paylaşırım.

NLARES

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ömer
Hocam bütçen ne kadar ben sana kule tipi soğutucu önerim sıvı soğutucu fazla gelir

Eğer ilerde işlemci değişcekseniz bütçenizi belirtin sıvı soğutucu önerim
le500 alcam sanırım ya hatta birazdan sipariş vercem

Aynı işlemci bendede var. işlemci yük altında 100 dereceyi hertürlü görüyor. stok fan kullanıyorum yeni bir fan almadan önce kaliteli bir termal macun sipariş ettim belki sorun macundadır diye düşünüyorum. Macun geldikten sonra değerleri sizinle paylaşırım.
çok tatsız bir durum ya ben yüzde 30-40 kullanımda 90-100 değerlerini gördüm yani sadece metin2 açıktı umarım işlemcide bir sorun yoktur

Stok soğutucu ile bile 100 derece görmesi normal değil. Fan oturmamıştır yüksek ihtimalle bu yüzden bu değerleri görüyor. Kasa mash olmadığında bile stok soğutucu ile 90 dereceyi en azından geçmeyen bir işlemci ölüm sıcağı yoksa. Fanı tekrardan sağlam bir şekilde yerine oturtup deneyin aksi halde bu şekilde kullanmayın. Kule tipi bir hava soğutucu fazlasıyla işinizi görecektir.
Yani bence de 100 normal değil stok soğutucuyla bile. Dediğiniz gibi fanı da bir kontrol edeyim.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,152
Üyeler
152,621
Son üye
Damrean
Top Bottom